Doğuma Hazırlık hamilelikte kolesterol u yüksek çıkan varmı :(

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

05_07_2008

bebişim seni bekliyorum
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2009
62
0
26+3 günlük hamileyim ve dün kan tahlili yaptırdım T.Kolestrol 0 - 200 arası olması gerekiyomuş benim ise 307 çıktı HDL Kolestrol 45-65 arası olması lazım mış benim kisi 66 çıktı Trigliserit 0 -150 arası olması gerekiyomuş benimkisi 501 çıktı LDL Kolestrol 0 - 130 arası olması lazımmış benimkisi 400 olduğundan hesaplama yapılamadı diyo. acaba hamileliğime bir zarar verirmi inş bişey olmaz aranızda başına böyle bu durum gelen varsa lütfen yazsın.

güzelcim sen niye baktırdın ki bunlara...:) doktorunun istediğini sanmıyorum....ama aynı hatayı ben de yaptım ve doktorumdan fırça yedim.....çünkü hamilelikte bu değerlerin normal çıkması mümkün değilmiş.......yüksek çıkabilirmiş..doktorum bana bir daha bunlara baktırıp ta moralini bozmanı istemiyorum diye fırça attı valla..o yüzden sakın moralini bozma....çünkü hamilelikte bu değerlerin böyle çıkması normalmiş.....sadece şeker çıkmasın yeter....çünkü o tehlikelidir.....

ne ben stedim nede dr um ben bi dr un özel muayinanaeisne gidiyorum şeker yüklemesi yapılması gerekiyodu evie yakın olan devlet hastanesie gittim dr illa bi tahlil yapalım yoksa olmaz dedi bende mecbur yaptırdım değerler böyle çıktı canım sıkıldı biraz. şeker yüklemeside yaptıramdım suyu içtim o saniye hemen sarı suyla birlikte bütün şekerli su geri çıktı ne olucak bilmiyorum sabahları kusmlarım hala geçmedi benim başka zaman yaptırsam yine aynısı olucak biliyorum. kafam karman çorman oldu.

canım benım seker yuklemesı yapıldıgında kolestorol ve baska tahlıl sonuclarıda cıkmıs hatta doktor tlf edıp kızdı ordakılere ben hamıle bı bayanın kolestorolunu napım dedı anlıcagın doktor ıstemedıgı halde o sonuclarda cıkmıs ama hamılelıkte onemlı degılmıs kolestorolun yuksek cıkması benımde bayabı yuksek cıkmıs ama dedıgım onemlı degılmıs.

benimde hamileliğimde hep yüksek çıkardı.doktorum gebelikte yüksek çıkabilir,normal derdi.şuan kızım 3 aylık,yinede kontrol ettirmek istiyorum acaba düştümü diye ama bir türlü gidemedim.

Mrb arkadaşlar 2 ay oldu doğum yapalı tesadüf kan testi yaptırdım kolestrolüm çok yüksek çıktı doğumdan sonra vucut kendini 3 ayda yeniliyormuş dediler ama ben yinede çok endişeleniyorum bilgisi olan varmı yada başına böyle bişey gelen varsa lütfen..

benimde değerler üst sınırın biraz üstündeydi..doktor normaldir dedi..gebelikte yüksek çıkarmış,sen yediklerine yinede dikkat et,fazla yağlı tüketme dedi..ama sende epeyce yüksek,bir sorun olur mu bilmiyorum..yine de doktoruna sor,ama yüksek çıkması normalmiş,çok endişelenme..

canım benımde dr um tam kan testı yaptırdı onda kolesterolum yuksek cıktı ama ben kolesterol yuzunden fenalasıyordum ve basım hep uyusuyordu dr um yaglı yeme dedı o gunden berı dıkkat edıyorum kepek ekmegı yıyorum bırde her aksam yatmadan once 2 cevızı 1 cay bardagı suya koy sabahac karnına suyunu ıç uzerınede cevızı ye cok faydası oluyo ama kolesterolun bebege bı zararı yokmuş

çok tşk ederim arkadaşlar bilgileriniz için ama yinede endişeleniyorum hani hamilelikten sonrada çıkarmı kan testi yaptırdığımda 1.5 ay olmuştu doğum yapalı ama yinede bilemiyorum

kızlar en güzeli gebelikte kolesterol baktırmamak.. yüksek çıkmaması şans:)

ben hamilelikten önce kolestrerol hastasıydım ilaç kullandım 4-6 ay kadar o sayede 200ün altını görebilmiştim..

2.trimesterde gttm kolesterol ölçtrdm 255, zaten tahmin ediyordum:KK43:yükseldiğini :KK43: ilaç kullanılamaz

bisküvi kek hamurişi kızartma kesmem gerek.. birde ceviz yemeliyim ve günde 1 elma tavsiye ederim sizlerede.

hamilelikte kolestrole bakılmaz diye bişey olamaz.sonuçta buda bir sağlık sorunu kaldiki arkadaşın çokçok yüksek çıkmış
bende hamilelik öncesi çok yüksekti.
anında şekeri,beyaz ekmeği,hazır poğaça... kestim.7 ayda ilaçsız düşürdüm.

şimdi hamilelikte troid çıktı ilaç kullanıyorum :KK43: o ayrı..:KK43:

Son düzenleme:
güzel gebe bayanlar, hamilelikte lipid profili her zaman yüksek çıkar, bu olması gereken bir şeydir:KK66: bu yüzden genelde hiçbir kadındoğumcu da gebelerden genelde kolestrol, tg .. tahlili istemez, yüksek çıkacağını bilir, hatta bunu hamişlerin kafasına takacağını üzülebileceğini de bilir,, istemez o yüzden..:KK66: gebe kendi enerjisi için yağ asitlerini kullanır daha çok çünkü bebişe daha çok şeker gitsin diye vücut bir adaptasyon mekanizması yaratır. inş yardımcı olabilmişimdir hepinize iyi kandiller

bende 24 haftalık hamileyim ve benim de kolesterolüm 268 çıktı:KK53:
trigliserid 257 çıktı şok oldum,meğerse gebelikte normalmiş bunlar dr da öyle söyledi..

Ama nasıl düşürmek lazım bunları yaa?
yürüyüş te yapıyorum,kilolu da değilim 3 kg aldım şu ana kadar..

bende 24 haftalık hamileyim ve benim de kolesterolüm 268 çıktı:KK53:
trigliserid 257 çıktı şok oldum,meğerse gebelikte normalmiş bunlar dr da öyle söyledi..

Ama nasıl düşürmek lazım bunları yaa?
yürüyüş te yapıyorum,kilolu da değilim 3 kg aldım şu ana kadar..
Bende 24 haftalik hamileyim sağlık ocağında kan testi sonucu kolestrol yüksek dedi doktor göster bunu doktoruna ilaç tedavisi gerekebilir dedi korktum ilaç hamilelikte kullanılır mi kolestrol bebeğe zarar varmı

X