Doğuma Hazırlık Normal doğum yapan arkadaşlar cevaplarınıza ihtiyacım var

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

snur42

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2009
3.736
11
:uhm: ben 19 hafatlık hamişim ve şimdiden doğum telaşı aldı beni.
ve ben çok korkmama rağmen normal doğum istiyorum.
sezaryandan daha çok korkuyorum.:Saruboceq:
mrk ettiğim şey normal doğumda kesik mutlaka olurmu ve ne kadar zamanda geçiyor.ayrıca idrarını yaparken vajinada yanma olmuyormu.
sanki çok yanar gibi geliyor.:gitme: haaaa bide sonta takmak ne demek ve mutlaka yapılırmı.fisfisfisay çokmu cahilim ben yaa.:bbo:ilk bebeğim ve çok telaşlıyım doğum konusunda
cvplar için çook teşekkr ederm.bilgilerinize çok ihtiyacım vara.s.

canim ben normal dogum yaptim ama belden asagiyi uyusturan igne vurularak. bende inat etmistim normal yapicam diye ama acilara dayanamadim ve 4.5cm acilma oldugunda artik igne istedim ve yaptirdim. 10cm acilana kadar kuz gibiydim hicbirsey hissetmedim. sonra suni sanci verdiler ve 20dk dogdu kizim. 10cm aciklikta bile 9 tane dikis attilar. cunki rahim dar ve ilk cocuk olunca biraz daha hassas oluyor galiba. ve hemen ayaga kalktim.
herkesin durumu farkli ben ikinci bebegi dogurursam yine normal dogumu secerim(igneyle tabi)

teşekkürederm ya epidural oldun yani değilmi.
bende öle istiyorum inş.9 dikiş çok fazla olmuş.
rabbim herkzi en kolay şekilde kurtarsın in.

:uhm: ben 19 hafatlık hamişim ve şimdiden doğum telaşı aldı beni.
ve ben çok korkmama rağmen normal doğum istiyorum.
sezaryandan daha çok korkuyorum.:Saruboceq:
mrk ettiğim şey normal doğumda kesik mutlaka olurmu ve ne kadar zamanda geçiyor.ayrıca idrarını yaparken vajinada yanma olmuyormu.
sanki çok yanar gibi geliyor.:gitme: haaaa bide sonta takmak ne demek ve mutlaka yapılırmı.fisfisfisay çokmu cahilim ben yaa.:bbo:ilk bebeğim ve çok telaşlıyım doğum konusunda
cvplar için çook teşekkr ederm.bilgilerinize çok ihtiyacım vara.s.
canım vajınada kesık gunumuzde artık genelde oluyo ama ondan hıç korkma hıç anlamıyosun bıle... bır haftada gecıyor dıkışler ıdrarını yaparken yanma falan hıç olmuyo onlardan hıç korkma canım canım normal dogum süper bısey hele o bebegı dogar dogmaz gögsune koydukları an herseye deger ınan...butun acılarını herseyı unutuyosun bence kesınlıkle bı terslık olmadıkca normal dogumdan sasma..

teşekkürederm ya epidural oldun yani değilmi.
bende öle istiyorum inş.9 dikiş çok fazla olmuş.
rabbim herkzi en kolay şekilde kurtarsın in.

evet canim epedural oldum. ve sorun yasamadim. dikisde fazla evet ama zaten geciyor bir sure sonra. hayirli dogumlar dilerim

canım vajınada kesık gunumuzde artık genelde oluyo ama ondan hıç korkma hıç anlamıyosun bıle... bır haftada gecıyor dıkışler ıdrarını yaparken yanma falan hıç olmuyo onlardan hıç korkma canım canım normal dogum süper bısey hele o bebegı dogar dogmaz gögsune koydukları an herseye deger ınan...butun acılarını herseyı unutuyosun bence kesınlıkle bı terslık olmadıkca normal dogumdan sasma..

