Popüler Konu PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

ben de hep böyle düşündüm doğal denerken. hiçbirşeyin garantisi yok şu hayatta dedim. çok şükür sağlıklı bi oğlum oldu. ama ikinci olur mu olursa nasıl olur hep aynı korkular..

geçmişi okumak çok iyi geliyor insana ben de çok okurdum, yalnız olmadığını bilmek rahatlatıyor insanı. dert paylaştıkça azalıyor gerçekten.

Çok şükür cnım trizomi 13 vakaların baktım bugün senin paylaşımından etkilenerek Allah yardımcımız olsun dedim beterin beteri var şükür etmek gerekli halimize çok şükürde sağlıklıymış mucizen .2. çocuk demek aynı korkular demek gönlünde varsa inşallah sağlıklı bir mucizen daha olur yazdığına çok sevindim sanki bir dizi izlersin sonra bir bakmışsın karşında :) Allah bağışlasın evladını sana

Kesenin gelişmemesinin çok farklı nedenleri de ola bilir, illaki genetik sorun vardı demek çok doğru değil. Benim demek istediğim sizin transfer edilmiş olan embriolarda genetik sorun olmuş olsa bile bile bu fish yönteminin yanlış seçilmiş olmasından kaynaklanmaz. Eğer fish'le saplanmamış genetik sorun vardıysa, array yönteminde sorun bulunur ve o zaman da transfer iptal olurdu. Sonuca bakarsan çok şey değişmeyecek gibi görünüyor.

Bundan sonrası içinse array yöntemini seçmen doğru ola bilir. Ancak gördündüğü kadarı ile tek sorun X kromozomu ise fish yöntemi yeterli olmazmı ki? Zaten fish'de X ve Y kromozoma bakılıyor.

Allah her konuda yardımcınız olsun.

Nerde yaptırdınız

Merhaba kızlar. Herkes iyidir umarım. Kızım rahatsız olduğu için pek yazamadım bu aralar bir de biraz yoğun günler geçiriyoruz.

Yeni arkadaşlar hoş geldiniz.

Sümeyye nasılsın? Her şey yolunda mı?

Merve, mattika iyi misiniz kuzular iyi mi?

Chnb ile konuştuk geçen gün iş güç çocuklar koşturuyor.

Hazade kızlarını büyütüyor :)

Lave de yok uzun zamandır.

Suskunada, trkuaz, izz umarım iyisinizdir.

armaan akide nerelerdesiniz :)
Canım çok çok geçmiş olsun şimdi nasıl iyi mi kızın yavrum Kıyamam su kaybetmistir simdi bol bol emzir
Kaç aylık oldunuz ek gıdaya başladınız ondan mı olduki:26:

Bizde iyiyiz çok şükür ervoşum 1. Yaşına girecek
Doğum günü hazırlıklarına baslaycam yavas yavas

Mattikam nasılsın iyi misin
Iyicr koptuk birbirimizden yani aslında
Hep aklımda ve kalbindesiniz ama muhabbet edenez olduk üzücü bir durum !!!
Ahmet nasıl iyi mi kuzum benim öp yerime

Eşim de ikinci çocuk için düşünmeye başlayalm mi diyo
Ama ben hiç hazır değilim tedavi hamilelik hepsi dün gibi aklımda
Hamileliğimde zor geçmişti ilk aylar bulantı serum her gün iğne düşündükçe sinirlerim bozuluyor
Sonuçta bizde İnsanız :))

Zaten hemende olacak tedavi tutacak doye bişey de yok
Lakin ben hazır değilim hiç

Mattika düşünüyor musunuz siz???

Merve ben de ozledim sohbet etmeyi. Anliyoduk birbirimizi iyiydi. Ben ahmet dogar dogmaz istedim ikinciyi :) ama ztn bi sene adet olmadim sonra da acikcasi calisma yok yorgunluktan ve cocuktan dolayi :))
2 yasina gelsin memeden keseyim ondan sonra diyorm bu arada butun vitaminlerim dusmus onlar fln duZelsin zaten hemen olmuyo olsa da dogmuyor denemekte fayda var hayirlisi allahtan.
Once dogal denerim cok zaman olmazsq tedavi diyorm ama bu isler bizim dememize bakmiyor.
Dogum gunu gelmis masallah ervaya zalimsinzaman. Yakin olsak gelirdm dogum gununuze :p

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Evet tüm tedavilerimi Memorial'da gördüm. Kendi için genetik birimi var, onlar da oraya gönderiyorsa çok iyi. Ben çok memnun kaldım hem tüp bebekten hem genetikten. Genetik birim başkanı çok iyi biri işinde de hastalarına yaklaşımında da. İçin rahat başlayabilirsin.
Birşey sorucam canım embriyondan 3. Gün biyopsi alınıp 5. günemi transfer oldu.Bizim biraz kafamız karışıkta bir merkez 5. Güne parça aldıklarını embriyoyu dondurup bir sonraki ay transfer yaptıklarını söyledide.

Herkese mutlu haftasonlari.allah kalbiniz deki güzel dileklerinizi kabul etsin amiiiiin:):):)

Merhaba kızlar. Herkes iyidir umarım. Kızım rahatsız olduğu için pek yazamadım bu aralar bir de biraz yoğun günler geçiriyoruz.

