Sistit baa bela:(

ne yaptıysam geçmedi içtiğim antibiyotiklerin sayısını hatırlamıyorum en az 1 ay koruyo şuanda da sistitim otururken bile çok rahatsız ediyorr

arkadaşlar sistit rahatsızlığını yaşayıp çaresini bulan varmı :uhm:

Benimde aynı derdim vardı sürekli tekrarlıyodu doktor bol su iç dedi nekadar az su içersen okadar çok sisit olursun dedi.Çünkü ben çok az su içiyodum 3 ayda bi tekrarlıyodu.En son 9 ay önce olmuştum. Arkadaşımda çok çabuk sisit oluyo o da maydanoz suyu içiyordu onunda çok faydası var.ben denemedim ama en azından o faydasını gördüğünü söylüyor.Tavsiyelerimi dene canım.ÇOK GEÇMİŞ OLSUN BU ARADA TATLIM

çok teşekkür ederim ayşegül benim bu rahatsızlık her ay tekrarlıyor hatta ayda 3-4 kez oluyor oruçda tutamıyorum çok üzülüyorum:KK43::KK43:sirkeli su içiyorum bakalım iyi gelicekmi onu deniyorum şuanda

o bölgeyi va ayaklarını sıcak tut, maydonoz suyu dene, bide karnıbahar suyu. ben bikaz gittim doktora verdiği ilaçlar iyi gelmişti ama üşütünce hemen nüksediyor. yanma olduğu zaman fö tutuyorum veya sıcak bez koyuyorum hemen geçiyor:)

Anladım canım ama bunlar çok iğrenç maydonuz ve karnıbahar suyu
Sıcak tutuyorum ama işyerinde klima ayaklarımıza vuruyr hep

Selam bende 1 yıllık evliyim.. Bu sistitten bende cok sıkayetcıyım arkadaslar hayatındam bezdırıyor beni doktor banada antıbıyotık verdı bol su iç üşütme dedi..yınede her ay tekrarlıo ama ne yapacagım bılmıorum:KK43:

Sistit bende de var.Antibiyotikle geçiyo ama eşimle birlikte olduktan sonra tekrar başlıyo.Bir yerde okumuştum, eşlerden de geçebiliyomuş bu hastalık diye.Acaba doğru mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistit bende de var.Antibiyotikle geçiyo ama eşimle birlikte olduktan sonra tekrar başlıyo.Bir yerde okumuştum, eşlerden de geçebiliyomuş bu hastalık diye.Acaba doğru mu?

Bende eslerden gecebilecegini biliyorum.kadina gecen mikrop mesaneye kadar ilerleyip iltihap yapabiliyormus.dikkatli olun

bende de olmustu b defa..annem maydonoz suyu hazırlamıştı ictigmde yanma hissi artmıstı ama ilthabı söktüğğündendi sanırım..sonra antibiyotilk kullanmıştım geçmişti..antibiyotigin fazlası zarar maydonozu deneyin bence

ayyy adını bile duymak istemiyorum artık bu 4. tekrarlayışı ,ki ben böyle su içmemeye devam edersem daha da tekrar edecek:KK43:
çok gıcık bişi ya,maydonoz suyu da içtim ama malesef,çok sinir bozucu

Eğer kronik sistit hastası denen bir şey varsa sanırım o benim.Senelerdir bin türlü yöntem denedim tabiki bunlar kişiden kişiye değişir ama yararını en çok gördüğüm şeyleri aktarayım.
1:Kesinlikle BOL SU içilmeli.Ben ne zaman unutsam ara versem hemen yanmalar başlıyor.
2:Ayaklarınızı sıcak tutacaksınız.
3:Genital bölgenin temiz tutlması çok önemli ve ayrıca günlük yaprak pedleri kullanmamaya özen gösterin hele ki parfümlüler asla.
4:Yanma hissettiğim an piyeloseptil diye bir ilaç var hemen onu alıyorum çünkü öyle bir sancı ki bu gece uyandırıyor ve göz kırptırmıyor.Antibiotik olarak da tarivid çok iyi geliyor bana.Tabi doktorunuza danışmadan kullanmayın yine de.

Kızlar bende yakın zamanda sistit oldum ve tek çaresi SU

ılaç filan bi işe yaramıyo miğdeniz bulanasıya kadar su için ve birazcık geçtiğinde de

hemen suyu bırakmayın tekrarlıyor.Ayaklarınızı sıcak tutmanız şart.Ben hiç ilaç kullanmadan sistiti yendim.

En güzel ve en doğal yöntem su.Birde bitki çayları için çok faydası oluyo.

Kızımın sürekli tekrarlayan sistit sorunu vardı, en son 10 tane penisilin iğne ve devamında hapını kullanmasına rağmen idrar kültüründe halen üreme görüldü ve hastaneye yatırıldık. 10 Gün süreyle damardan meronem verilerek mesanedeki iltihap kurutuldu. Sintigrafide böbreklerde kaçak çıkmamasına karşın, mesanede doğuştan olan böbreğe geri kaçırma bulundu ve şu anda bir aksilik olmazsa ayın 16 sında olacak küçük operasyonu bekliyoruz...
Demem o ki...eğer sürekli tekrarlayan bir şikayetiniz varsa lütfen böbrek ve mesane filmlerinizi çektirin, sonra altından böyle hastalıklarda çıkabiliyor ki...şansımız varmış ve böbrekler zarar görmemiş.
Hepinize sağlıklı günler diliyorum.

Kızımın sürekli tekrarlayan sistit sorunu vardı, en son 10 tane penisilin iğne ve devamında hapını kullanmasına rağmen idrar kültüründe halen üreme görüldü ve hastaneye yatırıldık. 10 Gün süreyle damardan meronem verilerek mesanedeki iltihap kurutuldu. Sintigrafide böbreklerde kaçak çıkmamasına karşın, mesanede doğuştan olan böbreğe geri kaçırma bulundu ve şu anda bir aksilik olmazsa ayın 16 sında olacak küçük operasyonu bekliyoruz...
Demem o ki...eğer sürekli tekrarlayan bir şikayetiniz varsa lütfen böbrek ve mesane filmlerinizi çektirin, sonra altından böyle hastalıklarda çıkabiliyor ki...şansımız varmış ve böbrekler zarar görmemiş.
Hepinize sağlıklı günler diliyorum.

canım büyük geçmiş olsun :teselli:

canım büyük geçmiş olsun :teselli:

Çok teşekkür ederim Kateciğim
Lütfen çocuğunun sistiti tekrarlayan anneler, yazdıklarımı gözardı etmesinler ve lütfen bu hastalığı tekrar edenler bitkisel ilaçlarla, şunlarla, bunlarla oyalanmasınlar Allah korusun böbreklere vurdumu bu hastalık zor...Gerekirse koruyucu tedavi uygulanır, kızım şu anda koruyucu tedaviyi alıyor, hastalıklarınızı ihmal etmeyin ve araştırma hastanelerinden başka yerlerde vakit kaybetmeyin.

X