Popüler Konu PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

Baya geç olmuş neyse ben çıkayım misafir gelecek
İnci tanesi canım benim yasin ile enbiya süreni okurum inşallah ismin neydi ismen söyleyeyim
Tefriciyeyide paylaşalım inşallah en kısa zamanda

Tamam canım kolay gelsin. Allah razı olsun. Allah kabul etsin. İsmim Hülya canım.

23 yaşındayım canım daha yaşım büyük değil ama,
çok istiyorum çoookk.evliliğim içinde inşallah
Şu kayınvalidemgilin ağzını kapatmak istiyorum bebek konusunda:KK50:

Erken evlenmişsin :) Yeni de evli sayılırsın. Kayınvaliden baskı yaptığı için mi sendeki bu istek? Boşver canım o ne söylerse söylesin.

inciiiii yaptınmı?

Yaptım canım çok şükür :) Bir görmeliydin gülmekten katılırdın :KK1: Bir 5 dakika yaklaştırdım çektim :KK1: 50 tane besmele çekmişimdir yapana kadar :) Batırınca da bu muymuş dedim :KK1: Bu kolaymış. Baskılayıcı ve çatlatma iğneleri nasıl? Onlar da inşaallah bunun gibidir.

Ya ama dozu takıldı aklıma şimdi. 137,5 dendi bana. Telefonda bilgi veren hemşire 125'ten sonraki ilk çizgiye getirip yapacaksın dedi. Öyle yaptım ama 125-150 arası 2 çizgi var. Hastanedeki hemşire 8'er arttığını söylemişti. Şimdi ben 133 yapmış oluyorum :26: Yarın arayıp tekrar sorayım.

Çiftlerden alınan kan hücrelerinden yapılan genetik testlerde kromozom yapısı normal bulunabilir. Ancak embriyo genetik yapısının yarısını anneye ait yumurta hücresinden alırken diğer yarısını da babaya ait sperm hücresinden alır. Bu nedenle vücut hücrelerinin genetik yapısı normal olmasına rağmen bazı çiftlerde sadece üreme (yumurta veya sperm) hücrelerinde görülebilen kromozom bozuklukları bulunabilir ve bu bozukluk embriyolara aktarılabilir. Gebelik öncesi genetik tanı ile embriyolarda oluşan bu tür genetik bozukluklar saptanabilmektedir

Ya ama dozu takıldı aklıma şimdi. 137,5 dendi bana. Telefonda bilgi veren hemşire 125'ten sonraki ilk çizgiye getirip yapacaksın dedi. Öyle yaptım ama 125-150 arası 2 çizgi var. Hastanedeki hemşire 8'er arttığını söylemişti. Şimdi ben 133 yapmış oluyorum :26: Yarın arayıp tekrar sorayım.

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
hadı hayırlısı olsun .
zor degıl dı mı???

Çiftlerden alınan kan hücrelerinden yapılan genetik testlerde kromozom yapısı normal bulunabilir. Ancak embriyo genetik yapısının yarısını anneye ait yumurta hücresinden alırken diğer yarısını da babaya ait sperm hücresinden alır. Bu nedenle vücut hücrelerinin genetik yapısı normal olmasına rağmen bazı çiftlerde sadece üreme (yumurta veya sperm) hücrelerinde görülebilen kromozom bozuklukları bulunabilir ve bu bozukluk embriyolara aktarılabilir. Gebelik öncesi genetik tanı ile embriyolarda oluşan bu tür genetik bozukluklar saptanabilmektedir

yanı canım ??
bu bıze pek uymuyor galıba .
cunku benım zaten genetık testımde de sorun cıktı.
sen bır mesajı bosu bosuna gondermezsın :):)
cıkarımın nedır sımdı?

nette buldum bunu...ilgiç gerçekten.daha neler görcez bakalım.aslında hiç araştırmamak daha iyi yaaa.

yanı canım ??
bu bıze pek uymuyor galıba .
cunku benım zaten genetık testımde de sorun cıktı.
sen bır mesajı bosu bosuna gondermezsın :):)
cıkarımın nedır sımdı?

trizomi 9 sorunu böyle çıktıya.onun için ekledim yazıyı.
normalde trizomi 9 yok yumurtayı üretirken olmuş.

trizomi 9 sorunu böyle çıktıya.onun için ekledim yazıyı.
normalde trizomi 9 yok yumurtayı üretirken olmuş.

evet canim dogru dıyorsun .
senın embryolarda da olmustu degıl mı boyle bırseyler?
translokasyonun yanında cıkmıstı baska kromozom sorunları...

kızlar duayı ilk kime okuyoruz? ismi ne arkadaşımızın? okumadan önce ismi ile niyet getirsek daha iyi olur
ben 5 yasin 300de tefrciye alıyorum şimdilik

Canım bence tedaviye başlayacak tüm arkadaşlara okuyalım. Benim adım da Nesrin...

