çatlaklar

Eylxuxl_ce

Kızım ve Oğlum
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
662
4
Ben daha 13 haftalık hamileyim ama bacaklarımın ust kısmında çatlaklarım oluyor daha cok erken değilmi ama kırmızı kırmızı olmus resmen çatlak yani.Ne yapabilirim bilgisi olan varmı.

canım nezaman olacağı yada olup olmayacağı bünyeye bağlı.doktorlar eğer çatlayacağınız varsa en pahalı kremleri bile sürseniz çatlarsınız diyor.oyüzden pahalı bişeyler yapma derim tabi karar senin.

bol bol su içeceksin bu kesinlikle şart.ayrıca ben kakao yağı ve acı badem sütüne başlayacağım.sende dene.bunlar cildi nemlendiriyor ve iyi geliyor.

Bende 14 haftalık hamileyim şimdilik çatlağım yok kakao yağı ve badem yağı karıştırım her gece sürüyorum doktorum krem vermişti 2 gün kullandım ama çok kaşıntı ve kızarıklık yaptı kremi bıraktım bunları kullanıyorum

Badem yagını duymustum ama acı badem sutuyle kakao yagını duymamıstım inşallah daha fazla olmaz catlak korktum vallahi kullanmaya baslıcam bende

kızmızı diyosun bunlar normal çatlak değilde damar çatlaması olabilirmi çünkü çatlak için çok erken canım

ayrıca hep söylerim çatlagı önlemenin en önemli yolu ne sürersen sür günde 2 kere sürüceksin cildi asla kuru bırakmıcaksın kilo alımını dengeliceksin anii kilo alımı hamile olsun olmasın herkişide çatlak yapar benim ernegnlikten kalma çatlaklarım var kalçamda birde kuru ve gergin cilti asla kaşımıcaksın
kaşınıyosa hemen krem sürüp sıvazla yada soğuk su sür

ben 12. haftamdan beri bebe yağı sürüyorum zaten hep sürerdim hamilelikte günde 2 kere sürdüm
bol su içtim ve meyve yedi,m meyvedeki su oranıda cildimizin için çok önemli ve kaşımamaya özen gösteriyorum özellikle son ayda çok kaşınıyo ama hemen soğuk su tutuyorum
şükürki 39+5 oldum hiç çatlağım yok

benimde popom çatladı üstelik daha 10 haftalıkken dr gösterdim catlak dedi susam yagı çilek yagı sürüyorum

kızmızı diyosun bunlar normal çatlak değilde damar çatlaması olabilirmi çünkü çatlak için çok erken canım

ayrıca hep söylerim çatlagı önlemenin en önemli yolu ne sürersen sür günde 2 kere sürüceksin cildi asla kuru bırakmıcaksın kilo alımını dengeliceksin anii kilo alımı hamile olsun olmasın herkişide çatlak yapar benim ernegnlikten kalma çatlaklarım var kalçamda birde kuru ve gergin cilti asla kaşımıcaksın
kaşınıyosa hemen krem sürüp sıvazla yada soğuk su sür

ben 12. haftamdan beri bebe yağı sürüyorum zaten hep sürerdim hamilelikte günde 2 kere sürdüm
bol su içtim ve meyve yedi,m meyvedeki su oranıda cildimizin için çok önemli ve kaşımamaya özen gösteriyorum özellikle son ayda çok kaşınıyo ama hemen soğuk su tutuyorum
şükürki 39+5 oldum hiç çatlağım yok

Maşallah canım ne güzel ... Aslında bilmiyorum bacak diyorum ama yani nasıl anlatayım simdi baldır denen yerde yani kalçamın hemen altında orda damar çatlaması olurmu hiç bilmiyorum ki en basta korktum bu nedir diye sonra acaba catlak olabılırmı diye aklıma geldi.

