gebelikte su gibi akıntısı gelenler özellikle su an 5 aylık hamile olanlar

ecren61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2009
34
0
merhaba ben su gibi akıntısı olan 5 aylık hamiyeyim ve çok korkuyorum merak ediyorum bu sikayeti olan anneler var mı aranızda
..bu konu yüzünden hamileliğin tadını bile çıkaramıyorum...eğer varsa lütfen bana yazın...
turnusol kağıdı uygulamasını dr yarın uygulayacak ama çok korkuyorum...henüz çok erken bi su sızıntısı varsa..simdiden cevap yazanlara tesekkürler
:emir_bebek:

vallaha canım bendede oluyodu ama öyle çok değil özellikle wc den sonra sanki kalmışta tutamamışsın gibi çamaşırım ıslanıyodu biraz şimdi olmuyo bilemiyorumki senin çokmu yoğun umarım bisorun yoktur

canım her su gibi akıntı bebeğin suyu geliyor demek değil.. benim de oldu, uzun süre ayakta gezmiş isem çok ayakta kalmışsam su gibi boşalıyordu bişi.. dr um bana gazlı bez ve o renk değiştiren kağıtlardan verdi, bütün gün çamaşırında dursun dedi.. akıntı geldiğinde kağıdın rengi yeşil ya da maviye dönerse hemen gidicektim, bu sefer dr kendi kontrol edicekti.. ama renk değişimi olmadı, bir de kanımda C Reaktif Protein e bakıldı. Doktoruna bunu sor gerekiyorsa testi istesin.. Ayrıca o kağıtlardan iste gazlı bezin içine koyup çamaşırında beklet.. Evde kendin de böylelikle test edebilirsin..

canım çok yardımcı oldun çok sağol sen kaç aylık hamilesin ve bu durum sende ne kadar sürdü onu da söylersen içim dahada rahatlayacak...benimde senin gibi çok ayakta olunca bu sikayetim oluyor ...

canım her su gibi akıntı bebeğin suyu geliyor demek değil.. benim de oldu, uzun süre ayakta gezmiş isem çok ayakta kalmışsam su gibi boşalıyordu bişi.. dr um bana gazlı bez ve o renk değiştiren kağıtlardan verdi, bütün gün çamaşırında dursun dedi.. akıntı geldiğinde kağıdın rengi yeşil ya da maviye dönerse hemen gidicektim, bu sefer dr kendi kontrol edicekti.. ama renk değişimi olmadı, bir de kanımda C Reaktif Protein e bakıldı. Doktoruna bunu sor gerekiyorsa testi istesin.. Ayrıca o kağıtlardan iste gazlı bezin içine koyup çamaşırında beklet.. Evde kendin de böylelikle test edebilirsin..

canım sana bu açıklayıcı bilgilerindin dolayı çok tesekkür ederim..bide sen su an kaç aylıksın ve hamileligin kaçıncı ayında karsılastın bu sorunla

bende 5. ayımdayım ve aynı sorun bende de var. takip etmek önemli tabi ama hamileliğin normal bir belirtisi de olabilir.

aynı sorun bendede var canım bende 19 haftalık hamileyim ayaga kalkınca çok oluyo.su gibi bişii.ama normalmiş dr sordum ben.akannehir

bende 5. ayımdayım ve aynı sorun bende de var. takip etmek önemli tabi ama hamileliğin normal bir belirtisi de olabilir.

inanın arkadaslar nasıl mutlu ettiniz beni bilemezsiniz çok sağolun en azından benim gibi birilerini duymak ve bisey olmadığını bilmek insanı çok rahatlatıyor...ne diyeyim allah bebislerimizi kucağımıza alıp mutlu bir hayak geçirmemizi nasip eylesin insallah:emir_bebek:kaydirigubbakcemile5vereliniortaka.s.

Sevgili ecrin , 6,5 aylık hamileyim aynı sorun bende de var.

Hamileliğimin başından beri , sulu bi akıntı , su gibi , çok değil ama. Sabah kalktığımda sabah saatlerinde daha çok oluyor. Diğer arkadaşlarda olduğu gibi biraz yürüdükten sonra da olabiliyor. Ben de senin gibi çok endişeleniyordum.Çünkü diğer başlıklardan birinde bi arkadaş yazmıştı , bi arkadaşının her gün azar azar keseden suyu gelmiş , sonunda suyu azalmış . O aklımda kaldığı için çok korkuyordum . Doktoruma her seferinde soruyordum , sulu akıntım var normal mi-keseden olabilir mi diye , her seferinde normal olduğunu keseden olamayacağını rahim ağzının kapalı olduğunu , Allah korusun su kesesi açıldığında böyle olmayacağını söyledi. Sonra her seferinde tekrar tekrar sordum , sonunda içim rahat etsin diye vajinal kültür istedi , idrar tahlili istedi. Bi sorun çıkmadı Allaha şükürler olsun. Ben nette bi makalede sulu akıntının günde 1 tatlı kaşığını geçmemesi gerektiğini okumuştum. Bence endişelenecek bişey yok , bi sorun olsaydı doktorum önlem alırdı diye düşünüyorum. Birçok arkadaşın aynı şikayeti var merak etme. Sevgiler...

Sevgili ecrin , 6,5 aylık hamileyim aynı sorun bende de var.

