Memede fibroadenom

sebis75

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2009
17
0
benim sol meme de fibroadenom var.yaklaşık 2 yıldır 6 ayda bir usg kontrole gidiyorum.çok evhamlıyım.ara sıra takıyorum ya kötü bişey çıkarsa diye.bilgisi olan var mı konu hakkında?:sinifsinif:

benim sol meme de fibroadenom var.yaklaşık 2 yıldır 6 ayda bir usg kontrole gidiyorum.çok evhamlıyım.ara sıra takıyorum ya kötü bişey çıkarsa diye.bilgisi olan var mı konu hakkında?:sinifsinif:

bende de vardı.. aldırdım..
aldır..kurtul... korkulacak bişey yok....
doktorum bana bu ameliyatı akneli bir sivilcenin içindeki akneyi çıkartmaya benzetmişti...
ve korkmamamı söylemişti...
merak etme yani canım..

valla ben aldırmaktan değil de çıkacak sonuçtan korkarım:)) dedim ya çok evhamlıyım.her usg ye girişim bana dert oluyor.her ay korkuyla muayene ediyorum memeleri elime gelecek mi,büyüdü mü diye :))

bende de var kontrollerine devam et fibroadenom iyi huylu bir tümördür ve büyürse tek sorunu memenin şeklini bozmasıdır başka bi tehlikesi yok şimdi aldırma derim çünkü tekrarlayabilir yani baktır büyümüyosa orda durmasının hiç bi zararı yok

Bendede fibroadenom var ve her sene kontrol yaptırıyorum.Ama yaklaşık 1 senedir fibroadenomum olduğu memeden su akıyor.Anlamsız bişey.Doktoruma sormayıda unuttum.Benim gibi memesinden su gelen varmı arada

ben 2 yıldır kontrole gidiyorum 6 ayda bir boyut olarak büyüme falan olmuor.gebeliğimde de büyümediler.didemdemir memeden akıntı varsa doktoruna söylemelisin.eğer meme ucunu sıkınca geliyorsa anlamlı sayılmazmış ama kendiliğinden geliyorsa araştırılmalı benim bildiğim...

Bendede vardı fibroadenom aldırdım kurtuldum çok şükür,hersene iğne biyopsisi yaptıracağıma korkulu rüya göreceğime aldırdım doktorumu dinleyip lokal anesteziyle alındı sonuçta temiz çıktı iyi huyluymuş hersene düzenli usg kontrolüm var.

bende de vardı fibroadenom lokal anestezi ile aldırdım. 5 yıl durmuştu ultrasonda zaten teşhisi konulmuştu ama doktorum ısrarla çıkarılması gerektiğini söyledi büyüme yapmamıştı şimdi çok pişmanım çünkü dikiş izi kaldı doktorum estetik olmaz demişti ... bu operasyonu geçirip izi kalan var mı? bir de araştırdım bu fibroadenmlar kesinlikle huy değiştirmiyormuş yani emin olmak için yaptırdım yinede...

canım rahatsızlık verir sadece zaman zaman açır benim vardı ve aldırdım çok kolay operasyon kafana takmaktansa aldır gitsin.:lepi:

bende de vardı fibroadenom lokal anestezi ile aldırdım. 5 yıl durmuştu ultrasonda zaten teşhisi konulmuştu ama doktorum ısrarla çıkarılması gerektiğini söyledi büyüme yapmamıştı şimdi çok pişmanım çünkü dikiş izi kaldı doktorum estetik olmaz demişti ... bu operasyonu geçirip izi kalan var mı? bir de araştırdım bu fibroadenmlar kesinlikle huy değiştirmiyormuş yani emin olmak için yaptırdım yinede...

.Benim estetik dikiş yaptı doktorum ve izi çok çok az belli oluyor,sağolsun doktorum çok iyiydi büyük bir ceviz büyüklüğündeki fibroadenomu 1.5cmlik açtığı yerden çıkardı,başka doktor olsa kimbilir nekadar açar ve birsürüde dikiş atardı ben şanslıydım bu yöndena.s

Mememden çıkan su kendiliğinden geliyor sıkınca değil.Daha doğrusu hiç sıkmadım.Ama kendiliğinden geldiğini gördüm.3 ay önce ultrason çekildi değişen bişey yoktu.Yani 7 yıldır aynı fibroadenom.Su çıkışının onunla alakası olabilirmi acaba.Değişen bir şey olsa ultrasonda belli olmazmıydı

bilmiyorum didemcim.en iyisi bir dahaki kontrole gittiğinde bu sıvı akıntıdan doktora bahsedersin o bir açıklama getirir.benim fibroadenomlar bir kaç tane.en büyüğü şu an 8 mm falan.doktorum henüz almaktan bahsetmiyor.sizlerin boyutları ne kadardı acaba?

