Sayfa: 232/3219 İlkİlk ... 182222230231232233234242282 ... SonSon
Toplam 32189 adet sonuctan sayfa basi 2,311 ile 2,320 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

1. Konu Sahibi : hazade #2311
    Giriş tarihi
    Feb 2010
    Alıntı anggel kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    arkadaşlar bende bi çok düşük ve kürtaj yaşadım hamilelikler doğaldı.sonrasında kromzom testi yapıldı önce normal 46xx olduğumu sölediler bende bişi yok diye HAMİLE KALMAYA DEVAM ETTİM.BİDE KANIMDA PIHTILAŞMA OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI.KAN SULANDIRICI KULLANDIM HEP YİNEDE KAYBETTİM.ASIL SORUNU 4.DÜŞÜKTEN SONRA ANLADIM.BEN GENETİK TESTİMİ TEKRAR YAPTIRDIM.ÇÜNKÜ ÖNCEKİ TESTTE 20 HÜCREYE BAKILMIŞ VE 46XX DENDİ.SONRA YAPILANDA İSE 100 HÜCREDE BAKILDI VE SONUÇ YÜZ HÜCRENİN 20SİNDE 47XXX KROMOZOM OLDUĞUM ORTAYA ÇIKTI.SONRA TABİ Kİ PGD YAPTIRMAYA KARAR VERDİM VE YAPILDI PGD YE GİREBİLEN 2 EMBRİYO OLABİLDİ VE SONUÇ 45 X TURNER SENDROMU ÇIKTI TRANSFERİM İPTAL EDİLDİ ŞUAN NE YAPACAĞIMI BİLEMİYORUM DOKTORLAR NORMALDE DENEYEBİLİRSİN SAĞLIKLI YUMURTAYI TUUTTURABİLİRSİN BELKİ YADA TEKRAR TEKRAR PGD DİYOR...BİLEMİYORUM. PGD DE YAPTIK OLMADI İŞTE....BUNLARI YAZMAK BİLE ÇOK ZOR ALLAHIM HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN....
    canım geçmiş olsun çok...bence moralini bozmadan yola devam,taa ki sağlıklıyı bulana dek...

2. Konu Sahibi : hazade #2312
    Alıntı tarfil kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    canım çok geçmiş olsun rabbim en kısa zamanda hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah sen kromozom analizini nerde yaptırdın ben şifa hastamesinde yaptırdım acaba bizimkinidemi eksik yaptılar kafam karıştı biz kan verdikten sonra 2. kez kan aldılar sonuçta yaklaşık3 ay sonra çıktı
    merhaba tarfil senin sorunun ne tam olarak bilmiyorum...ben yaşadığım şehrin tıp fakültesinde yaptırmıltım benimkide 1 buçuk ay sonra falan çıkmıştı normal sonuç verdiler 20 hücrede bakıldı 46xx çıktı ve ücretsiz yapılmıştı tıp fakültesi olunca ssk mda vardı.daha sonraki yani 100 hücrede bakılan özel bi merkezde ücretli yapıldı 250 yada 300 tl falan galiba 2 yıl oldu unuttum fiyatı biraz ve sonuç 1 haftada çıktı...çünkü hastane gibi kalabalık olmuyor...ama merkezin adını yazarım özelden....devlet hastanelerinde 100 hücre bakılmıyo sanırım bi sor istersen..........genetik çok kapsamlı bişi ben dokularımdan da biyopsi aldırdım ve kanda olduğu gibi dokulardada çıktı.eşimde hiçbişi yok herşey normal ama ben....!şunuda söyleyim eşlerde kromozom tahlilinden sonra spermlerede bakılabiliniyor bazen kanda kromozom normal çıkarken spermlerde farklı çıkabiliyor...ben çok araştırma yapıyorum çok şeyde biliyorum vs....senin konuya dönersek yeniden kan almaları sonucun yanlış olduğu anlamına gelmez ama kaç hücrede bakıldığını sor 20 mi 100 mü diye....özel biyere gidersende 100 hücre yaptırmak istediğini söle...yani ne bileyim herkezin sorunu farklı ama üst üste düşük yaşanıyosa ya kromozom bozukluğu yada pıhtılaşma faktörleri etkili oluyor.....Herkeze sabırlar diliyorum...........