merhaba Anngelcım,

Biraz once genetikci ile gorustum.
Evet yumurtalarda da oluyormus bu translokasyon . ben saniyordum ki yumurtalar normal cikiyor ama dollenirken basliyor sikinti.
oyle degilmis , daha yumurta olusma asamasinda translokasyon basliyor. daha orada translokasyonsuz aramaya basliyorsun ki benim 3 yumurtamdan 3unde de cikti.
bana polar body bakildi cunku sebebi embryonun az olusu ve 5. gune bekletme lukslerinin olmamasiydi.
genetikci bana artik. 3. gun bakamyi cok tercih etmediklerini soyledi cunku 3. gun embryodan alinan 1 adet hucre geri kalan 7 adte hucrenin hepsini yansitmayabiliyormus, yani henuz embryonun3. gununde embryoda mozaiklik olabiliyormus ama 5. gununde bu risk yokmus. bu yuzden 3. gun bakamayacaklari icin yumurta hucresine baktilar. hem polar 1 hem polar2. polar 1 yumurtalar alındigı anda, polar 2 yumurta dollendıgı zaman. sonra da emın olmak ıcın 3. gun fısh yaptılar.
polar 1 de de yumurtanın kromozomlarını goruyorlar , 2de de dollendıkten sonrakı durumu. ama tabı embryo gorulmuyor .

Canım spermler için de yapılabilir mi polar body gibi uygulama? Benim eşimde sorun var ya...
Benim de yumurtam az olacak büyük ihtimalle. 5 'i geçmez sanırım. Bir de ben kafamda şu sorunun cevabını çözdüm. Nur Hanım bana rezervin az dedi. Tüp bebek pgt şart. Bu gözle baktığı için rezervim az dedi. ArdaBey de benim nasılsa normal yoldan oluyor bu gözle bakıp rezervin iyi normal deneyeceğimi düşündü. Çünkü henüz tam olarak kromozom sorunu belli değildi. Bir de normal denyip bir sorun olursa da amniyosenteze göre karar veririrz diye düşündü sanırım...

Canım ilk ben başladım topikte. Bence bu ay ve yakın zamanda başlayacak tüm arkadaşlarımız için okuyalım. Ne diyorsunuz kızlar?

Bence de başlayacak herkese okuyalım...

Ben bi daha doğal yoldan deneyeceğim canım öbür aya inşallah
Bu sefer olacak gibi sanki bebeğim beni bırakmaz inşallah.
İçime öyle doğuuyor sanki
Arkadaşlarımda rüyasında görmüş hep
Bu sefer tutturmuşum oğlişim olacak diyormuşum
Adınıda yİĞİT KOymuşum:KK16::KK16::KK16:
Ahh bi gelsee ahhh

Allah gönlüne göre versin. Hiç doğal hamile kalmış mıydın?

Yaptım canım çok şükür :) Bir görmeliydin gülmekten katılırdın :KK1: Bir 5 dakika yaklaştırdım çektim :KK1: 50 tane besmele çekmişimdir yapana kadar :) Batırınca da bu muymuş dedim :KK1: Bu kolaymış. Baskılayıcı ve çatlatma iğneleri nasıl? Onlar da inşaallah bunun gibidir.

Gözün aydın canım benim...

göbekten yaptığın bütün iğneler böyle kolay canım.hadi geçmiş olsun.sevindim acımamasına....:)

evet canım............

Peki fishte asıl sorunun yanında sıkça karşılaşılan bazı sorunlar da inceleniyor değil mi? Buradan anlaşıldı o zaman? Yani benim eşimin cinsiyet kromozomu dışında diğer sorunlar da çıkabilir demek bu o zaman:KK43:(

Bir de dr m ultrason takibi için 2-3 günde bir dedi. Çok değil mi aralık?

göbekten yaptığın bütün iğneler böyle kolay canım.hadi geçmiş olsun.sevindim acımamasına....:)

Yok canım hiç değilmiş. Çok kastım kendimi. Boşunaymış :)

Of ya ben yapmam kendime. Dr de 2-3 günde çağıracakmış. Gitmediğimde kim yapacak? Eşime mi desem? Benim pıhtılaşma sorunum da var hamileyken de her gün iğne oluyorum. Düşüğümde 1 ay oldum ama alt komşunun kızı yapmıştı...

Peki fishte asıl sorunun yanında sıkça karşılaşılan bazı sorunlar da inceleniyor değil mi? Buradan anlaşıldı o zaman? Yani benim eşimin cinsiyet kromozomu dışında diğer sorunlar da çıkabilir demek bu o zaman:KK43:(

Bir de dr m ultrason takibi için 2-3 günde bir dedi. Çok değil mi aralık?

Fish'te toplam 9 kromozom inceleniyor diye biliyorum. Diğer kromozomlarda sorun çıkarsa fish ile bulunamayabiliyormuş :26:
Ben bugün gittim, cumaya çağırdılar tekrar. Öyle oluyor sanırım.

Of ya ben yapmam kendime. Dr de 2-3 günde çağıracakmış. Gitmediğimde kim yapacak? Eşime mi desem? Benim pıhtılaşma sorunum da var hamileyken de her gün iğne oluyorum. Düşüğümde 1 ay oldum ama alt komşunun kızı yapmıştı...

Ben yapabildiysem herkes yapar canım. O kadar minik o kadar ince bir iğne ki... Batırdığında hiçbir şey hissetmiyorsun o derece. Eşin de yapabilir. Benimki korkarım ben yapamam dedi :KK1: Zaten iğne saatinde evde olamıyor.

X