Doğuma Hazırlık Normal doğum yapan arkadaşlar cevaplarınıza ihtiyacım var

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
benim dikişlerim tam 1 saat sürdü , çünkü diken doktor müsveddesinin bir eli sürekli doluydu !!!!!!!!! ya çay içiyodu yada elma yiyodu şeyimin karşısında !!!!!!!

ben 12 gün önce normal doğum yaptım kesinlikle normal doğumdan vazgeçme derim .
doğumun en kolay kısmı kesilmesi bence zaten lokal anestezi yapıyolar anlamıyosun .benim en zorlandığım kısım dikilirken oldu çünkü bebeğim çıkarken içten de yırtmış ve doktorum ilerde sarkma vs olmasın diye özenle dikti o yüzden 45 dk falan sürdü doğum yarım saat sürmüştü .
epidüral yaptırmadım suni sancı da vermediler sancılarım dayanılmayacak kadar çok değildi en yüksek acıyı yarım saat çektim .ben son ana kadar evde bekledim sancılarım 5 dk ya düştüğünde hastaneye gitim zaten 4 cm açılmıştı .1 saat sonra 8 cm oldu ve doğuma aldılar .
umarım herkesin doğumu benimki kadar kolay olur .
şimdiden allah kurtarsın cnm ,sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah...

ben 12 gün önce normal doğum yaptım kesinlikle normal doğumdan vazgeçme derim .
doğumun en kolay kısmı kesilmesi bence zaten lokal anestezi yapıyolar anlamıyosun .benim en zorlandığım kısım dikilirken oldu çünkü bebeğim çıkarken içten de yırtmış ve doktorum ilerde sarkma vs olmasın diye özenle dikti o yüzden 45 dk falan sürdü doğum yarım saat sürmüştü .
epidüral yaptırmadım suni sancı da vermediler sancılarım dayanılmayacak kadar çok değildi en yüksek acıyı yarım saat çektim .ben son ana kadar evde bekledim sancılarım 5 dk ya düştüğünde hastaneye gitim zaten 4 cm açılmıştı .1 saat sonra 8 cm oldu ve doğuma aldılar .
umarım herkesin doğumu benimki kadar kolay olur .
şimdiden allah kurtarsın cnm ,sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah...

Ay ne güzel hemencecik yapmışsın.Rabbim bizlerede böyle kolay doğum nasip eder inş. Peki kaçıncı haftada başladı kasılmaların yada sancıların.Doğumu kaçıncı haftada yaptın?Kızın kaç kilo doğdu?Kasıkların patlayacak gibimi ağrıyordu?Suyun öncemi geldi sonramı?Kaç dikiş atıldı?Sonrasında dikiş acın çok oldumu?

cnm 2 ay önce normal doğum yaptım kompl kesildim çünkü doğmadı vakumla alındı bebem çok istemiştim ve iyikide istemişim akşam doğum yaptım sbh fıldır fıldır gezindim kalkmak çok kolay oturmak dikişlerden çok zor 3 gün ağrı oluyor sonrasında bişey yok ağrı kesiciler sağolsun korkmayın dayanılmıycak gibi değil idrar yapmak hiç zorlmıyor fakat diğer biraz sorunlu oluyor acıycak diye insan kasıyor kendini
normal dikişli doğumda tek sorun oturmak oturamadıpı için bebeyi emzirmen zor oluyor 15 gün sonra bişey yok gibi 40 gün sonrada hiç doğum yapmamışsınız gibi oluyor kızlar 2 ay oldu ve sanki hiiç doğum yapmamaışım okadar rahatımki en zoru 20 gün atlattınızmı sorun yok oda öuyle çabuk geçiyorki bebişle hiç bişey anlamıyorsunuz
benim doğumum felaket zor geçti ama herşeye değer gece 4 te hastaneye gittim 1 cm açıklıkla sbh 10 da suni takıldı açıklık 1 cm di henüz çünkü suni tabi zorluyor insanı saat 3 te ölçüldü 4 cm di drum zor olucak sezerya yapalım dedi ben kabul etmedim bekliycem dedim dayanamassın 10 saat sürücek dedi epudral istedim işte sancılarımı biraz hafifletti saat 5 te tam açıktım epudral çok hızlandırdı açılmamı doğum 1 saat 5 dk sürdü bebeğimin yukarıda olması sebebiyle sıkıntılı oldu ama göbeğini kesmeden kucağıma verdikleri an herşeye değerdi bütün sancım acım o an bitti dikişlerimde 1 saat 20 dk sürdü 7,5 odamdaydım ve sevdiklerim yanımdaydı harika bir duygu bunu herkes yaşamalıkesinlikle korkmayın herkesin ağrı eşiği farklı herkesin vicudunun doğuma tepkisi farklı pozitif olun ben kesinlikle normal istedim hiç korkmadım hep güsel hayal ettim sizlerde öyle yapın
yine doğum yapsam yine nrmal isterim sonrası çok güsel çünkü hepinizin hayırlı doğumları olsun inş.