çok rahatladım gerçekten ya çook teşekkürler.
bende normal doğumu çok istiyorum gerçekten:ecrin_bebek:

evet aynı telaşları bende yaşamıştım.ama inan herşey geçiyor.normal doğum engüzeli bence.zaten doğum eylemi başladığında herşeye yavaş yavaş alışıyosun.ilk önce nişan geliyor hazırlık yapman için bu esnada duş albilir hazırlıklarını son birkez gözden geçirebilirsin.ilk doğum olduğu için uzun sürecek.zaten sancılar hafif hafif ve belirli aralıklarla geliyor daha sonra sancıların sıklığı ve şiddeti giderek artıyor.sancıların 5dkya düştüğünde zorlanıyosun ama nefes alıp rahatlaman içindearalıklar oluyor sonra3 dk...2dk ve 30snyeye kadar düşüyor.ve açıklığın 10cm kadar ulaştığının belirtileri.bian önce doğum yapmak istiyosunzaten bu esnaya kadar gelince gerisi çok kolay inan bana doğum eylemi 3dk felan sürüyor.ve obebeği görmek okadar güzel bir duyguki anlatamam sanki o ağrıları hiç çekmemissin.hani derler ya bıçak gibi kesildi,ne ağrın kalıyor ne yorgunluğun.kendinle gurur duyuyosun,hayatımda yaşadığım en büyük mutluluk diyebilirim çektiğim sancıların bin kadı güzel bir mükafattı.iyiyki normal doğum yapmışım ve herşeyi doğallığına bırakmışım ne epidural anestezi nede sezeryan kesinlikle herkese normal doğum öneriyorum.inşallah sende kendini normal doğuma hazır hissedersin.

Ben de epiduralli normal doğum yaptım ve de epizyomi li ( kesi li ) :) Sonradan öğrendiğime göre kesi yapılması daha iyi imiş ; kas esnemesi daha az olacağı için ( kesiden dolayı ) ileride idrar tutamama vb. gibi sorunlar daha az oluyormuş. Tabii bunlar yapı meselesi herkeste olacak diye şart yok ama riski azaltıyormuş. Ben akşam doğum yaptım , ertesi sabah eve döndüm ve aynı akşam misafirlere servis yaptım ( çok anlayışsız misafirlerim vardı :KK43: ) .

Kesinin iyileşme süreci yak. 1 hafta , o karmaşanın içinde nasıl geçtiğini anlamıyorsun bile . Sadece dezenfeksiyonuna ve kuru kalmasına dikkat etmelisin ki iltahaplanma olmasın. Dr. un bilgi verir zaten. Benimki tuvalet sonrasında kurumasını garantilemek için saç kurutma makinesi kullan demişti ,

Diğer sorun hakkında fikrim yok :KK43:

Rahat bir doğum dilerim , ama nasıl olursa olsun bebeğini kucağına aldığında hepsi geçmişte kalacak.

bende normal doğum yaptım sunisancı oldugundan dolayı cok zorlandım ama bebek dünyaya geldikten sonra herşey bi anda kesildi sanki hiç yasanmamıs gibi kesi yapıldıgını hiç annamıyorsun bile 1 hafta içinde de eğer temizliğine dikkat edersen hiç bişeyin kalmıyor Allah yardımcın olsun canım sağlıcakla bebeğini kucağına alırsın inş.opuyorumnanaktan

peki istanbul'da normal doğum yapmış olan arkadaşlarım, sizler istanbulda hangi hastane ve hangi doktor ile doğumunuzu gerçekleştirdiniz acaba ?

malum doktorların çoğu normal değil de sezeryanden yanalar ve ben de normal doğum çok istiyorum, öyle bir doktor arayışındayım, tavsiye ederseniz çok sevinirim.

