Aile Planlaması Ginnera mı myralon mu

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

gamze-20

2012 yeni bir ben
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
2.126
7
kızlar ben 8 ay önce dogum yaptım ve spiral taktırdxım fakat yaramadı ve cıkartıcam dogum kontrol hapı kullanmak istiyorum sizce hangisi daha az yan etkili

canım bende bu konuyu doktorumla görüştüm.pko olduğum için korunma yöntemi şiddetle hap verdi banada.
içinde microları diğer haplara oranla 5 kat daha az olan myrolonmuş.bunu önerdi.yane tki yaşamazsın dedi.ki benim hormon tahlillerim filan hep yapıldı yani..
myrolon da hiç bir yerde yokmuş.2 aydır firmada sıkıntı varmış.ilaç sıkıntısı.
o zaman da desolett alabilirsin dedi.en yakınıymış..

tesekkur ederim canım bilgi için bende kararsızım cok zor bu işler cokkkk aslında ben spiralden yanayım fakat bana yaramadı işte bakalım cıkartmak için saglık ocagına gidince ordakilerle gorusucem bide ne diyecekler
kaydirigubbakcemile3

ordakiler genelde ucuz ve hormonu fazla hapları veriyrlar.
bana verdikleri microgynro mu neydi doktorum dediki sen bunu alırsan yerlerden toplarız seni inanılmaz micro var içinde dedi.
sen genede araştır tabi

ben ilk evlendiğim zaman hastaneye gitmiştim banada microgyna vermişlerdi o hem kıllanma hemde kilo yaptı eger yine onu verirlerse kullanmam zaten bakalım ne olucak

gineranın dozu düşüktür bu yüzdende yan etkileri daha azdır.

X