Ay yok ben hiç olumlu bakamıyorum.Sen bunca acı çekmene rağmen bu kadar uzun sürmesine rağmen yinede olumlu cümleler kuruyorsun.Ben daha yaşamadan ölcem gebercem sancıdan yırtacam kendimi diyorum.Ağrı eşiğime hiçmi hiç güvenmiyorum adetlerim düşüğüm hep sancılı oldu.Bazısı hissetmiyor bile ama benim rahmim sağolsun rüzgar esse kasılmaya banada hissettirmeye başlıyor kaydirigubbakcemile3 Çok acı çekicem çokkkk .....

Bu arada sağlıcakla analı babalı büyüt yavrunu .... Seninki bitmiş geçmiş umarım bizlerde kurtuluruz sıkıntısız sancısız.Canım epidurali 4 cm oluncamı taktılar?Peki 4 cm olana kadar sancıların hangi sıklıkta ve şiddetle geliyordu?Bağırtacak kadar şiddetli bir acımıydı?

cnm benim 1 saat sürdü doğumum doğmadı bebeğim bebeğimin kalp atışları bana yardımcı olduki şükürler olsun sezeryana gerek kalmadı ama bir türlü doğmadı en son çare vakumla alınması gereki artık kalp atışları yavaşlıyordu çünkü komple kesik oldu ve vakumla alındı çünkü kakasını yaptı kuzum yani yemeden alınması şarttı doğum öyle bir olayki neyle karşılaşıcağınız belli değil kesiye insan öylebir razı oluyorki 13 saat suni sancı çektikten sonra sezeryan olucağına insan kesik hiç birşey yani biryerin kesilmişte dikilöiş gibi düşün yani cidden normal doğum kesilide olsa 20 gün sıkıntısı sonrasında hiç doğum yapmamış gibi herşey

Bebeğin başımı büyüktü?Sizin çatınızmı dardı?Doktor çatı muayenesi yapmamışmıydı daha önce?Çünkü bayağı kesik olmuş ona rağmen normal şekilde çıkmamış bebek.Kaç dikiş atıldı toplam?

benim dikişlerim tam 1 saat sürdü , çünkü diken doktor müsveddesinin bir eli sürekli doluydu !!!!!!!!! ya çay içiyodu yada elma yiyodu şeyimin karşısında !!!!!!!

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

YA KUSURA KALMA VALLA SÖYLEMİNE ÇOK GÜLDÜM.

Ay ne güzel hemencecik yapmışsın.Rabbim bizlerede böyle kolay doğum nasip eder inş. Peki kaçıncı haftada başladı kasılmaların yada sancıların.Doğumu kaçıncı haftada yaptın?Kızın kaç kilo doğdu?Kasıkların patlayacak gibimi ağrıyordu?Suyun öncemi geldi sonramı?Kaç dikiş atıldı?Sonrasında dikiş acın çok oldumu?

cnm bak şöle diyim benim kasılma sancı yoktu
1 hafta evvel nst de alncı sancılar çıktı ama ben hissetmiyodum açılma hiç yoktu doğumu 39+4 te yaptım o geceye kadar hiç bişey yoktu normal yattık gece 4 te wc kalktım birde baktımki suyum geliyor direk eşimi uayndırdım gittik.
bebeğim 3,565 doğdu maşallah kuzuma kasıklarım ağrımadı pek belime vurdu benim eşim belime masaj yaptı sağsolun biraz rahatlıyordum öyle dikiş hem iç hem dış çoktu söylemedi ama1 saat 20 dk dikti 3 kez önlük değiştirdi terden baya sıkıntılıydı dikişler hisettim baya hissettim ama hiç hissetmiyende var etimden kaynaklanıyormuş

Ay yok ben hiç olumlu bakamıyorum.Sen bunca acı çekmene rağmen bu kadar uzun sürmesine rağmen yinede olumlu cümleler kuruyorsun.Ben daha yaşamadan ölcem gebercem sancıdan yırtacam kendimi diyorum.Ağrı eşiğime hiçmi hiç güvenmiyorum adetlerim düşüğüm hep sancılı oldu.Bazısı hissetmiyor bile ama benim rahmim sağolsun rüzgar esse kasılmaya banada hissettirmeye başlıyor kaydirigubbakcemile3 Çok acı çekicem çokkkk .....

