Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebişim zayıf mı arkadaşlar????

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

cicek11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
188
1
67 günlük bir bebeğim var.sütümün azlığı nedeniyle hemen sarılık oldu ve 3. gün mamaya başlamak zorunda kaldık.Şimdi emzirmeme rağmen her öğün doktorumuzun kontrolünde 75 cc mama veriyoruz.Önce emziriyorum sonra mama veriyorum.hatta mamadan sonra tekrar emiyor.
Doktorumuz mamayı ayına göre 90cc yapmamaız gerekirken 75e çıkardı hızlı kilo alıyor diye.her kontrolde 1 ayda alması gereken kiloyu15 günde almış oluyor çünkü.
haziran anneleri bölümüne baktım da 5500den aşağı bebek yok.Bizimkinin boyu epey uzun ama kilosu az geldi bana.Doktorumuzda normal diyor ama bir de annelere sorayım dedim....:))

tabii cvp vermeniz için benim önce kilosunu yazmam gerekir değil mi...Uykusuzluk işte:KK43:(
bebişim 4500gr ve 57 cm.

bilmem ama benimki 2640 46 cm doğdu. 60 günlük olacak yarın. daha geçen hafta 3890 idi. bakalım bu haftada az almışsa mama olacak. bence seninki az değil. plsa dr derdi. bakma herkesin bebişinin durumu başkadır. önemli olan sağlıklı olması. sevgiler

doğum kilosuna göre bakmak gerekir bebeği3500 doğanla seninki bir değildir gayet iyi kilo almış ayda bir kilo civarı çok iyi hemde canını sıkma benim kızım hep 700 gr alırdı ona ramen dr. iyi derdi seninki iyi bile hemde erken doğum bebek.

canım sen bebeğini kimseyle kıyaslama aynı hatayı bende yapıyodum kendimi üzüyodum inan anne baba neyse o olur bebekte benim kızım 3.800 doğdu şuan 8 aylık kilosu 7.700 zayıfta değil kiloluda değil ama sağlığı yerinde en önemliside bu canım

arkadaşlar benim bebegim dört kilo dogdu dört aylıkken sadece 350 gram aldı ve 6.850olmuştu hiç bir mamayı kabul etmiyor önereceginiz bi şey varmı

benim kızımda mama yemedei,biberon almadı.ben ıspanak yemeği suyu verdim sebze çorbası yaptım verdim.3.5 aylıkken bunları yedi çokta emmedi.ama kızım çok sağlıklı maşşalah.bence mama yemiyor diye üzülmeyin

doğum kilosuna göre gayet normal canım sıkma canını..
hem sağlıklı olduğu sürece kiloyu dert etme..çağın hastalığı obezite ve bebeklekten başlıyor çoğu..

hiç skıntı tapma benim kızımda 8 aylık 2.650 doğdu boy 48di.şimdi 5.5 aylık 6.600 gr boy 64 zayıfta değil tombikte
dışardaki insanlara bakarsan bebek dediğin topaç gibi olmalı.boşveeeeeeeeerrrrr

neden üzülüosun canım benm kızım 3 aylık suan 5600

ve 3650 gr dogdu sadece anne sütü alıo sağlıgı önemli napcaksın kiloluyu ayına göre iyiyse boşver

canım ya sakın bebişini diğerleriyle kıyaslama
her bebeğin gelişimi kendine özgüdür bir de boyu uzunmuş maşallah
bizimkinin de ayda 300 gr aldıgıda olurdu 1 kg aldıgıda olurdu
ne güzel anne sütü alıyormuş devam et emzirmeye bol bol sıvı tüket emzir mamaya bile ihtiyacın kalmaz
anne sütünden güzel başka besin var mı ilaç gibi yarasın kuzucuga :nazar:

X