Yeni arkadaşlar hoş geldiniz.

Sümeyye nasılsın? Her şey yolunda mı?

Merve, mattika iyi misiniz kuzular iyi mi?

Chnb ile konuştuk geçen gün iş güç çocuklar koşturuyor.

Hazade kızlarını büyütüyor :)

Lave de yok uzun zamandır.

Suskunada, trkuaz, izz umarım iyisinizdir.

armaan akide nerelerdesiniz :)
Yolunda çok şükür. Kendim de iyiyim. Görümcem bizde. Yine tedavi için kolları sıvadılar. İn şee Allah sonu hayırlı olur.
Sümeyyem sen nasılsın? ??

Ben iyiyim. Sizleri okuyunca çok daha iyi oluyorum.

Birşey sorucam canım embriyondan 3. Gün biyopsi alınıp 5. günemi transfer oldu.Bizim biraz kafamız karışıkta bir merkez 5. Güne parça aldıklarını embriyoyu dondurup bir sonraki ay transfer yaptıklarını söyledide.

Biopsinin alınma günü merkeze, embriyoya, yapılan yönteme göre değişe biliyor. En iyisi de 5. gün biopsi alınan. Çünki embrio ve geni daha fazla toparlanmış oluyor. 3. gün alınan biopsi bazen aynı embriodan 5. gün alınan biopsi ile uyuşmaya biliyor. Yani 3. gün alınan biopside hata payı daha fazla. Hem de 3. günde embrio maksimum 8 hücreli oluyor, array yönteminde 2 hücre alınınca embrio kötü etkilene bilir. Ancak 5. gün yüzlerle hücreden oluşan embrionun sadece kabuğundan bile biopsi almak mümkün. Burda yazan Akasya78 kayb ettiği bebeğine 5. gün biopsi alınıp, 6. gün yapılan transfer ile gebe kalmıştı (gerçi 6. gün transferinin tutunma ihtimalini azalta bileceği düşünülüyor).

herkese merhaba nasılsınız ? dün dr.um hemşiresi ile görüştüm pgt istanbulda yapılyormuş onu öğrendim sizlerden duyduğum kadarı ile cumhur bey işinin ehli mail attım 10 gün sonra telefon numaramı göndercem yurtdışına çıkıyormuş. ist. önereceğiniz başka genetikçi
var mı ?

herkese merhaba nasılsınız ? dün dr.um hemşiresi ile görüştüm pgt istanbulda yapılyormuş onu öğrendim sizlerden duyduğum kadarı ile cumhur bey işinin ehli mail attım 10 gün sonra telefon numaramı göndercem yurtdışına çıkıyormuş. ist. önereceğiniz başka genetikçi
var mı ?

nuffıun merhaba..
merkezin cumhurbeylemi anlaşmalı.onun methini çok duydum.neden başka genetikçı arıyorsun.merkezin başka bir yere gönderme durumu olabiliyor mu

Evet tüm tedavilerimi Memorial'da gördüm. Kendi için genetik birimi var, onlar da oraya gönderiyorsa çok iyi. Ben çok memnun kaldım hem tüp bebekten hem genetikten. Genetik birim başkanı çok iyi biri işinde de hastalarına yaklaşımında da. İçin rahat başlayabilirsin.

inci merhaba,
ben de pgt ile hamile kaldım, ikizlerime hamileyim. Cumhur bey bize transfer günü amniyosentez de önermişti. Sen yaptırdın mı amniyo?

nuffıun merhaba..
merkezin cumhurbeylemi anlaşmalı.onun methini çok duydum.neden başka genetikçı arıyorsun.merkezin başka bir yere gönderme durumu olabiliyor mu

tercih bana bağlıymış cumhur bey ile görüşücem .cumhur beyin methini bende duydum topikten ama birebir görüşmek gibisi yok sonuçta herkesin durumu çok farklı genelde kromozom sorunları ama bende gen taşıyıcılığı var.görüşmeden de karar verirsem içimde şüphe kalır biraz pimpirikli bir insanım :KK5:

Neden amino istiyorlar anlamadim. psx. bin amaci ne o zaman.zaten kromozomlar inceleniyor

Neden amino istiyorlar anlamadim. psx. bin amaci ne o zaman.zaten kromozomlar inceleniyor

Bazen pgt'de de hata payı ola biliyor. Pgt de ağlıklı gibi görünen embriolar bazen hasta çıka biliyor. Zaten hiç bir merkez pgt için 100% garanti vermiyor. En düşük hata payı % 2 veriliyor. Üstelik bazı mutasyonlar saptanmadığında hata payı daha yüksek ola biliyor.

Burda o hatalardan yaşayan arkadaşlar da var.

Bazen pgt'de de hata payı ola biliyor. Pgt de ağlıklı gibi görünen embriolar bazen hasta çıka biliyor. Zaten hiç bir merkez pgt için 100% garanti vermiyor. En düşük hata payı % 2 veriliyor. Üstelik bazı mutasyonlar saptanmadığında hata payı daha yüksek ola biliyor.

Burda o hatalardan yaşayan arkadaşlar da var.

Sümeyyecim bu topikte kimler bu hatalarla karsilasti.bebeklerde ne gibi sorunlar cikti

X