Sevgiler.

bende epidural normal oldum canım ama arkadaşlar gibi iyi şeyler söyleyemiycemdoğumu hiç anlamadım bende bi anda doğdu bitti ama dikişlerim 1 saat sürdü abartmıyorum.ve sonrasında da sorun çıktı kanamam oldu tekrar genel anesteziye alıp dikişleri yenilediler.üstelik doğumumu doçent yaptırdı profu asistanı hepsi ilgilendi ama olacak olan oluyor.ha sorsan normalmi sezeryanmı diye yinde normal derim çünkü 6 ay geçti şuan hiç doğum yapmamış gibiyim..sezeryan dediğin ne de olsa bir ameliyat.epidural yaptır ama mutlaka söyle tutup tutmadığını benim sol taraf tutmamıştı ağrıyı hissettim.ona rağmen kolaydı doğumum.umarım herşey istediğin gibi güzel ve hayırlı olur...

peki istanbul'da normal doğum yapmış olan arkadaşlarım, sizler istanbulda hangi hastane ve hangi doktor ile doğumunuzu gerçekleştirdiniz acaba ?

malum doktorların çoğu normal değil de sezeryanden yanalar ve ben de normal doğum çok istiyorum, öyle bir doktor arayışındayım, tavsiye ederseniz çok sevinirim.

Sevgiler.
canım ben bahçelıevler medıcanada dogum yaptım doktorum düzgün korkmaz çok bilgili güvenilir bir doktor tavsiye ederım

bende normal dogum yaptim bende belden asagim uyusturularak oldum..
epizyotomi yani kesik olayi vajina darliginda yapiliyo....benimde cok dardi...11 dikisim vardi cünkü gereginden fazla yirtilmisti...40 güne kadar tamamen iyilesti dikislerimde kendiliginden atti...
hicbisekilde yanma hissetmedim idrarimi yaparken....
sonda olayida sezeryanla dogumda oluyoo...
mesaneyi bosaltmak icin....bildigim kadariylada sart hertürlü önlem olmasi adina takiyolar....
sezeryan bi ameliyat oldugu icin idrardan mikrop kapmasin diye uygulaniyo genelde...
kolay dogumlar canim....

Sevgiler.

canım istanbulda nerede oturuyorsun bilmiyorum ama ben pendik nene hatun hastanesinde yaptım doktorum neslihan şekerdi 7 ay boyunca cogu hastaneye gittim ve en son orda karar kıldım doktorum mukemmel bi insan diyebilirim onu tanıdıgım için çok memnunum böyle bi insandan 1 tane daha varmıdır emin değilim:) son ana kadar beni normal doğum için zorladı yoksa ben cokdan sezeryanı istemiştim bebeğim kakasını yemek üzereydi ve zamanlaması harikaydı en güzelide o tatlı dili güler yüzünün o yogunluguna rağmen hiç eksik olmaması kesinlikle tavsiye ederimopuyorumnanaktan

canım istanbulda nerede oturuyorsun bilmiyorum ama ben pendik nene hatun hastanesinde yaptım doktorum neslihan şekerdi 7 ay boyunca cogu hastaneye gittim ve en son orda karar kıldım doktorum mukemmel bi insan diyebilirim onu tanıdıgım için çok memnunum böyle bi insandan 1 tane daha varmıdır emin değilim:) son ana kadar beni normal doğum için zorladı yoksa ben cokdan sezeryanı istemiştim bebeğim kakasını yemek üzereydi ve zamanlaması harikaydı en güzelide o tatlı dili güler yüzünün o yogunluguna rağmen hiç eksik olmaması kesinlikle tavsiye ederimopuyorumnanaktan

bahsedilenin aynısı hisar intercontinental filiz candan topuz...kesinlikle 1.sınıf bir doktor, hamileliğimin ilk gününden itibaren güler yüzü, desteği hiç eksilmedi.aslanlar gibi normal doğum yaptırdı..arkadaşlarım da onda normal yapmıştı.referans ile tanıdım ben de..epidural normal, kesik de vardı ama doğum bu iyisi kötüsü hepsi olacak tabi ama herşey kısa zamanda normale giriyo ve sonuç....TATLI BİR KUZU:))