3. Konu Sahibi : hazade #2313
    Giriş tarihi
    Feb 2010
    merhaba tarfil senin sorunun ne tam olarak bilmiyorum...ben yaşadığım şehrin tıp fakültesinde yaptırmıltım benimkide 1 buçuk ay sonra falan çıkmıştı normal sonuç verdiler 20 hücrede bakıldı 46xx çıktı ve ücretsiz yapılmıştı tıp fakültesi olunca ssk mda vardı.daha sonraki yani 100 hücrede bakılan özel bi merkezde ücretli yapıldı 250 yada 300 tl falan galiba 2 yıl oldu unuttum fiyatı biraz ve sonuç 1 haftada çıktı...çünkü hastane gibi kalabalık olmuyor...ama merkezin adını yazarım özelden....devlet hastanelerinde 100 hücre bakılmıyo sanırım bi sor istersen..........genetik çok kapsamlı bişi ben dokularımdan da biyopsi aldırdım ve kanda olduğu gibi dokulardada çıktı.eşimde hiçbişi yok herşey normal ama ben....!şunuda söyleyim eşlerde kromozom tahlilinden sonra spermlerede bakılabiliniyor bazen kanda kromozom normal çıkarken spermlerde farklı çıkabiliyor...ben çok araştırma yapıyorum çok şeyde biliyorum vs....senin konuya dönersek yeniden kan almaları sonucun yanlış olduğu anlamına gelmez ama kaç hücrede bakıldığını sor 20 mi 100 mü diye....özel biyere gidersende 100 hücre yaptırmak istediğini söle...yani ne bileyim herkezin sorunu farklı ama üst üste düşük yaşanıyosa ya kromozom bozukluğu yada pıhtılaşma faktörleri etkili oluyor.....Herkeze sabırlar diliyorum...........
    anngele katılıyorum bende tarfilcim...bence kromozom tahlillerini hem eşine hem kendine yeniden ama iyi bir tüp bebek merkezinde anngelin dediği gibi yaptır..sonuçlar daha kısa sürede eline geçer...sonuç olarak kromozom tahlili pgt den çok daha ucuz...

4. Konu Sahibi : hazade #2314
    Giriş tarihi
    May 2009
    karelen nasil oldun durumun nasil, hala kanaman var mi?
    kusura bakma fazla bakamiyorum doktora gittin mi
    pgd ile anlaticaklari vardi ne dedi merak ettim de
    insallah sag salim bebislerimize kavusucaz canim benim
    ALLAH yar ve yardimcimiz olsun,en son okudugumda seninde bulantilarin baslamisti
    hala varmi nasil gidiyo cok zor demi cok sukur benim gecti elhamdulillah rahatim bu aralar.

5. Konu Sahibi : hazade #2315
    Alıntı ozlemcano kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    karelen nasil oldun durumun nasil, hala kanaman var mi?
    kusura bakma fazla bakamiyorum doktora gittin mi
    pgd ile anlaticaklari vardi ne dedi merak ettim de
    insallah sag salim bebislerimize kavusucaz canim benim
    ALLAH yar ve yardimcimiz olsun,en son okudugumda seninde bulantilarin baslamisti
    hala varmi nasil gidiyo cok zor demi cok sukur benim gecti elhamdulillah rahatim bu aralar.
    Canim kanamam bugun durdu gbi
    Bulantilarim var ama cok asiri degl
    Bize amniyosentez yaptirmak isteyip istemedigimizi sordular bizde hayir dedik
    Sizede sormuslarmiydi boyle bisey?
    Cocugun ozurlu olup olmadigina bakmak icinmis
    Allah emanet ol canim
    Bulantilariyin gecmesine sevindim

