Gebelikte yemek yiyememek

beren34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
509
8
37
merhaba arkadaşlar hamilelikte yemek yemek istemeyen canı birşey çekmeyen zorla yemek yiyen ve bebeğinin aç kaldığını düşünüp üzülen varmı?

Son düzenleme:
ben varim esimde kiziyor tek yemegim aksam yemegi oluyor genellikle.oda bi iki lokma..ve kendimi cok suclu hissediyorum ac kaliyo diye...bari böyle oruc tutuyum diyorum onada herkes kiziyor sacmala diyorlar...insallah sorunsuz büyür bebisler

hamileliğimin ilk aylarında yaşadım aynı sıkıntıyı.hiç birşey yiyemiyordum. bebeğim beslenemiyor diyede çok üzülüyordum ama kontrollerde bebeğin gelişimi normal çıkmıştı. bebek anneden aldığı için sıkıntı yapma o senden beslenir ama seni halsiz bırakır diyorlardı.gerçektende öyleydi ama sonra toparladım. 3 ayı geçtikten sonra yemeye başladım. en azından süt içmeye çalışın derim ben.

inan ben dün gece oturup ağladım yani kendimi hiç mi hiç düşünmüyorum bebek den dolayı vicdan azabı çekiyorum yoğurt süt peynir yumurta görmek bile istemiyorumÇok üzgünüm çoook

sütün içine koyulup yenen gevrekler var. çikolatalı toplar ne kadar sağlıklı bilemem ama en azından sütün tadını bastırıyor.bi süre öyle idare edin bence.

kıslar üzülmeyin. sanırım hamileliğinizin başındasınız. hepimiz aynı sıkıntıları yaşadık. ama geçici bunlar üzülmeyin. ilk 2-3 ay böyle oluyor sonra geçiyor merak etmeyin. hatta sonra durduramıyorsunuz kendinizi yerken . zaten ilk 2 ay falan anneden besleniyor bebek o kadar önemli değil ama 3. ay çok önemli. bebeğin beyin yapısının geliştiği ay 3. ay. bu ayda bol bol ceviz ve omega içeren gıdalar (ıspanak- balık + diğerleri) tüketin. bu önemli. zaten zaman geçtikçe sorunlar düzeldikçe sizde öğreneceksiniz. kendi beslenme planınızı yaparsınız. ama en önemli tavsiyem sütü ihmal etmeyin. ve kendinizi suçlu hissetmeyin. geçtiğiniz yollar normal kaydirigubbakcemile5

kıslar üzülmeyin. sanırım hamileliğinizin başındasınız. hepimiz aynı sıkıntıları yaşadık. ama geçici bunlar üzülmeyin. ilk 2-3 ay böyle oluyor sonra geçiyor merak etmeyin. hatta sonra durduramıyorsunuz kendinizi yerken . zaten ilk 2 ay falan anneden besleniyor bebek o kadar önemli değil ama 3. ay çok önemli. bebeğin beyin yapısının geliştiği ay 3. ay. bu ayda bol bol ceviz ve omega içeren gıdalar (ıspanak- balık + diğerleri) tüketin. bu önemli. zaten zaman geçtikçe sorunlar düzeldikçe sizde öğreneceksiniz. kendi beslenme planınızı yaparsınız. ama en önemli tavsiyem sütü ihmal etmeyin. ve kendinizi suçlu hissetmeyin. geçtiğiniz yollar normal kaydirigubbakcemile5

ben 8+4 gunluk hamileyim.. artık ogrendım ki herkes bu sıkıntılardan gecmis.. bulantı ve kusma coook zor bir donem.. gecsin istiyorum artık.. hamileligin tadını cıkartamadım henuz..
sonra durduramıyorsunuz kendinizi cumlesi cok motive etti beni.. umarımmm oyle olur.. kac kılo aldıgımı falan umursamıycam... doya doya yemek yemek istoyurmmmmcokacimcoook

slmmm bende 6+3 günlük hamileyim ama gayet güzel yemek yiyiyorum,mide bulntısı nedir bilmiyorum,hatda sürekli karnım aç,zaten bende hamilelik belirtileri hiç olmadı kızlar,aşermiyorumda sizce normal mi??? hatda kilo aldım ben 2,5 kilo yandım desenize:KK43:(((

ruzenin ben 4 ayıma giricem hala kilo almadım sen nasıl aldın anlayamadım hamilelik boyunca 10 kilodan fazla almamaya dikkat etmelisin canım ben 2 3 kilo verdim canım tabi bende enteresan sadece süt içiyom ikigünde bir litre süt bitiriyom yemek yemek pek istemiyorum kilo alırsam bu aydan sonra herhalde.

ruzenin birde bende 8 haftama kadar gayet iyi yiyodum sonra 2 3 ay arası çok kötü oldum.