TÜM HAMİLE ARKADAŞLARA PAMUK KADAR HAFİF DOĞUM DİLİYORUM:)

canım ilk olarak eksik oluyo bende oldu ama hissetmiyodun dikerken .ben 7 cmle doğuma giiitm ve 2 satte doğurdum suni sancı bile almadım.idrar yaparken ağrı oluyo ama sezeryanın ağrılarının yanında hiç kalır bi kaç güne geçiyo.sonda takılmıyo.ben kesinlikle tavsiye edrim ben doğumdan sonra çok rahattım sakın son haftalarda doğumu düşünüp sterse girme ben öle yaptım ve normal doğurdum allahımın izniyle

bende iki dogumumu normal yaptım ümraniye afiyet hastanesinde ve dogum zor olsada gerisi kolay idrarda yanma falan olmuyor dikişlerde 2 -3 gün içinde iyileşiyor

bahsedilenin aynısı hisar intercontinental filiz candan topuz...kesinlikle 1.sınıf bir doktor, hamileliğimin ilk gününden itibaren güler yüzü, desteği hiç eksilmedi.aslanlar gibi normal doğum yaptırdı..arkadaşlarım da onda normal yapmıştı.referans ile tanıdım ben de..epidural normal, kesik de vardı ama doğum bu iyisi kötüsü hepsi olacak tabi ama herşey kısa zamanda normale giriyo ve sonuç....TATLI BİR KUZU:))

Bende Filiz Hnm.' a gidiyorum hamileliğimin ilk başından beri, internetten kendim araştırdım ve buldum. Çok da memnunun, yazdığınız gibi doktor her giden hastanasına eğer gerekmiyorsa normal doğum gözüyle bakıyor, fakat ben korktuğum için epidural sezeryan olucam inşallah. Kendisi o kadar hanım hanımcık, anlayışlı ve soy ismi gibi Candan a.s

canım benim bende 1 yıl önce bahçelievler medical park da normal dogum yaptım.doktorum emine ergül dü.. gece 2 de gititm hastaneye acıklıgım 2 cm bile yoktu.sabaha kadar sürekli doktorla irtibat kurdular.sabahda erkenden geldi kadın.zaten benimde sabah 7:30 gibi tam acıklık olmustu.kesik attılar ama kaç cm oldugunu söylemedi boşver dedi :)) bende cok merak etmedim.kesik atarkende dikerkende acı hissetmiyosun.zaten dogum eylemi çok uzun sürmüyo doguma kadarki süreç uzun biraz.benim acı eşiğim çok düşüktür.çok sancım var diyodum nts de sancı çıkmıyodu düşün :)) ama kolay oldu nihayetinde.dogumdan sonrada kesik yerleri acımadı sızlamadı.dogumdan sonra tuvaletini yapana kadar soruyolar yaptınmı yaptınmı diye :)) ben korkudan yapamamıstım acıycak zannettim ama inan hiç sancı olmadı.sonrada zaten bakımını yapıyosun ama herseyin normal oluyo :)) şuan dogumla ilgili 1 cm bile bir iz bir belirti yok ..... sen kendini hangisine hazırlarsan o olur . ama bence eger sorunun yoksa normal yap derim.Ama korkupta sezeryan isteyenlerede saygım sonsuz .sonuçta doğum süreci çook farklı gelisiyo...

Uzun oldu arkadasım Allah hepinize hayırlı ve kolay dogum nasip etsin :))

ozi 41 henüz yeni olduğum için sana özel msj atamadım, doğumun hakkında bazı sormak istediklerim vardı da??? Belki bir ihtimal bende epiduralli normal doğum yaparım, eğer korkumu yenersem tabii :sinifsinif:

X