6. Konu Sahibi : hazade #2316
    Giriş tarihi
    Jul 2010
    arkadaşlar bende bi çok düşük ve kürtaj yaşadım hamilelikler doğaldı.sonrasında kromzom testi yapıldı önce normal 46xx olduğumu sölediler bende bişi yok diye HAMİLE KALMAYA DEVAM ETTİM.BİDE KANIMDA PIHTILAŞMA OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI.KAN SULANDIRICI KULLANDIM HEP YİNEDE KAYBETTİM.ASIL SORUNU 4.DÜŞÜKTEN SONRA ANLADIM.BEN GENETİK TESTİMİ TEKRAR YAPTIRDIM.ÇÜNKÜ ÖNCEKİ TESTTE 20 HÜCREYE BAKILMIŞ VE 46XX DENDİ.SONRA YAPILANDA İSE 100 HÜCREDE BAKILDI VE SONUÇ YÜZ HÜCRENİN 20SİNDE 47XXX KROMOZOM OLDUĞUM ORTAYA ÇIKTI.SONRA TABİ Kİ PGD YAPTIRMAYA KARAR VERDİM VE YAPILDI PGD YE GİREBİLEN 2 EMBRİYO OLABİLDİ VE SONUÇ 45 X TURNER SENDROMU ÇIKTI TRANSFERİM İPTAL EDİLDİ ŞUAN NE YAPACAĞIMI BİLEMİYORUM DOKTORLAR NORMALDE DENEYEBİLİRSİN SAĞLIKLI YUMURTAYI TUUTTURABİLİRSİN BELKİ YADA TEKRAR TEKRAR PGD DİYOR...BİLEMİYORUM. PGD DE YAPTIK OLMADI İŞTE....BUNLARI YAZMAK BİLE ÇOK ZOR ALLAHIM HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN....
    Allah yardımcımız olsun canım bende 2. tedavime başladım dun ilk iğnemi oldum benmde yumurta sayım az yumurta sayısı ve kalitesi iyi omayınca erken düşük yada anormal gebelik olabiliyormuş ben şimdi dr. istesem pdg yaparmı ve fiyatı nekadr oluyo bilgilendirrsen sevinirim canım RABBİM bizimde yüzümüzü güldürsn inş. hayırlısıyla

7. Konu Sahibi : hazade #2317
    Giriş tarihi
    May 2009
    Alıntı kardelen086 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Canim kanamam bugun durdu gbi
    Bulantilarim var ama cok asiri degl
    Bize amniyosentez yaptirmak isteyip istemedigimizi sordular bizde hayir dedik
    Sizede sormuslarmiydi boyle bisey?
    Cocugun ozurlu olup olmadigina bakmak icinmis
    Allah emanet ol canim
    Bulantilariyin gecmesine sevindim
    evet canim bizede sordular bizde istemedik
    ne olursa olsun o benim canim kanimdan ir parca
    sakat olsa aldirirmiyim sanki
    onun icin istemedik ALLAH GONLUMUZE GORE VERSIN INS.
    yarin benim icin buyuk gun cinsiyetimizi ogrenicez ins.
    rabbim hangisi hayirlisi ise onu nasip et bize

8. Konu Sahibi : hazade #2318
    Giriş tarihi
    Jul 2009
    arkadaşlar herkese slm ya benimde bi sorum olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim..2006 yılında normal yolla gebe kaldım fakat geç kalp atımı nedeni ile kürtaj oldum daha sonra hiç hamile kalamadım testler sonucunda eşimde ciddi sperm ve morfolofi sorunu olduğunu öğrendik hemen tüp denedik hamile kaldım fakat kalp atımı olmadı.yine kürtaj oldum üniversite has. genetik test yaptırdık sadece bende kanda pıhtılaşma sorunu çıktı onun dışında bi sorun çıkmadı.neyse sonra bir tüp daha fakat gebelik oluşmadı bir dondurulmuş tedavisi daha son gün embriyolar çözünürken bozuldu.bu arada embriyolar hep 3. gün transfer yapıldı 5. gün hiç uygun görülmedi.bende sperm kalitesi yüzünden böyle olduğunu düşünüyodum fakatttt bir tüp daha denedik 4 adet 5. gün embriyosu oluştu 2 adet transfer edildi.doktor %65 gebelik şansı verdi bütün belirtiler lekelenmeler hamile olduğumu gösteriyodu sanki ama 10 gün sonra negatifi öğrendik.doktorum en son yol olarak pgt önerdi.bundada olmazsa başka bi yol kalmadı dedi.eylül ekim gibi tekrar tedavi düşünüyoruz ama pgt yaptırmak mantıklımı yoksa normal denemelimiyim bilemedim siz nedersiniz??