merhaba arkadaşlar ben 19 yaşındayım 6 ay önce fibroadenom ameliyatı geçirdim.benim kistim oldukça büyümştü doktorlarda şüphelennce aldılar ama hiç bişey çıkmadı.yanlız aklıma takılan bi kaç bişey var ameliyat olduktan snra beni hiç izlemek için çağırmadılar arasıra ağrılar oluyo bende şüpheleniyorum açıkcası elimle kontrol ettiğimde bişey gelmiyor ama yinede tedirgin oluyorum benim sormak istediğim şu doktora gtmeden önce sizden bilgi almak istedim benim ameliyat izim duruyo acaba geçermi yoksa normalmi 6 ay için eğer cvp verirseniz sevinirim şimdiden tşk

merhaba arkadaşlar ben 19 yaşındayım 6 ay önce fibroadenom ameliyatı geçirdim.benim kistim oldukça büyümştü doktorlarda şüphelennce aldılar ama hiç bişey çıkmadı.yanlız aklıma takılan bi kaç bişey var ameliyat olduktan snra beni hiç izlemek için çağırmadılar arasıra ağrılar oluyo bende şüpheleniyorum açıkcası elimle kontrol ettiğimde bişey gelmiyor ama yinede tedirgin oluyorum benim sormak istediğim şu doktora gtmeden önce sizden bilgi almak istedim benim ameliyat izim duruyo acaba geçermi yoksa normalmi 6 ay için eğer cvp verirseniz sevinirim şimdiden tşk

ibrahim saraçoğlunun 21 günlük brokoli kürüne rastladım.Onu denemeyi düşünüyorum umarım küçültür yada yok eder:)sağlıklı günler hepimize

Son düzenleme:
aynı dertten ben de müzdaribim...son zamanlarda iyice nefret ettim bu durumdan ama yine de şükrediyorum bol bol. daha kötüsü de olabilirdi.
bunun ağrısı yok zararı yok buna da şükür deyip devam edıyorum.

ben ilk 18 yaşında fark ettim 2007 başıydı.sağ göğsümde ceviz büyüklüğünde kitle farkettım.direk doktora gittik.doktor şaşırdı bu zamana kadar nasıl fark etmedin dedi.
insan başına gelmeyınce anlayamıyo kontrol falan etmıyordum kı nasıl fark edeyım.neyse testler falan amelıyatla alındı.fibroadenom teşhisi konuldu.

geçen sene yıne aynı göğsümde bir tane daha fark ettim.yine kontrole gittik. doktor bu sefer amelıyat etmem dedi. ara ara kontrole gel şu an ameliyata gerek yok çünkü tekrarlama yapabilir yine,eğer büyüme yaparsa belkı amelıyat yaparız dedı. neyse aradan zaman geçti ben tekrar kontrole gittim ve gördükki o yenı çıkanın hemen yanında bi tane daha çıkmış. iki tane yan yana duruyorlar.

ve bu sene,bu sefer sol göğsümde nohut büyüklüğünde bi tane daha buldum. bu sefer başımdan aşağı kaynar sular döküldü. bi sol göğsümde eksikti diye.
anlayacağınız şu an sağda iki solda bi tane var. yarın ultrasonum var. bakalım sonuca ne dıyecek doktor. allah sonumu hayır etsin.

bu konuyu bnm konum seçtim benmde 2 senedir var 1 taneydi sağda sabitti 4-5 tane oldu zamanla sonra diğer memede 1 di 2 oldu ..şimdide sol 1 sağ 3 tane kaldı ama ilki sabitti herzaman aynı yerdeydi büyüdü küçüldü ama diğerleri hep yha yer değiştiryor yha da yok olup geri geliyor not: 1.si fibredenom da sonrakiler için farklı yorumlar yaptı dr.lar baktım öldürmüyor dedim kalsn...

bu konuyu açtığın için ne kadar dua etsem azdır(sen yazmasaydın ben online da görmeyecek ve hep kafamı kurcalayan konunun varlığından haberdar olmayacaktım)...çünkü ileride bana etki yapar mı diye kendimi yiyordum....bide niçin ameliyat olmadın acaba ben 1.sini yani sabit olanı aldırmayı düşünüyorum çünkü o hiçbir zaman yok olmuyor ve ben göğsümden beyaz akıntı geldikçe panik oluyorum...orası ateşlendiğindede

Son düzenleme:
arkadaşlar rabbim herkese şifalar versin...

bu 10 mm den küçük fibroadenomlar elle muayenede farkedilebiliyor mu kızlar ,ağrı vs oluyormu nasıl farkettiniz bilgi verirseniz sevinirim.

X