Bebek Beslenmesi yalancı meme

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ogretmen_083

umutlar bitmesin dostum
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
126
2
40
kızlar bebeğimi emziğe nasıl alıştırabilirim? ilk doğduğunda çok güzel emiyordu şimdi ağzından atıyor. şekerli şeylerede batırsam yalayıp atıveriyor. 2,5 aylık alsa rahat edicem çünkü çok ağlıyor.Çok üzgünüm çoook

canim ben kizima 5 gunlukken vermek istedim 3 aylik olana kadar ugrastim. sekerli seylere de batirdim (ne kadar yanlista olsa) 10 cesit emzik aldim yok almadi mi almiyor. cunku bende yanlizdim
bakacak kimsemde yoktu cok istedim almasini ama simdi 5.ayina girdi eskisi kadar cok aglamiyor. simdi iyikide almamis diyorum bide biraktirmak icin ugrasacaktim.
kim demis bebektir biseyden anlamaz diye valla oyle bi anliyorlar ki. adi ustunde yalanci emzik.
bu zamane bebekleri yalani hic sevmiyorlar

öğretmen083 arkadaşım merhaba.sana özel msj atmak istedim ama kapalı sanırım özel msja.ben her ne kadar 4 gün önce memlekete gelsem de ikimiz de mersindeyiz,ikimizin bebişi de kolik,bizimki de 2 ayını yeni bitirdi ve ben de öğretmenim.çok şeyler paylaşabiliriz diye düşündüm...
emzik konusuna gelince maalesef bizimki de almadı ve almıyor.babamız çok uğraşıyor o zaman iyice deliriyor. ağlaması zaten hiç bitmediği için...
bizim drumuz sistem hastanesinden ayşe bozkurt.siz hangi dr.a götürüyorsunuz?
bizim dr.muz kolik için ağlayacak başka çaresi yok siz de çekeceksiiniz,3 ayın sonunda biraz rahatlarsaın dedi,acaba senin dr daha iç açıcı şeyler söylemiş olabilir mi merak ettim!!!!!!!
napıcaz biz bu kolik meretinden yaaaaaaaa

slm çiçek11 benimde doktorum aynı kişi. dediğin gibi bir çok ortak noktamız var. bende senin mesajlarını sürekli takip ediyorum. ne yazdıysan okuyorum ve senin bebeğinde kendi kendi bebeğimi görüyorum. ben mersin silifke ilçesinde yaşıyorum. orda bir ilköğretim okulunda çalışıyorum. ben bir kere götürdum ayşe hanıma. o zaman 6 haftalıktı ali efe. orda da bas bas bağırdı. doktorm hemen kolik dedi ağlamasına bakarak. biz mama veriyorduk obur bu doymuyor diye. yanlışmışız mamayı bıraktık sadece emiyorda arada bir yalancı meme gibi kullanıyor göğsümü gazı gelince :KK43: o nedenle de sordum ama sanırım alıştıramıcam.

Aaah ah.. Kendimi gördüm sende canım ya.. Almadı mı almıyor canavarlar valla,ben de aylar önce benzer bir konu açmıştım,şu anda 6 aylık oldu benim oğlan, emmeden uyumuyor,bakıcısı habire gezdiriyor,sallıyor ama uyumuyor,meme bağımlısı oldu.. Ama bi de şöyle düşün en fazla 1 ay daha çekiceksin sonra emzik bıraktırma derdi yok...

selam kızlar.benim kızım 4 aylık.ilk günlerde annem veriyodu memeyi alışsın diye.çünkü ben de çalışıyorum,öğretmenim ve 2 hafta sonra çalışmaya başlıycam.kızım sadece memede uyuyor.her uyuyacağında gidip emziremem ki.neyse ama artık tutmuyor.ilk zamanlar damaklıyı tutuyordu,şimdi tutmuyor.damla emzik aldık onu da tutmadı.yeni bir tane daha alıp deniycem onu da tutmazsa artık yapacak bişey yok.ama ben tatlı şeylere filan batırıp vermedim henüz bi de öyle mi denesem.