Bu arada sağlıcakla analı babalı büyüt yavrunu .... Seninki bitmiş geçmiş umarım bizlerde kurtuluruz sıkıntısız sancısız.Canım epidurali 4 cm oluncamı taktılar?Peki 4 cm olana kadar sancıların hangi sıklıkta ve şiddetle geliyordu?Bağırtacak kadar şiddetli bir acımıydı?

epudrali 4 cm de taktılar artık dayanamıyordum sancılar çok artmıştı epudral takıldığında 5 saat kendi sancımı 5 saatte suni sancı çekmiştim kendi sancısı insanın zorlamıyo ama suni fena bişey hangi sıklıkta şöyle diyim nst de 20 ile başladı 45e çıktı en son 65 ti ben soğuk terler döküyordum epudral takıldı biraz rahatladım 90-110 oldu dyor annem sancı şiddeti ben 45 gibi hissediyordum insanı rahatlatıyor ama sancını çekşyorsun en yoğun sancıların 5 cm açıldıktan sonra zaten sıklığını bilmiyorum ama doğum anında 30 sn giriyordu öncesinde 5 dk bir bağırtıcak kadar şişddetliydi ama dişimi sıktım bir kere bağırmadım ama soğuk soğuk ter döktüm gözlerim kararıyordu resmen ayy hatırladım yine ama bak arkadaş yazmış nekolay doğurmuş hiç umduğun gibi olmaz sonucunu düşün bebek çıktığı an dünyanın en güzel şeyine şahit oldum iyiki normal doğurdum di.yorsun

Bebeğin başımı büyüktü?Sizin çatınızmı dardı?Doktor çatı muayenesi yapmamışmıydı daha önce?Çünkü bayağı kesik olmuş ona rağmen normal şekilde çıkmamış bebek.Kaç dikiş atıldı toplam?

bebek çok yukardaydı yandı hafif 2 hemşire dirsekleriyle sürekli ittiler ben kaburgalarımda bakalım kaç kırık olucak dedim doğum sonrası şinat etti benimki drum gelip eliyle itiyordu bebeği ortaya tekrara geçip müdahele edene kadar yana kaçıyordu
çatımda normal doğuma çok müsaitti
başi da 36 cm küçük değil hani

arkadaşlar gerçekten doğru yazdıklarım. çünkü doğum yaptığım yer, ssk doğumeviydi !! daha neler neler yaşadım, duydum ve gördüm inanamazsınız !!!!!

valla arkadaşım çok şaşırıdm doktordaki mideye..boğaz manzarasımı seyrediyosun diyeydinya...valla gebertirdim ben o doktoru oracıkta manykamıydı acaba

bebek çok yukardaydı yandı hafif 2 hemşire dirsekleriyle sürekli ittiler ben kaburgalarımda bakalım kaç kırık olucak dedim doğum sonrası şinat etti benimki drum gelip eliyle itiyordu bebeği ortaya tekrara geçip müdahele edene kadar yana kaçıyordu
çatımda normal doğuma çok müsaitti
başi da 36 cm küçük değil hani

Canım sorularımın hepsine sıkılmadan cevap yazdığın için teşekkür ederim.Epidural hafifletmiş demekki biraz ağrını.Doğum anında epiduralden ağrı kesiciyi çekiyorlarmış galiba.Son yarım saat yada 1 saatte ağrı kesici vermiyorlarmış anne bebeği itebilsin diye.Ama zaten en yüksek acı sancı son dakikalarda yaşanıyor epiduralin ne anlamı varki o zaman?

arkadaşlar gerçekten doğru yazdıklarım. çünkü doğum yaptığım yer, ssk doğumeviydi !! daha neler neler yaşadım, duydum ve gördüm inanamazsınız !!!!!

