Tatlı Tarifi Tane tane irmik helvasi (resimli)

Sympathique

Guru
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2007
8.389
52
arkadaslar bizim evde dolmalik fistik kalmaisti, ama siz katarsaniz daha guzel olur

1,5 su bardagi irmik
100 gr margarin veya tereyag
1,5 su bardagi toz seker
1 su bardagi su
1 su bardagi sut

istege gore
dolmalik fistik ,vanilya

uzeri icin cikolata sos, tarcin

tavaya margini koy erit uzerine irmikleri koy devamli karistirarak kavur
o arada bi tencereye seker,sut,su koy kaynat
rengi degisen irmiklerin uzerine kaynayan serbeti yavas yavas dokerek karistir,hepsini doktukten sonra ocakta az dursun hafif koyulasicagi zaman ocagi kapat, uzerine havlu pecete koyup yarim saat kadar dinlendir,
tane tane olduktan sonra kaba koyup ters cevirerek dilediginiz sekilde susleyin
Afiyet olsun

irmikhelvasi1.jpg

irmikhelvasi2.jpg

Son düzenleme:
hımm hiç bu kadar hoş görünmemişti gözüme irmik helvası ellerine sağlıkk

bende sımdı yaptım bu tarıfı demlenmeye bıraktım esım cok sever ırmık helvasını ama ben ılk defa yapıyorum ınsallah senınkı gıbı guzel olur

ellerine sağlıkvereliniortak bayılırım irmik helvasına...ama çikolata sos ve tarçınla denememişdim....
çok leziz olacağa benziyor....

bengüzar;8823139 .!.:
bende sımdı yaptım bu tarıfı demlenmeye bıraktım esım cok sever ırmık helvasını ama ben ılk defa yapıyorum ınsallah senınkı gıbı guzel olur

tarifi ve dedikleri tam olarak yaptiysan inan benimki gibi olcaktir, bazilari tane tane olmuyo ama benbu tarifimi cok severim guzel oluyo insallah begenirsin
resimle birlikte yorumlarini bekliyorum
bugun birlikte yicez desene helvamizi bizim evde var hala

Son düzenleme:
ellerine sağlıkvereliniortak bayılırım irmik helvasına...ama çikolata sos ve tarçınla denememişdim....
çok leziz olacağa benziyor....

canim ben tarcin koymadim uzerine sus icin file badem koydum ama cok guzel oluyo tarcinli, vede cikolatali
tabi bi damak zevki cikolatasizda seven olabilir
ben sunum icin boyle yaptim

Son düzenleme:
mmmm canım çok güzel olmuş ellerine sağlık hemen kalkıp bende yapıcam iftar için .inşallah senin ki gibi tane tane olur

insallah canim
hadi bakim benim yuzumu kara cikarmayin benimki tane tane oluyo insallah olurda begenirsiniz

Son düzenleme:
Cok guzel gorunuyor,ellerine saglik...
Cok seviyorum irmik helvasini,bende dondurmali yapiyorum.Cikolata sosu da iyi fikir.
Ayrica sunu da belirteyim tariflerin harika,fotograflar da gayet istah kabartiyorcokacimcoook bak hemen catali,bicagi kaptim geldim kaydirigubbakcemile3
Gorusmek uzere...

tarifi ve dedikleri tam olarak yaptiysan inan benimki gibi olcaktir, bazilari tane tane olmuyo ama benbu tarifimi cok severim guzel oluyo insallah begenirsin
bugun birlikte yicez desene helvamizi bizim evde var hala[/canım tarıf ıcın sagol gercekten guzel olmustu tane tane ben dordurmayla servıs yaptım cok guzel oldu bayılarak yedık esım cok begendı ılk defa yapmama ragmen ama foto cekmemmıstım ıns bı daha yaptıgımda artık guzel tarıfın ıcın yenıden sagol

bugun birlikte yicez desene helvamizi bizim evde var hala[/canım tarıf ıcın sagol gercekten guzel olmustu tane tane ben dordurmayla servıs yaptım cok guzel oldu bayılarak yedık esım cok begendı ılk defa yapmama ragmen ama foto cekmemmıstım ıns bı daha yaptıgımda artık guzel tarıfın ıcın yenıden sagol

canim benim ya begenmenize cok sevindim
boyle birisi yapipta tarifi begendigi zaman ben bi kat daha seviniyorum
hele insan esine ikram edip o begendiyse tamam daha fazla havalrda ucar ,
sahsen ben oyleyi yeni bi tarif yaptigimda esim begendiyse ben cok mutluyum demektir
resim icinse canin saolsun canim, sonucta begenmisinizya bunu duyduk

X