kızlar bence hiç uğraşmayın yalancı emzik vermek için almazlar canlar
sizi emdikleri için almıyorlar benim ilk bebişim
hemen almıştı 3 ay kadar beni emdi bıraktı 2.bebeğim ne yaptımsa sizler gibi malesef alıştıramadım emzikleri yeni olarak duruyor
beni emdiği için almadı 2 yaşına kadarda emdi
ağlamaya gelinçede 4 aylık olunca düzelirler bu 5.ay da olabilir canlar telaş yok panik yok
emzik olmıyorlar ise almasınlar
şuan benimkiler 11 ve 6 yaşlarındalar
rabbim sağlıklı şekilde büyümelerini nasip etsin sizlere bağışlasın yavruçuklarınızı

benim tosbağa da 6 aylık ve hiç emzik almadı. doğduğunda ağzına vermiştim ama birkaç gün vermeyince unuttu ben de tekrar denemedim. her türlü emziği denedim ama mümkün değil almadı. yalnız komik bişey oldu. biraz önce oğlum emerek uyuyordu. meme ağzından düştükçe bu uyanıp tekrar saldırıyor. ben de meme düşünce bu uyanmadan ağzına emzik soktum. chicco kauçuk emzik. hani şu yassı olanlardan. curk curk emdi ama emziği tutamadı çünkü emzik küçük geldi ağzına. ben onu oğlum 2 aylıkken almıştım da şimdi öylesine denedim. emince çok komik görünüyordu. alışmamışım ya:ecrin_bebek:

evet arkadaşlar almadı mı ne yaparsan yap olmuyor bide bizim ki tam gazman yalancıyıda almıyor siz düşünün halimi...

vermek istersin almazlar vermek istemezsin alirlar.ben kizima alistiramadim ucuna neler batirdim o bitince tütürdü emzigi..ilk zamanlar cok ugrastim halbuki alissaydi benim icin kolalyik olurdu en azindan biraz susardi onun sayesinde ama alismadi..

ben 36 haftalık hamileyim ve bebeğim inşallah alır emzik.şimdiden hem silikonlu hemde kauçuk emzik aldım.

benm kızxm da almıyor ama anne sütüne batırıp dene dedıler denedım yıne olmadı belkı sızde ıse yarar bı deneyın arkadaslar:ecrin_bebek:

Benim yaptığım çok zararlı belki ama ben pekmezle alıştırdım kızımı ama ev yapımı pekmez
Dayanabiliyorsanız alıştırmayın sonra ben gibi çok uğraşırsınız bıraktırmak için, şimdi de koca kız oldu hala ağzında emzikle geziyor, ömrüm emzik aramakla geçiyor çünkü başka emziği asla istemiyor:ecrin_bebek:

zararlı emzık??? nie zorla verıonuz???damak yapısını bozuyomuş..bnmkıde cok aglıo ama vermedim hiç 1 kaç ay sabırr

ben kızıma 1 aylıkken verdim emzik olmadan dışarı çıkamzdım çok alışmıştı ama şimdi 6.5 aylık oldu kendiliğinden bıraktı gece uykusu azaldı tabi sürekli uyanıp emmek istiyo emziği verdiğimde tükürüp atıyo...
bu iyi bişeymi kötü bişeymi karar veremedim...

yaa bende oğluma aldıramadım bi türlü 2 aydır avent wee nuk damaklı damaksız damla uçlu ne bulduysam denedim ama almıyor :KK43: birde en son kaucuk deniyccem onuda almazsa uğrasmıcam

kızlar bebeğiniz küçükse ve sizi emiyorsa vermeyin sizi bırakır emmez benm bebeğim beni emmiyor o yüzden yalancı emzik alıyor sizi bırakmasını istemiyorsanız yalancı emzik vermeyin

X