Karşısında örgü ören çay içen ebeleri duymuştum ama böylesini ilk defa duydum....

canım benim bende 1 yıl önce bahçelievler medical park da normal dogum yaptım.doktorum emine ergül dü.. gece 2 de gititm hastaneye acıklıgım 2 cm bile yoktu.sabaha kadar sürekli doktorla irtibat kurdular.sabahda erkenden geldi kadın.zaten benimde sabah 7:30 gibi tam acıklık olmustu.kesik attılar ama kaç cm oldugunu söylemedi boşver dedi :)) bende cok merak etmedim.kesik atarkende dikerkende acı hissetmiyosun.zaten dogum eylemi çok uzun sürmüyo doguma kadarki süreç uzun biraz.benim acı eşiğim çok düşüktür.çok sancım var diyodum nts de sancı çıkmıyodu düşün :)) ama kolay oldu nihayetinde.dogumdan sonrada kesik yerleri acımadı sızlamadı.dogumdan sonra tuvaletini yapana kadar soruyolar yaptınmı yaptınmı diye :)) ben korkudan yapamamıstım acıycak zannettim ama inan hiç sancı olmadı.sonrada zaten bakımını yapıyosun ama herseyin normal oluyo :)) şuan dogumla ilgili 1 cm bile bir iz bir belirti yok ..... sen kendini hangisine hazırlarsan o olur . ama bence eger sorunun yoksa normal yap derim.Ama korkupta sezeryan isteyenlerede saygım sonsuz .sonuçta doğum süreci çook farklı gelisiyo...

Uzun oldu arkadasım Allah hepinize hayırlı ve kolay dogum nasip etsin :))

Bende Emine Ergül hanıma gidiyorum. Yeni başladım sayılır. Önceden aynı hastanede Başak Sel hanım vardı . o ayrılmış.. Aslında Emine hanımdan daha çok memnun kaldım.. Bende normal düşünüyorum. Yazdıklarınızı okuyunca içim rahatladı biraz. çünkü bazı tereddütlerim vardı. teşekkürler..

Çok güzel bir konu olmuş. Heryerde doğumun ne kadar zor ve dayanılmaz olduğunu okumaktan dinlemekten bıkmıştım.
Elbette zordur hafife almıyorum ama insan hamileyken biraz cesaretlendirilmek istiyor, korkutulmak bize en son lazım olan şey.
Ben de 14 haftalık hamileyim. Normal doğum yapmak istiyorum. Bu başlıkta paylaşım devam ederse çok sevinirim. Özellikle doktorlar sezeryan oranlarını kasap gibi %80'e vurdurmuşken, normal doğum yapan arkadaşlar hangi hastanede ve hangi doktorla normal doğum yaptıklarını paylaşabilirse çok seviniriz hamileler olarak.
Sevgiler.

benim bi oğlum var 6 yaşında bide kızım oldu allahın izniyle oğlumda yaşımda küçüktü neyine oldunu bilmiyodum ıkın derledi acıyo diye ıkınmazdım bastıra bastıra çıkardılar karnıma oğlumu evet zordu hele sancılar çekilmezdi ben yerlerde yatıyodum ağlamaktan kaydirigubbakcemile3 9 saatın sonunda oğlum oldu işte. gelelim kızıma yenı oldu daha teyzeleri 1 buçuk aylık allahın izniyle öyle güzel doğum yaptımkı anlatamam ilk başta devlet hastanesinde doğum yaptım ve ebelerim çok iyidi hafıf gece 4 de bel ağrım oldu kalktım lavaboya gittim benden leke geliyo baya anladım doğum 6 da hastaneye gittik bu sirada bende hafif belime ağrı girip çıkıyo hastaneye gitik baktılar 2 santım dediler yarım saaat bekledim ve dk geldi tekrar baktılar 4 santım olmuş iyne yapıldı serum takıldı ve ben okadar az gelen sancıyla saat 9 da kızımı dunyaya getirdim ve çok kolay oldu kesinlikle tavsiye ederim herkese ve en önemlisi dua kızlar hiç duayı dilimden düşürmedim her sancıda dua ettim allahın izniyle çok kolay oldu doğüum yaptıran ebem doğumdan sonra bana ne guzel doğurdun keşke herkes seningibi doğursa dedi ve aslında doğum kolay da zorlaştıran bizleriz dedi katılıyorum oğlumu doğrurken hiç ıkınmadım hep bağırdım ama kızımda ebe ne dediyse onu yaptım yanı kızlar sorun olmadı sürece normal doğum derim kusura bakmayın baya uzun oldu

arkadaşlar 38. haftamdayım ve neredeyse her an fikrimi değiştiriyorum ve içimdeki korkuyu atamıyorum yazdıklarınızı okuyunca gercekten çok rahatladım. allah herkeze kolay doğumlar versin inş.

yukarıda ki arkadaş ne güzel anlatmış ebeleri dinlemek lazım benim kızımdada sürekli nefes al derin nefes al diyen ebem vardı ay elimi hiç bırakmadı ıkın deyince yanlız bi ara yoruldum bayılcam sandım oksijen taktılar kendime geldim zaten 5 dk falan sürüyor bebebğin çıkması değmez o kadar sezeryan dikiş felan

X