Bebek Beslenmesi Bebek Tuzlama......

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
hepiniz okuyan araştıran bayanlarsınız yapmayın yaw allahınızıu severseniz sizin bu yazdıklarınızı görünce dehşete düştüm ve kahroldum:sinifsinif: bilinçlenin artık biraz ya tövbe tövbe yarabbi:eek:klava:

yazik bebeklere ya...onun cildi daha narin...bizde bile yakar tuz sürsek cildimize..onlar nasil dayansin..günah yapmayin lütven böyle seyler......

inanmıyorum yaa. bebeğinize nasıl kıyıyorsunuz.. nasıl kıyıyorsunuz... ben bebekken tuzlandığı için gözlerinin çevresinin kıpkırmızı kaldığını bildiğim insan var. Bebeğin cildine hangi kremi kullanacağımızı düşünürken nasıl tuzlarız.. Bebişerimize kendimize yapılmasını istemedğimiz şeyleri yapmayalım onlara derimm..

cnm herkes değişik yapıyormuş bunu
bizde nasıl yapıldığını sölimm bebeği banyo suyu ile biraz ıslatıyorsunn
ve bu tuzlama malzemeleriini krem sürer gibi bebeğin her yerine sürüyosun sonra hemen kuruyo zaten bebeği kundağa sarıp biraz bekletiyorsun ama misler gibi kokuyo hatta bebek uyuyo bile o ara soonra bebeği yıkıyosun bildiğim böylee yıkandıktan sonra bile mis mis karanfil defne kokuları geliyo bebekten

canım bizdede o baharatlar iyi bir balla karıştırılır ve bebeğe öyle sürülür
bebek o ballı baharatların arasında 1 saate yakın durur,bal o turdan bebeişimizin nazik teninin yanmamasını sağlıyor bildiğim kadarıyla,
bende kuzuşumu tuzlamıştım hiç pişik olmadı
üstelik bebeğim etli butludur,popuşuda hiiç pişmedi
16 aylık oldu,çok memmunum

bebeğime kayınvalidemin yaptığı saçmasapan bi haraketten sonra dr a anlattım eye si batar batmış bunun ben düzelttim demişti kayınvalidem
dr eskilerin böyle abuk subuk inanışları olduğunu
hatta geçenlerde bir bebeği tuzlamışlar tuzda soluk borusuna kaçmış acil getirmişler çocuğu solunum zorluğu çekiyomuş
yok böyle saçma şeyler dedi

paylaşayım istedim

eziyet etmeyin yavrucaklara

komsumuz ebeydi
bebegin ilk banyosunu ona yaptırttık
yıkarken bir kezde tuzlu su döktü ve yine duruladı cocugu

Bizde de böyle bi adet varmış.Hepimiz tuzlamış anneannem.Ama öyle tuzla ovmuyorlar.40 ı çıkınca yıkıyorsun ya o suyun içine bir tutam tuz atıyorlarmış.Ama ben yaptırmadım.Geçenlerde doktorum proğramında da bahsetti çok zararlıymış.Sakın yaptırmayın ve böyle şeylere de inanmayın dedi doktor.Bal sürme işini de tüyü az olsun diye yaparlarmış:))Ama o da çok zararlıymış.Bal normalde çok ağır bi tatlı.Cildin nefes almasını engelliyormuş.Sakınnnnnn.Böyle şeylere inanmayın ve bebeğinize böyle şeyler yapılmasına izin vermeyin.Ben izin vermedim....

Son düzenleme:
yarın ilk işim anneme tuzlu muyum tuzsuz muyum diye sormak olsun.
benim oğlum tuzsuz :))
bu tuz olayını bilmiyorum ama babaannem ben doğduğumda tavşan kanı sürelim ki kılsız olsun demiş. annem mikrop kapar çocuk diye istememiş. babanneme sürmüşler bebekkenç bende hiç kıl yok derdi hatta genital bölgede bile çok azdır derdi hep. gerçekten de bacak ve kol altları kaymak gibiydi kadının. keşkem annem sürdürseydi belki ağda işinden kurtulurdum :KK43:

Valla ter kokma olayının ınsanın kendı teni ile ya da yedikleri ıle ılgılı olduğunu düşünüyorum
Biz bebek dogunca neyle yıkasak daha iyiler derken tuz U görünce sok oldum bebeğin cildini yakmaz mı o tuz ??????? Göbeğine vs gelse :KK43:((

bizde de sütle birlikte yaparlar bu tuz işini
sütün içine çörek otu tuz falan koyuyolar bebeği onla yıkıyorlar. eziyet oldugunu da düşünmüyorum 5-10 dk bekletip yıkıyorlar geri

tuzlama deyince millet tuzla ovuluyor sanıyor :KK1:

Tuzlama olayı bizde de var.Hatta bebeğimi emekli bir ebe tuzladı.Ancak ona güvenebildim. Ama korktuğum gibi olmadı.Kızım yalandı durdu.5 dk sonra yıkadık.Tuzu içine pekmez, bal,yumurta,süt,tereyağ,karanfil(toz halinde),şeker ... aklıma gelen bunlarla Bebeğime cilt bakımı yaptık.

bebeği tuzlamanın zararlı olduğunu okudum bir çok yerde hatta bebek ölümlerine bile sebep olabiliyormuş doktorumuza da sorduk sakın böyle şeyler yapmayın dedi oğlumu tuzlamıştık ama kızıma yapmadık zararlı olduğunu bilseydim oğluma da yaptırmazdım:KK50: ayrıca ter kokma olayını bende tuzlamayla ilgisi olduğunu düşünmüyorum:26:

Tuz bakteri barındırmayan bir madde. yaraya tuz basmak v.s. ... bazı camilerde ayakla ilk basılan alanlara tuzdan seramikle kaplıyorlar. bakteri mantar birbirine bulaşmasın diye.

bu bilgilerle ayak tozlarının etkisinin 120 gün sürdüğünü birleştirirsek bakteri veya mantarlar belli bir süre sonra tekrar koku yapmaya başlayacaktır. koku yaptıkça tuz olayını tekrarlamak lazım tahminimce. kendimize bile.... hergün rool on kullanıp kimyasala bulaşmaktansa..

Bende duydum bu tuzlamayı ama bebeği yoğun tuzlu suyla yıkama şeklinde. ben bebeğime yapmadım ama dün ayakları terlediğinden kokuyordu. şaşal şişenin yarısına su doldurdum, 2-3 tatlı kaşığı da tuz attım. çalkalayıp sadece ayaklarını yıkadım, duruladım. bugün ayağı kokmuyor. ilerde kokan bölgelere böyle yapmayı düşünüyorum.:KK28:

X