9. Konu Sahibi : hazade #2319
    Giriş tarihi
    Jul 2010
    Alıntı pinar1202 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    arkadaşlar herkese slm ya benimde bi sorum olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim..2006 yılında normal yolla gebe kaldım fakat geç kalp atımı nedeni ile kürtaj oldum daha sonra hiç hamile kalamadım testler sonucunda eşimde ciddi sperm ve morfolofi sorunu olduğunu öğrendik hemen tüp denedik hamile kaldım fakat kalp atımı olmadı.yine kürtaj oldum üniversite has. genetik test yaptırdık sadece bende kanda pıhtılaşma sorunu çıktı onun dışında bi sorun çıkmadı.neyse sonra bir tüp daha fakat gebelik oluşmadı bir dondurulmuş tedavisi daha son gün embriyolar çözünürken bozuldu.bu arada embriyolar hep 3. gün transfer yapıldı 5. gün hiç uygun görülmedi.bende sperm kalitesi yüzünden böyle olduğunu düşünüyodum fakatttt bir tüp daha denedik 4 adet 5. gün embriyosu oluştu 2 adet transfer edildi.doktor %65 gebelik şansı verdi bütün belirtiler lekelenmeler hamile olduğumu gösteriyodu sanki ama 10 gün sonra negatifi öğrendik.doktorum en son yol olarak pgt önerdi.bundada olmazsa başka bi yol kalmadı dedi.eylül ekim gibi tekrar tedavi düşünüyoruz ama pgt yaptırmak mantıklımı yoksa normal denemelimiyim bilemedim siz nedersiniz??
    geçmiş olsun canım bence pgt denemelisn hem dr. istemiş

10. Konu Sahibi : hazade #2320
    Alıntı alya_26 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Allah yardımcımız olsun canım bende 2. tedavime başladım dun ilk iğnemi oldum benmde yumurta sayım az yumurta sayısı ve kalitesi iyi omayınca erken düşük yada anormal gebelik olabiliyormuş ben şimdi dr. istesem pdg yaparmı ve fiyatı nekadr oluyo bilgilendirrsen sevinirim canım RABBİM bizimde yüzümüzü güldürsn inş. hayırlısıyla
    Teşekkürler...Allahım herkeze derman olsun...öncelikle kromozomlarına baktırmayı öneririm eşinede tabi...kromozomlar düzgünse yani 46xx ve 46 xy ise pgd yaptırmanıza gerek yok...doktorda öyle der bir büyük ihtimalle....kanda pıhtılaşma varmı bunada baktırın buda çok önemli....pgd embriyo başı yapılıyor 2 yöntem var birisi fısh tekniği bunda belli kromozomlara yani genelde hastalık olan kromozomlara bakılır....diğeri ise 24 şur yöntemi bunda ise bütün kromozomlara bakılır....ve daha pahalıdır...embriyo başına 250 yada 300 euro gibi değişiyor üç aşağı beş yukarı...böyle hangi şehirdesin pgd yapan sadece ankara,istanbul ve konya dır...umarım yardımcı olabildim...kromozomlara baktırısanız 100 hücre baktırmanızı tavsiye edrim....istersen merkezlerin numarasını verebilirim...hoşcakal....
    Düzenleyen: anggel Düzenleme Tarihi : 25-05-2011 Düzenleme Saati :22:24

Sayfa: 232/3219 İlkİlk ... 182222230231232233234242282 ... SonSon