Popüler Konu PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

sizdeki sorun nedir? raporlu yaptırdın? İnşallah bu sefer bebeğine kavuşursun. :Saruboceq:

13.14 kromozomlarda translokasyon var canım bizde.evet raporlu yaptırdım.ama genetik problem olunca rapor çıkartmak zor oluyor diyorlar.biz raporu sperm azlığından çıkarmıştık.her ihtimale karşı eşimde kanda verdi genetik problem varmı diye.1. tüp bebek tedavisi sırasında anladık sorun olduğunu.sizde sorun kimde ve hangi kromozomlarda?

13.14 kromozomlarda translokasyon var canım bizde.evet raporlu yaptırdım.ama genetik problem olunca rapor çıkartmak zor oluyor diyorlar.biz raporu sperm azlığından çıkarmıştık.her ihtimale karşı eşimde kanda verdi genetik problem varmı diye.1. tüp bebek tedavisi sırasında anladık sorun olduğunu.sizde sorun kimde ve hangi kromozomlarda?

bizimde eşimde genetik problem. ama sonucu daha alamadık. yani tam olarak problemi bilmiyorum. testi yapan doktorla telde. görüştük oda bize genetik problem olduğunu normal yolla sağlıksız bir bebek olacağını pgt yöntemiyle tüp bebek yaptırmamız gerektiğini söyledi. p.tesi sonucu alıp görüşeceğiz bakalım. nedir ne değildir. daha önce 2 defa normal yolla hamile kalmıştım ama kürtaj oldum gelişmediler. iyiki bu testi yaptırmışız yoksa boş yere uğraşıp durucaz. her seferinde aynı acı. çok zor.

bizimde eşimde genetik problem. ama sonucu daha alamadık. yani tam olarak problemi bilmiyorum. testi yapan doktorla telde. görüştük oda bize genetik problem olduğunu normal yolla sağlıksız bir bebek olacağını pgt yöntemiyle tüp bebek yaptırmamız gerektiğini söyledi. p.tesi sonucu alıp görüşeceğiz bakalım. nedir ne değildir. daha önce 2 defa normal yolla hamile kalmıştım ama kürtaj oldum gelişmediler. iyiki bu testi yaptırmışız yoksa boş yere uğraşıp durucaz. her seferinde aynı acı. çok zor.[/QU

Allah hakkımızda hayırlı olan neyse onu versin.inşaallah hayırlı sağlıklı uzun ömürlü bebişlerimiz olur.

ınşallah canım. artık bizimde bebişlerimiz olsun. :ecrin_bebek: Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın. sonu güzel olsun.:emir_bebek:

anatolyadan genlab labaratuvarına her embriyodan bir hücre gönderiyorlar.pgt yi genlab da muhterem bahce yapıyo.anatolya da biyopsi için 600 tl genlaba ise embriyo başına 100 euro veriyoruz.

anatolyadan genlab labaratuvarına her embriyodan bir hücre gönderiyorlar.pgt yi genlab da muhterem bahce yapıyo.anatolya da biyopsi için 600 tl genlaba ise embriyo başına 100 euro veriyoruz.

sağol canım.bunun için rapor alınabiliyormu onuda araştırıcam bakalım hayırlısı herşeyin.

ben 3 ünüde anatolyada yaptırdım.sadece 2.de sağlıklı embriyo bulundu ama tutmadı.transferden sonra 3 gün kadım orda.genart güzel bi merkez bende orada yaptırmak istiyorum aslında ama herşeye sıfırdan başlamayı eşim istemiyo.git gel zor olmuyo kendi aracın varsa.orda kalmak daha zor.kafana takılan bişey olursa sor lütfen.inşaallah senden güzel haberler alırız.sevgiler cnaım

canım allah sabır ve kolaylık versin hepimize. çok zor süreçler bunlar birde sağlıklı embriyo olmama ihtimali var. doktor ne kadar çok yumurta olursa şansımızın o kadar artacağını söyledi. her embriyo başına ücretin de 100 dolar olduğunu. canım inan bana bazen hiç umrumda değil boşunamı çalışıyoruz verelim parayı diyorum. bazende korkuyorum ya olmazsa defalarca yaptırmak zorunda kalırsak ne yaparız diye.

o yüzden bu mübarek günlerde bol bol dua etmek lazım. 41 gün boyunca her akşam meryem suresini okuyun. ve 707 kere ya varis deyin. inanın faydası olur ben yapıyorum rabbim kabul eder inşallah.

samsun eşimin memleketi çok güzel bi yer gerçekten.bende ekim gibi düşünüyorum.daha öncekileri hangi merkezde yaptırdın.ve 3. nerede yaptırmayı düşünüyorsun.umarım bigün karşılaşırız.sevgiler...

1. denemeyi Anatolya'da, ikinciyi Maya'da yaptırdım. 3.'yü yine Maya'da düşünüyorum.
Sen nerede yaptırdın. İnşallah karşılaşırız canım. Allaha emanet ol...