Hamileliğimin başından beri , sulu bi akıntı , su gibi , çok değil ama. Sabah kalktığımda sabah saatlerinde daha çok oluyor. Diğer arkadaşlarda olduğu gibi biraz yürüdükten sonra da olabiliyor. Ben de senin gibi çok endişeleniyordum.Çünkü diğer başlıklardan birinde bi arkadaş yazmıştı , bi arkadaşının her gün azar azar keseden suyu gelmiş , sonunda suyu azalmış . O aklımda kaldığı için çok korkuyordum . Doktoruma her seferinde soruyordum , sulu akıntım var normal mi-keseden olabilir mi diye , her seferinde normal olduğunu keseden olamayacağını rahim ağzının kapalı olduğunu , Allah korusun su kesesi açıldığında böyle olmayacağını söyledi. Sonra her seferinde tekrar tekrar sordum , sonunda içim rahat etsin diye vajinal kültür istedi , idrar tahlili istedi. Bi sorun çıkmadı Allaha şükürler olsun. Ben nette bi makalede sulu akıntının günde 1 tatlı kaşığını geçmemesi gerektiğini okumuştum. Bence endişelenecek bişey yok , bi sorun olsaydı doktorum önlem alırdı diye düşünüyorum. Birçok arkadaşın aynı şikayeti var merak etme. Sevgiler...

canım çok tesekkür ederim içim bu sekilde daha rahatlıyo bende bu 1 aydır var dr bisi olmayacağını söylüyor suyumda normal ama insan çok endiseleniyor..hepimize hayırlı doğumlar insallahkaydirigubbakcemile5

4-5 aylık hamlieyken ayni sorunu bende yasadım çok tedirgin olmuştum .hatta senin gibi de bir topic açmıştım. muayene olmanda fayda var canım.
ama bu aylarda sıkca rastlanan bir durummuş .
amniyon sıvsının kokusunu akıntıdan cok farklı olurmuş değişik bir koku .

4-5 aylık hamlieyken ayni sorunu bende yasadım çok tedirgin olmuştum .hatta senin gibi de bir topic açmıştım. muayene olmanda fayda var canım.

sen sanırım doğurdun topiğini gördüm çünkü neler yasadın dr ne dedi ben endiseleniyorum...yatınca bisi yok ne zaman ayakta 1 2 sa kalsam geliyo simdi çok anlamıyorum gelmelerini önceden daha çok farkederdim bide öğretmenim okulda sınavlar var tam tanı konulmadı ...turnusol kağıdını bulamıyorum burda esim ank baktı oda 1gün içinde bulamadı ne yapsam şasırdım:1shok:

canım evet ben doğum yaptım işte dediğim gibi 20. haftalarda falan olmuştu saniim iç camasırım feci ıslanırdı ayağa kalkınca .bi süre devam etti .dr a söyledim ultrasyonla bebeğin sıvısına baktı herşey normal dedi, enfeksyiondan da olma durumu olurmuş akıntıların onun için bir fitil vermişti 6 gün uyguladım epeyce azalmıştı .
turnusol kağıdı yanı sıra eczaneelrde all test diye bişi varmış o da tespit ediyormuş .

evet bunu benim doktorum da söyledi geldiğinde mutlaka farkedermişsin..

canım evet ben doğum yaptım işte dediğim gibi 20. haftalarda falan olmuştu saniim iç camasırım feci ıslanırdı ayağa kalkınca .bi süre devam etti .dr a söyledim ultrasyonla bebeğin sıvısına baktı herşey normal dedi, enfeksyiondan da olma durumu olurmuş akıntıların onun için bir fitil vermişti 6 gün uyguladım epeyce azalmıştı .
turnusol kağıdı yanı sıra eczaneelrde all test diye bişi varmış o da tespit ediyormuş .

enfeksiyona karşı başta bahsettiğim C Reaktif Protein CRP testi yaptırdım az bir miktar enfeksiyon çıkmıştı ama antibiyotik içicek kadar değil.. ikinci tekrarda düştü zaten.

ecrincim ben 16 haftalık hamileyim 14. hafta bu şikayetleri yaşadım.. turnusol kağıdını dr undan isteyebilirsin.

Merhaba arkadaşlar, 22 haftalık gebeyim ve bu sabah su gibi bir akıntım oldu. Normal akıntı gibi koyu ve yapışkan değil, su gibi renksiz kokusuz. Çok değil ama yine de endişelendim. Amniyon sıvısıdır diye geldi aklıma. . Ağrım sancım da yok. Bu durumda olan var mı? Acil doktora gitmem gerekir mi? Cevaplarsanız çok sevinirim.

vallaha canım bendede oluyodu ama öyle çok değil özellikle wc den sonra sanki kalmışta tutamamışsın gibi çamaşırım ıslanıyodu biraz şimdi olmuyo bilemiyorumki senin çokmu yoğun umarım bisorun yoktur
Canım bende de aynı sorun var ilk bebeğimi suyum akıntı gibi gelip bittiği için kaybettim doktora gidiyorum sorun yok normal diyo çok korkuyorum inşallah cevap yazarsın

Canım bende de aynı sorun var ilk bebeğimi suyum akıntı gibi gelip bittiği için kaybettim doktora gidiyorum sorun yok normal diyo çok korkuyorum inşallah cevap yazarsın
ilk bebeğinizi kaçıncı haftada kaybettiniz, o zaman doktor kontrolünde değilmiydiniz?

Kızlar benim de 10 gündür su gibi akıntı geliyor dr gittim turnusol kağıdıyla baktı renk değişti ama bebeğimin suyu çok iyi sağlıklı Dedi bazen akıntılar da değiştirirmiş rengi şimdilik bekliyorum yazılanlar bana umut oldu ,aslında nemli gibi iç çamaşırım benim tam da anlayamıyorum

X