Bebek Beslenmesi kaç cc mama?ne kadar su?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mirisa

❤❤❤
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2009
334
8
35
slm kızlar;
oğlum 2buçuk aylık aptamil1 kullanıyoruz mama ile beslenen bir bebek,şuan 3 ayın içinde olduğu için 90 cc veriyorum 2 ayına kadar sütümüde sağıp veriyordum ama şuan yokderece de az veriyorum dolayısıyla hızla giden kilo artışı yavaşladı yani mamadan daha ii alıyordu kilo ozman 100 ccde çıksa veriyordum şimdi tabi mama olduğu için bi düzene otutturduk 3.ay diye 90cc veriyorum acaba doğrumu ?ayrıca mama içen çocukların suya ihtiyacı olurmuş bende veriyorum ama birgünde ne kadar su vermem gerektiğini bilmiyorum çokmu veriyorum az mı bilmiyorum yani..15gün sonra kontrolü var fakat kontrole kadar öğrenmem lazım doktorumuzda yıllık izinde arayamıyorum yardımcı olursanız sevinirim:-)

canım dr. bana her mamadan sonra 2-3 çay kaşığı su ver demişti.senin verdiğin miktar doğru benimki de 4. ayını bitirdi 120 cc içiyor çok nadir 150 cc oluyor tabi bu biraz da çocukların iştahına bağlı canım.

canım mamanın üzerinde yazar ayına göre ne kadar yiyeceği.doktor tavsiyesi de aynı yönde oluyor genelde.fakat bebeğine göre değişir kimi daha az yer kimi daha çok.benim bebeğim az yiyiyor fakat kilo alımı iyi olduğu için de zorlamıyorum.suya gelince de ne kadar içiyorsa içsin.sudan zarar gelmez aksine suyu çok içen bebek zeki olur derler

merhaba mirisacım...biliyorsun biz başından beri mama kullanıyoruz.dediğin doğru 30-60-90 diye gidiyor.Ama mesela bizim doktorumuz çok hızlı kilo aldığımız için 30 dan sonra 45,sonra 60 yaptı.Bizim obur doymuyordu bu ayki kontrolümüzde 90 yapar diye umut ediyorduk ama 75 yaptı.Birde ben her mamadan sonra su veriyorum bi tık.hem pamukçuk oluşumunu da engellesin ağzı temizlensin diye.Sütünün bitmesine de üzüldüm cnm...

kaç saatte bir veriyosun?
90 cc den sonra hala istiyosa 120 yap artanını dkersin.bizimki öyleydi.
su ekstradan vermene gerek yok diye biliyorum.mamanın üstüne biiki kaşık.

Arkadaşlar iyi güzel söylüyorsunuz da ben de doktorumuzun bize söylediği şeyi anlatmadan geçemeyeceğim.anne sütüyle aldığı kiloların bebeğe zararı olmadığını -yani en azından sağlıklı olduğunu-ama mama ile alınan kilolarda dikkatli gidilmesi gerektiğini her seferinde vurguluyor.tabii bunda bizim bebişin hızlı kilo alması da etkili olabilir.Bizimki sürekli 1 ayda alması gereken kiloyu 15 günde alıyor çünkü.şu an dediğim gibi 75 veriyorum ama inanın 120 falan versem onu da yemem demez....
Bu hızlı kilo artışı nedeyli doktorumuz mamayı 60 a çıkardığımız dönem içeriğini 1,5 kaşık yaptırmıştı.şimdi de 75 ama 2 ölçek koyun dedi.yani biz bu kilo alımı nedeyle 30ar 30ar gidemiyoruz maalesef.
Bu yüzden mirisacım bunu doktorunun önerdiği şekilde yap ki bebişin gereksiz kilo almasın.tabii her bebek benimki kadar obur olmayabilir,sizinkine yeterli gelebilir cnm...

saolun arkadaşlar 2 saatte bir veriyorum ben en iisi böyle devam edim de doktora sorim ama benımkı 90ı anca içiyor ...dediğiniz gibi suyu içtiği kadar verim dimi zarar gelmez böbrekleri çalışır . ya insan kendi evladı olunca bildiği herşeyi unutuyor..:-)

