Kına Gecesi Kına gecesi şarkıları

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
10
48
Türk örf ve adetlerinin başındadır kına gecesi. Kına gecelerinde yörelere göre değişen adetler vardır. Kimi yörelerde kadınlar kendi aralarında şarkılar söyler, oynar ve kınayı yakarlar. Kimi yörelerde ise kadın erkek karışık eğlenirler. Fakat her adetde kına yakılınca söylenen şarkılar aynıdır. Kına gecesi şarkıları;Sevgili Melek’lerim; kına gecesi şarkıları nelerdir? Gelin hep birlikde öğrenelim :)

Cayda cıra
Burcak tarlasında yar yar zordur gelın olması
Yüksek yuksek tepeler
Telgrafın tellerıne kuşlar mı konar.

Gelin, gelin gelin kınası çatlasın kaynanası :)

Daha başka önerisi olan yada bizim unuttuklarımız şarkıları hatırlayan arkadaşlarım, yazarsanız seviniriz.

tatlım ben candan ercetının annem sarkısını yapmıstım kına gecesınde .. :asigim: yoksa ımkanı yok aglamazdım.. senağlama mafoldumbensaka bı yana gercekten super .. tam kına gecelerı ıcın bence.. opuyorumnanaktan

oooooooooo süper bir baslik olmus
kizkardesimin kina geceside 10.cu ayin 2sinde
süper fikirler edinebilirim burdan

aynalı körük olmassa ben gelin gitmem :KK70:
ankara oyun havaları
vur davulcu vur davula
yurtsevenkardeşler halayları
mezdeke
şemame
kolbastı
cimilli ibo -sibelum(horon)
cimilli ibo-armudu budakladum (horon)
arzu şahin-halaylar(potpori)
damat halayı-(abim damat oluyor sırada bana geliyo)
hatice-şeker oğlan ve fidayda
öykü berk-yaktın yandırdın beni(orjinalide çalınılabilir)
alişan-nare

Aklıma gelenler bunlar :-) yardımcı olabildimmi ?

benim kardeşim kına yakılırken aıltın tas içinde kınam bezenir diye bir ağıt vardı onu çaldırmıştı

kızla ben de kuzenım için şarkı ayarlıcam ya bu cuma kınası var. varmı daha bildiğiniz şarkılar
horon çiftetelli
aynalı körük
meezdeke
kınayı getir aney
kolbastı
falan buldum daha önerileriniz var mı?

:hulya::hulya:

kızla ben de kuzenım için şarkı ayarlıcam ya bu cuma kınası var. varmı daha bildiğiniz şarkılar
horon çiftetelli
aynalı körük
meezdeke
kınayı getir aney
kolbastı
falan buldum daha önerileriniz var mı?

:hulya::hulya:
canım sen gelsene bana =) bu konuda oldukça tecrübeliyim. arkadaşlarımın kına cd lerini hep ben doldururum. pc m de hepsi mevcut.istersen özel mesaj atabilirsin

canım sen gelsene bana =) bu konuda oldukça tecrübeliyim. arkadaşlarımın kına cd lerini hep ben doldururum. pc m de hepsi mevcut.istersen özel mesaj atabilirsin
YA ARKADAŞIM TAM ARAYIPTA BULAMADIĞIM BİRİSİN :) 1 AY VAR AMA BEN DAHA HAZIR DEĞİLİM BANADA ŞARKI KONUSUNDA YARDIM EDERMİSİN:çok üzgünüm:

arkadaşlar sünnet çocuğuna kına sürüldüğü esnada hangi parça çalıyor bilen varmı???iki gündür şarkı araştırıyorum.yardımcı oluverin azcık.

benim yeğenimde şarkısız zeybek havaları çalmıştık. bu tarz müzikler olabilir. tam kına zamanında hekimoğlu, zeybek vs çalınabilir. sonuçta erkek oluyor kuzucuklar. :emir_bebek:

X