Doğuma Hazırlık Normal doğum yapan arkadaşlar cevaplarınıza ihtiyacım var

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
bende ağrıdan çok korktum o yüzden epiduralli normal doğum yaptım ağrıyı hissetmedim sadece açıldığını hissettim ama kuvvetli ıkınmak lazım o çataldaki demirleri iyiy tutacaksınız kızlar gücü ordan aldım valla

hem kızımı doğar doğmaz görünce mutluluktan başka birşey hissetmedim çokkkkkkkkk güzel ilk gören siz oluyorsunuzzzzzzzz

bende ağrıdan çok korktum o yüzden epiduralli normal doğum yaptım ağrıyı hissetmedim sadece açıldığını hissettim ama kuvvetli ıkınmak lazım o çataldaki demirleri iyiy tutacaksınız kızlar gücü ordan aldım valla

merhaba,bende epidurali normal doğum yapmayı cok istiyorum ama cok merak ediyor acıyı ne kadarlık kısmını hisediyoruz ve doğum başladığı anda ağrı kesici kesiliyor diyorlar epiduralı normal doğum yapmış biri olara tecrübelerin paylaşırmısın

merhaba,bende epidurali normal doğum yapmayı cok istiyorum ama cok merak ediyor acıyı ne kadarlık kısmını hisediyoruz ve doğum başladığı anda ağrı kesici kesiliyor diyorlar epiduralı normal doğum yapmış biri olara tecrübelerin paylaşırmısın

epudralli normal doğum yaptım ağrıda hissediyosun acıda cnm ama herkeste farklı ben hepsini hissettim yani sadece çok ağır ilerledi doğumum benim açılmmaı hızlandırdı epudral birde nst de sancılarım 45 iken epudralsiz soğuk terler boşalıyordu benden epudraşden sonra 90-110 oldu sancılarım ama ben 45 gibi hissediyordum artık ben 90 ları 110 ları normal olarak düşünemiyorum yani tabi bunlar 7 saat suni sancıdan sonra olanlar normalde insanın kendşi sancıları dayanılamıyacak gibi değil kesinlikle
doğum başladığı an ağrı hissetmiyor insan çünkü artık bebeği itme derdine düşüyorsun bir an evvel kurtulayım kucağıma alayım diyosun artık bitsin diye dua etttim sürekli sadece vajin çok açık olduğundan artık aşırı acı hissediyodum çok tahriş olmuş hissi vardı bende
ama bebeğin çıktığı an ölebir rahatlıkki anlatamam hem artık kurtulmanın verdiği rahatlık hemde bebeğinin yüzüne bakmak inanılmaz haz hele kucağıma verdikleri an doğar doğmaz öylece sana bakışı ayyy sanki bidaha yaşadım sonrası dikişler isterse saatlerce sürsün umrunda olmuyor bebeğin yanında çünkü sağlıklı ve sen doğumuna şahit oldun dünyanın en güsel olayını yaşadın kendinle gurur duyuyorsun :Saruboceq:

epudralli normal doğum yaptım ağrıda hissediyosun acıda cnm ama herkeste farklı ben hepsini hissettim yani sadece çok ağır ilerledi doğumum benim açılmmaı hızlandırdı epudral birde nst de sancılarım 45 iken epudralsiz soğuk terler boşalıyordu benden epudraşden sonra 90-110 oldu sancılarım ama ben 45 gibi hissediyordum artık ben 90 ları 110 ları normal olarak düşünemiyorum yani tabi bunlar 7 saat suni sancıdan sonra olanlar normalde insanın kendşi sancıları dayanılamıyacak gibi değil kesinlikle
doğum başladığı an ağrı hissetmiyor insan çünkü artık bebeği itme derdine düşüyorsun bir an evvel kurtulayım kucağıma alayım diyosun artık bitsin diye dua etttim sürekli sadece vajin çok açık olduğundan artık aşırı acı hissediyodum çok tahriş olmuş hissi vardı bende
ama bebeğin çıktığı an ölebir rahatlıkki anlatamam hem artık kurtulmanın verdiği rahatlık hemde bebeğinin yüzüne bakmak inanılmaz haz hele kucağıma verdikleri an doğar doğmaz öylece sana bakışı ayyy sanki bidaha yaşadım sonrası dikişler isterse saatlerce sürsün umrunda olmuyor bebeğin yanında çünkü sağlıklı ve sen doğumuna şahit oldun dünyanın en güsel olayını yaşadın kendinle gurur duyuyorsun :Saruboceq:

teşekürler tecübelerini paylaştığın için canım sağlıcakla büyüt bebeğini

ayy çok heyecanlandım.ben de normal istiyorum.kolay ve hayırlı olur inşallah.

kızlar normal doğum hakkındaki düşünceleriniz bana moral verdi,hikayelerini paylaşan herkese teşekkürler. 31 haftalık hamileyim ve normal doğum istiyorum. allah herkesi hayırlısıyla kurtarsın.

Bende 18 haftalık hamileyim ve şimdiden doğumdan çok korkuyorum..
Annem cesaretlendiriyor normal doğum için..

Gerçekten düşündüğün zaman o özel anı hissetmek onları yaşamak çok farklı birşey olsa gerek :CüvCüv:

Kadın Doğum Servisinde çalıştığım zamanlar öyle bayanlar vardı ki normal doğum yaparlardı işlem bittikten sonra bebeği kendileri kucağına alıp giderlerdi odalarına ertesi günde taburcu.

Sezeryan sonrası bazen anneler bebeklerini istemiyor bile ağrısından dolayı,sağa dönmek zor sola dönmek zor oturmak mümkün değil,bebek emmek istiyor ve ancak 2 gün sonra taburcu olabiliyorsun..

Gebelikte egzersiz ve yürüyüş kolay doğum için kesinlikle gerekli..
GEBELİK EGZERSİZLERİ

Allah herkese kolay doğum nasip etsin herkesin yardımcısı olsun inşallah a.s.

normal doğum yaptım ama çok zor oldu 1 hafta eşim beni tuvalete kadar taşıdı

birde benim çatım darmış bebekte iri kilolu onu doktor anlamamış

ama herkesin böyle olcak değil tabiki
:kahve:

normal doğum yaptım ama çok zor oldu 1 hafta eşim beni tuvalete kadar taşıdı

birde benim çatım darmış bebekte iri kilolu onu doktor anlamamış

ama herkesin böyle olcak değil tabiki
:kahve:

cnm sana çatı ölçümü yapılmamışmıydı.ben eğer çatım darsa normal yapmayı düşünmüyrm valla.deformasyondan korkuyorum.

Arkadaslar n eguzel anlatmissiniz hepiniz, banada moral verdi. Bende sanciyi merak ediyorum, nasil bir agri, baska bir agriya benzetebilirmisiniz? sancisi beline vuranlar nasil hissediyor mesela?

X