Mirisacım gene ben.Mama aralıkların çok az.onu söyleyeyim dedim.Mama hep 3 saatte bir verilir.Çok sık beslediğin için içemiyordur 90ı.Anne sütüyle karıştırma,biliyorsun mamaların hazmı zor.Ben ilk zamanlar-çok nadir uyuduğu için-4 saatte bir bile veriyordum barsaklarına çok yüklenmemk için.Doktorumuz da 4 saati geçirme demişti zaten.Bebişine fazla yüklenme diye söylüyorum,sen de çok çekmiştin gazdan...yani umarım artık çekmiyorsundur cnm!!!Biz hala gaza da koliğe de devam vaziyetteyiz,biraz hafiflese de:KK43:((

canım normalde mamadan su takviyesini karşılaybilirlermiş ama dr.muz 2,3 çay kaşığı günde 4 kere felan tekrarlanabilinirmiş bence içtiği mama iyi benim bebeğim 60 cc içerdi...

Mirisacım gene ben.Mama aralıkların çok az.onu söyleyeyim dedim.Mama hep 3 saatte bir verilir.Çok sık beslediğin için içemiyordur 90ı.Anne sütüyle karıştırma,biliyorsun mamaların hazmı zor.Ben ilk zamanlar-çok nadir uyuduğu için-4 saatte bir bile veriyordum barsaklarına çok yüklenmemk için.Doktorumuz da 4 saati geçirme demişti zaten.Bebişine fazla yüklenme diye söylüyorum,sen de çok çekmiştin gazdan...yani umarım artık çekmiyorsundur cnm!!!Biz hala gaza da koliğe de devam vaziyetteyiz,biraz hafiflese de:KK43:((

canımsın ya umarım geçer yakın zmanda canım bizim çok şükür geçti ama ben hergün 30 cc kendi sıktığım şeftali suyunu veriyorum artık ne gaz ne kabızlık nede yapamam hepsi uçup gitti .çok şükür..Buarada mama içinde ben 2 saatte vermesemde o 2 saate alışık olduğu için uyurken bile uyanıp ağlıyor yani istiyor imkansız bir saat daha bekletmem bakalım bn doktorum gelsınde adam gibi hepsini konuşucam sana da bildiririm canım

canim Aptamillerin arkasinda kac aylik bebege ne kadar su ne kadar mama verecegin yaziyor.ordan bakabilirsin.ben ona gore kullaniyorum.

canim Aptamillerin arkasinda kac aylik bebege ne kadar su ne kadar mama verecegin yaziyor.ordan bakabilirsin.ben ona gore kullaniyorum.

canım 180 yazıyor bizimki 90 içtiği halde 7 kg oldu 59 cm:-)daha 2,5 aylık ..180 versem heralde bi 7 daha olur maş. ayrıca 90ı zor bitiriyor.

bence 90 yeterli bebeğin daha çok küçük
benim kızım 6 aylık 180 içiyor ama kutunun üzerinde
210 yazıyor 6 aylık bebek için zaten bebek kendi belirliyor
ne kadar içiceğini

kızlar benim bebeğimde kolik çok sancılarımız var ayriytten kabızda ama mümkün değil 2 sati zor yapıyoruz çok ağlıyor bazen 1.5 saatte veriyoruz anca gece 9 gibi uyuyor 2de kalkıyor 1 de kalkıyor o zaman uzun süre vermiyorum bende 2 ayımız doldu 90 100 arası veriyorum

kızlar mamayla ilgili bir başlık olduğu ayrı bir başlık açmadan sorayım dedim. benim küçük adamım 150 cc mamadan 6 öğün içiyor. 4 aylık oldu. sankim pek doymuyor. 180 cc içemiyor kusuyor. artıok yavaş katı gıdalara mı geçsem. bizim babamıoz küçük diyor. ben meyve püresinden başlayalım diyorum. ne dersinzi kızlar??

benim kızım 1.5 aylık 3 saatte bir 90cc yiyor uyanık kalırsa 30 cc yiyip yatıyor .dr sordum bebek ne kadar isterse o kadar vereceksiniz dedi ayrıca su vermeye gerek yok dedi.

kızlar benm oğlum 3 aylık 3 saatte bir 120 cc veryrm günde 3 kerede 10 cc falan su veryorum suya gerçekten ihtiyaçları oluyor.

X