ruzenin bende ilk öğrendiğimde çok güzel yiyordum hatta bende bulantı olmayacak herhalde [nazar mı değirdim acaba :) ] iyiyimiş böyle giderse derken ertesi hafta başladı. muhtemelen birsonraki hafta başlar. 3 ayı geçince geçti bulantılarım çok şükür ve yemeğe başladım. hepimize sağlıklı hamilelik diliyorum Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.

kızlar hiç üzülmeyin, bebekler ilk üç dört ay sizin yediklerinizden değil sizin depolarınızdan besleniyor. ben ilk dört ay hiç bir şey yiyemedim 7,5 kg. verdim. bebegim 3790 gr. dogdu ve saglıgı da yerinde masallah :nazar: hiç kafanıza takmayın kafanıza takmanız bebeginize stres hormonları gönderir daha çok zarar verirsiniz. bebeklerinizi saglıkla kucagınıza almanız dilegiyle..

kızlar hiç üzülmeyin, bebekler ilk üç dört ay sizin yediklerinizden değil sizin depolarınızdan besleniyor. ben ilk dört ay hiç bir şey yiyemedim 7,5 kg. verdim. bebegim 3790 gr. dogdu ve saglıgı da yerinde masallah :nazar: hiç kafanıza takmayın kafanıza takmanız bebeginize stres hormonları gönderir daha çok zarar verirsiniz. bebeklerinizi saglıkla kucagınıza almanız dilegiyle..

haklisin canim ama 4 aya kadar degil 12. haftada kordon bagindan besleniyomus bebek yani yediklerimizden...3. ayda basliyo 4 degil...

canim hamileligimin basinda mide bulantisindan cok cektim ..belki zorla yedim ama midemde 1saat bile durmuyordu ..yeri geldi gunlerce firinlanmis kuru ekmek yiyebildim sadece ama bebegimin ac kaldigini dusunmedim.cunki doktorlar bu konuda beni rahatiyordu..sen birsey yiyemesende bebek alacagini aliyordur depolarindan kullaniyordur dediler ...moralini yuksek tutmaya calis ve uzulme ins. 3ayda rahatsizlarin gecer

merhaba arkadaşlar hamilelikte yemek yemek istemeyen canı birşey çekmeyen zorla yemek yiyen ve bebeğinin aç kaldığını düşünüp üzülen varmı?

kızlar 24 haftalık hamileyim bulantılarım kısmen geçsede iştahsızlığım devam ediyo mafoldumben zorla yemek yiyorum sanırım hiç geçmiycek benimki

benim de 9 haftam bugün bitti, 6 haftadan itibaren bulantılarım var ve hiç bitmiyor. Arada bir kusuyorum da. Bıktım artık, ama sabretmek zorundayım. 4 kilo verdim, pantolonlarım düşüyor. Kuru atıştırmalık yemekten ağzımda tat kalmadı. Yemek yemeyi özleyeceğimi hiç düşünmezdim. Su bile içince bulantılarım artıyor. Akşamları hasta gibi yatıyorum, kıpırdayamadan, tüm camlar açık, herşey herkes kokuyor... ne zaman geçecek??? sanki hiç bitmeyecekmiş gibi mafoldumben

öyle bir geçiyor ki banada bir arkadaşım demiştiki gece aç uyancan ekmek yicen diye cidden geceleri lavaboya kalkıyorum ve deli gibi aç halde.. bende çok zor geçirdim hamileliği 4 aydan sora rahatladım gerçi hala arada yediklerimi çıkarttığım oluyor ama yiyebilmeye başladım inanın geçiyor. üstelik 42,5 kilo ile hamile kaldım..oturup bende ağlıyordum beslenmiyor diye..

kızlar ben de aynı durumayım.5. ay içindeyim ama hala yemek yemek zorla oluyor.bulantım var hala. doktor bir de yemek listesi verdi. yemek zorundasın diye iyice strese girdim. çok zor.

merhaba arkadaşlar,
bende 13+1 haftalık hamileyim çok aşırı derecede mide bulantısı yaşadım 2 hap değiştirdim şimdi şimdi biraz hafifledi yemek yiyemiyorum evde mutfaga giremiyorum süt içemiyorum meyve yiyemiyorum üzülüyorum acıkcası.elevit isimli vitamin hapını kullanıyordum en son kan tahlilim biraz düşük cıktı demir ilacınada başladım...Doktor 2 haftaya kadar düzelirsin dedi bende iştahımın acılmasını bekliyorum 3 kilo verdim...

merhaba arkadaşlar sakın üzülmeyin ben 5. ayım dolana kadar hiçbirşey yiyemedim özellikle süt ve süt ürünleri adına.Doktorum onun gelişiminde bir problem olmayacağini söyledi bebek zaten annenin rezervlerinden tüketirmiş.Allaha şükür şimdi 6.ayımı dolduruyorum ve yemeyede başladım.Sizinde düzeleceğinize eminim.

X