doğduğu zaman bebek odası ne kadar gereklidir???

E

EU2

Ziyaretçi
kızlar allah kısmet ederse aralıkta anne olucam bebeğimin beşiği hazır oda almaktan vazgeçtim ilk 6 aylığa kadar beşikte yatıyorlarmış öle söylüyorlar siz ne kadarlığa kaar beşikte yatırdınız ne kadarlıkken odasına geçirdiniz?

valla ben şuan 35 haftalık hamileyim hem odasını aldım hem beşiğini evet ilk zamanlar odamızda beşiğinde yatcak oda lazım olmicak belki ama ben bebeğime ait herşeyin hazır olmasıın istediğim için aldım sonuçta oda ennide sonunda alıncak

ben de odasını hazırlıcam inşallah.ayrıca park yatak alıcam başucum için.2 ay aynı odada yatmak yeter,sonra kendi odasınakaydirigubbakcemile3

kızlar allah kısmet ederse aralıkta anne olucam bebeğimin beşiği hazır oda almaktan vazgeçtim ilk 6 aylığa kadar beşikte yatıyorlarmış öle söylüyorlar siz ne kadarlığa kaar beşikte yatırdınız ne kadarlıkken odasına geçirdiniz?

hiç tavsiye etmem alma.beşik bide şifonyer yeterli oluyo.benim kızım beşigi iki yaşına yakınkullandı.şimdi üç yaşında genç odası aldık iki yaşından sona.iyikide almamışım diyorum o çocuk odaların dolabı falan daha küçük.sen bilirsin ama genç odası almak daha bilinçli çünkü artık iyi kullandıgı sürece büyüyünce bile rahat rahat kullanır yatagı falan büyük.dolap büyük.ben çok mumnunum.hatta biz oda takımını yaptırttık keyfine göre oluyo...alanlar beni yanlış anlamasın..bu benim fikrim....opuyorumnanaktan

ay biraz karışık olmuş.iki yaşından sonra aldık oda takımın.

bende şubatta doğum yapıcam odama oyun parkı almayı düşünüyorum hem onda yatabiliyor bebek birde odasına şifonyer ve beşik alıcam çünki zaten 4 5 yaşından sonra farklı büyük kullanışlı bir oda takımı gerekiyor iki kere almaktansa böyle düşünüyorum arkadaşım.

ben şimdilik odama koymak için sepet beşik aldım,

6 aylık falan olana kadar yanımda yatırırım zaten,

o zamana kadar da yaparım odasını,

5-6 yıl sonra da 2. çocuk düşünüyorum, kardeşi olana kadar kullanır odasını,

kardeşi olunca da kızıma genç odası alırım

benimki biraz doğmamış bebeğe don biçmek oldu ama neyseee :))))))

ben büyüyüncede kullanabilceği büyyüyen ve üç kapılı dolaplı bebek odaları var iyisinden aldım ki en az bir 6 -7 sene kullansın die tabiki alışnmışken iyisi olmalı .ucuzuna kaçmamalı sonra onlar bir işe yaramıyo çünkü

mrb bizde oda almayı düşünüyoruz. sitelerde çok güzel bir takım beğendim. 4 kapılı kocaman bir dolap valla kendi kullandığımız dolaptan nerdeyse büyük. yatağı kocaman zaten büyüyen yataklardan birde aynalı çok şık çekmeceli şifonyeri. biraz diğer odalara göre pahalı kırılıp bozulmadığı süre çok uzun yıllar kullanır. birde üzerinde rsimler olan cicili bicili odaları sevmiyorum. sade bir takım almak daha mantıklı

bende sitelerden aldım bebişimin mobilyasını dediğin gibi biraz pahalı ama değer bence çünkü kaliteli olanlar bebeğin sağlığı açısından önemli bide ileridede çok rahat kullanabilceği bir oda aldık iyi olanlar bebek beşiği büyyünler yani çok büyük oluyor dolapları bile bizde erkek bebek bekliyoruz bende düz sade bişe aldım ama kulplarına uyku setindeki gemili kulplar taktırdım gayet şık ve sade güsel oldu:)bir gelsede bebişim uyusa :)

ben derimki hic gerek yok bebek odasina zaten cabuk büyüyorlar ve en az 3 yasina kadar yaninda yatirirsin kiyamazsin... sadece bi besik al odana koy daha sonra cocuk odasina gecersin iki defa masraf etmemis olursun bana göre cok gereksiz zaten 6 yasindan sonra bebek odasini hic bi cocuk kullanmak istemez..yani benim fikrim bu bende böle yapcam

bende bebek odası almayı düşünmüyorum kıslar . şimdilik park yatak ve şifonyer aldım. 5-6 ay sonra çocuk odasına 1 gardrop düşünüyorum extadan birde park yatak şifonyer yeter bile. sonra 3-4 yaşına gelince kendi evimize de geçince güzel oğlumun kendi zevkine göre bi genç odası almayı düşünüyorum... nasılsa o yaşa gelince bizim aldığımızı beğenmeyecek zemuszemus ne bu anne bebekmiyim ben diycek kaydirigubbakcemile3

ben büyüyüncede kullanabilceği büyyüyen ve üç kapılı dolaplı bebek odaları var iyisinden aldım ki en az bir 6 -7 sene kullansın die tabiki alışnmışken iyisi olmalı .ucuzuna kaçmamalı sonra onlar bir işe yaramıyo çünkü

ben de büyüyen karyola alıcam.bi de arkadaşlar sizi bilmiyorum ama ben 2-3 aydan sonra yanımda yatırmam.

ben sepet yatak alıcam oturma odası ıcın mobıllya besık alıcam yatak odası ıcın benım evım kucuk mecbur bebıs odası yok.

ben yatak odasi icin sallanan sepet besik aldim aslinda bütün odalarda onu kullaniyorum istedigim yere götürüyorum.Kizima o kadar cok kiyafet almisim ki oyuncaklar falan derken baktim odasiz olmayacak büyüyen besiklerden olan oda takimi aldim sifonyer gardolap yataktaki cekmeceler komidini hepsi doldu.Bu arada ilk zamanlarda ben de oda almak istemiyordum :)))

bende park yatak ve şifonyer aldım bebek odası düşünmüyorum 1-2 sene sonra genç odası yaptırmayı düşünüyorum çünkü çalışan bi anne olarak yanımda yatması daha uygun geceleri bebek yanımda olur her ağladığında odasına gitmemiş olurum.

canım bende kızımı 6 ay yanımda yatırmayı yani beşiğide aynı odada yatmayı tercih ediyorum çünkü küçük çocuğu tek bırakmak olmaz kusuyo kusmuğu genzine kaçıyo ki 1 buçuk aylıkken bide tükür çıkarıyo oda boğazına kaçıyo yani dönene kadar en azından 6 ay aynı odada yatmalısınız ne olacak sonuçta o uyanınca hemen yanında olması alıp emzirmen daha kolay olur yani beşik büyükse 2 3 yaşına kada yatar bide yeni doğduğunda küçük beşik iyi oluyo yani 6 ayını doldurana kadar yanında yatması senin ve bebeğin için iyi olacak ama ben 1 yaşına kadar yanımda yatırmayı düşünüyorum ama beşikte yatacak küçük çocuk her zaman sana ihtiyacı var tek kaldığında uyandığında seni yanında göremezse gece korkabilirde ben hiç tasvip etmiyorum küçük bebğin ayrı odada yatmasına heran herşey olabilir yanında güvende olmsı daha iyi

X