1. denemeyi Anatolya'da, ikinciyi Maya'da yaptırdım. 3.'yü yine Maya'da düşünüyorum.
Sen nerede yaptırdın. İnşallah karşılaşırız canım. Allaha emanet ol...

ben hepsini anatolyada yaptırdım.4.yüde orada yaptırmayı düşünüyorum.dr um hakan.bu defa herşeyimle kendisi ilgilenecekmiş.bakalım hayırlısı.geçenlerde burada bişey okumuştum.kk üyelerine mayada indirim yapıyorlarmış.haberin yoksa bi araştır.görüşmek üzere sevgiler...a.s.

13.ve 14. bozuk cıkınca bı daha yaptırdınızmı canım
benım durumum ben yaptırdım ama 20. kromozonda bozukluk cıkmıs daha dogrusu varmı yokmu karar verememısler o yuzden benı daha ıyı bı laboratuarı yolladılar ben o kromozonu soyledım ama onlar bastan yapcaklarmıs sonra o kromozonda bozukluk varsa o kromozonu arastırcaklar ıyımı kotumu dıye kızlar premed laboratuara yolladılar sız hıc duydunuz veya gıdenız oldumu kızlar ınsallah bı sorun cıkmaz cok korkuyom benımde 2 negatıf var kızlar

ben o labaratuvarı hiç duymadım.aslında benim tahliller ankarada yapıldığı için istanbuldakiler hakkında pek bilgim yok.bizim problem 1. tüp bebek tedavisi sırarında ortaya çıktı.sonra iki defa daha denedik.şimdi önümüdeki aylarda 4. yü denicez Allah nasip ederse.umarım sizde bi sorun çıkmaz.ayrıca bide genetik sorun olunca çok zor oluyo.ama Allah için zor olan hiç bişey yok.problem büyk te olsa küçük te olsa o ol demeden hiçbişey olmuyo.dualaşmak dileği ile...sevgiler...

canım allah sabır ve kolaylık versin hepimize. çok zor süreçler bunlar birde sağlıklı embriyo olmama ihtimali var. doktor ne kadar çok yumurta olursa şansımızın o kadar artacağını söyledi. her embriyo başına ücretin de 100 dolar olduğunu. canım inan bana bazen hiç umrumda değil boşunamı çalışıyoruz verelim parayı diyorum. bazende korkuyorum ya olmazsa defalarca yaptırmak zorunda kalırsak ne yaparız diye.

o yüzden bu mübarek günlerde bol bol dua etmek lazım. 41 gün boyunca her akşam meryem suresini okuyun. ve 707 kere ya varis deyin. inanın faydası olur ben yapıyorum rabbim kabul eder inşallah.

saol canım Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.problem küçükte olsa büyük te olsa Allah dilerse olacak umutsuzluğa kapılma sakın.bir elimizden geleni yapalım.dediğin gibi dua edelim bu mübarek günlerin hatrına nasip eder belki rabbim.hayırlı sağlıklı uzun ömürlü bebişlerimiz olması dileği ile sevgiler...a.s.

rapor olduğu zaman pgt ye ücret ödenmiyor mu

GENETİK HASTALIK TAŞIYICILARA SAĞLIKLI TÜP BEBEK İMKANI

Genetik destekli tüp bebek tedavisinin devlet tarafından karşılandığını belirten Baltacı ''Çift genetik hastalık yönünden taşıyıcı ise alacakları bir raporla bunu ibraz etmeli. Devlet PGT yöntemi ile sağlıklı çocuk sahibi olsunlar diye tüp bebek ve ilaç masraflarını karşılıyor'' dedi. alıntıdır.

genetik problem için tüp bebek raporu alınabiliyormuş ama sadece tüp bebek tedavisini ödüyor galiba bunu sorucam zaten haber veririm görüştükten sonra.

yeni bi gelişme yoksa ben sormuştum pgt yi karşılamıyo.bu arada günaydın güneş.güneş gibi erkenden buralarda görmek seni ne güzel.:)

günaydın canım teşekkür ederim. nasılsın bu gün. evet sanırım karşılamıyor sadece ilaçlar ve pgt haricindeki tedaviyi.

iyiyim hamdolsun.genartın sitesinde de yazıyor genetik problemi olanlara destek diye.ben o yazıyı görünce aramıştım ama karşılamıyoruz demişlerdi.yeni bişey varsa bilgim yok.ben önümüzdeki aylarda 4. ve son tüp bebek tedavimi yapcam.oldu oldu,olmadı artık yapacak bişey kalmıyo.dua et benim için olurmu?

etmezmiyim Allahım ınşallah bu sefer yüzünü güldürür kucağını bebekle doldurur. umudunu hiç kaybetme herşeyin bir vakti var demekki. ınşallah bu sefer başaracaksın.

arkadaşlar inanın bana herşey allahtan. hepimiz yaşadığımız herşeyi burda paylaşalım ve birbirimize dua edelim. eminimki bizi duyacaktır.ben ilk duyduğum zamanlarda resmen çökmüştüm ama şimdi biraz daha rahatım.

X