catlaklar önce kirmizi olarak basliyo malesefki ve ne yaparsan yap gitmiyolar..ama daha fazla olmamasi icin tedbir alabilirsin..catlamaya meyilli bi vücutun var demekki bol bol nemlendir cildini..ama bunu yaglarla degil nemlendiricilerle yap...yaglar zaman icinde kullanima alisinca vücutun dahada kuruluk yapiyo......bol su ve nemlendiricilerle devaminin gelmesini engelleyebilirsin...
badem yaginida öneriyo doktorlar ama asiri killanma yapiyo haberin olsun...

arkadaşlar bende 17 haftalık hamileyim vazelin sürün çok iyi geliyor gerçekten birde badem yağı ii oluır.. bende kullanıyorum çünkü şimdilik hiç bi çatlak yok ..inş olmaz.

aslında çatlak genetik ve vücut yapısına bağlı olarak oluşuyor..yani burda "ben şunu yaptım hiç çatlağım yok" diyenlerin yaptıklarından çok vücutları çatlamadığı için olduğunu düşünüyorum..ben de badem yağını 3.aydan beri kullanıyorum ama arkadaşın dediği gibi baldır kısımlarım epey bir çatladı..hem de bu çatlaklar önceden başladı. çatlayacağı varsa çatlıyor yani, belki azaltıyoruzdur kullandıklarımızla.

bende başından beri ne sürdüysem (vazelin,bebeyağı,bademyağı....)göbeğim hep kaşınıyo ve pul pul derileri kalkıyodu...ama bir haftadır bişey keşfettim inanılmaz yumuşattı yatarken sürüyorum taaa bidahaki geceye kadar karnım pufidik pufidik bayıldımmm...BEBAK ACI BADEM SÜTÜ NEMLENDıRıCıSı şahanee tavsiye ederim..çokta ekonomik 6 ytl...yerimseniben

Badem yağının yaptığı tüylenmemin geçici olduğunu, kullanmayı bıraktığınızda oluşan tüylerin döküleceğini belirterek söze başlamak istiyorum. Benimde çok kalitesiz bir cildim var, o yüzden erkenden önlemimi aldım lierac kullanıyorum. Benim iş arkadaşımda lierac kullandı ama sadece karnına sürmüştü. Şimdi göğüslerinde çatlak var karnında yok. Ben bütün gövdeme sürüyorum valla. bu ay da masaja gitmeye başlıcam, onuda badem ve kakao yağı karışımıyla yaptırıcam. Şu mübarek Ramazan ayında herkese çatlaksız hamilelik diliyorum...

canım maalesef o lanet olası şeylerden kurtuluş yok..elimizde olan bi durumda değil sanırım...ben de 8 aylık hamileyim,ufak ufak başladık çatlamaya 3.ayımdan beri krem kullanmama rağmen...onlarla barışmaktan başka yapacak bişey yok...

doğurdum ve benim poğaça 7 ayını bitirdi hala çatlaklar duruyor kırmızı ve mor
gören jiletle kestim zanneder o kadar iğrenç kaydirigubbakcemile3
bben çok dikkat ettim neler yaptım neler..
çıkacağı varsa çıkıyor hanımlar yerimseniben

lierac kullandım şuan son ayımdayım badem yağıyla devam edeyim dedim ama bugün bebe yağı sürdüm ilk kez.zaten olacağı varsa oluyor kremlerinde iyisi kötüsü yok hepsi aynı.önemli olan cildi nemlendirmek.göğüslerimde ve karnımda birşey yok ama basenlerimde oluştu kızarıklıklar :sinifsinif: doğumdan sonra umarım karnımda sürprizler çıkmaz..

bende başından beri ne sürdüysem (vazelin,bebeyağı,bademyağı....)göbeğim hep kaşınıyo ve pul pul derileri kalkıyodu...ama bir haftadır bişey keşfettim inanılmaz yumuşattı yatarken sürüyorum taaa bidahaki geceye kadar karnım pufidik pufidik bayıldımmm...BEBAK ACI BADEM SÜTÜ NEMLENDİRİCİSİ şahanee tavsiye ederim..çokta ekonomik 6 ytl...yerimseniben

nerede satılıyor eczanede mı ?

X