hamilelikte tetanoz aşısı

aşıyı yaptıran arkadaşlar, bende bu hafta yaptırmayı düşünüyorum, ama uzun yıllardır aşı olmadım, her hangi bir yanma şişme vs etkisi oluyor mu?

Canım ilk dozda sadece ağrı oldu nerdeyse1 hafta sürdü ama dün 2 dozdan sonra kolumda yanma ağrı ve şişlik oldu bende endişelendim.

aşıyı yaptıran arkadaşlar, bende bu hafta yaptırmayı düşünüyorum, ama uzun yıllardır aşı olmadım, her hangi bir yanma şişme vs etkisi oluyor mu?

bende şişme yada bir yan etki olmadı sadece 1 gece beni uyutmayan kol ağrım dışında sabrettim 2 gün geçti saten korkulacak veya tedirgin olucak bişey yok canım

kızlar 2-3 gün ağrı olabiliyor üzerine yatınca falan daha çok ağrıyor
ama sonra geçiyor benim 2 dozda da ağrılarım oldu ve geçti ama
yanliş anlaşılmasın aşırı bir ağrı değil

şimdiye kadar aşıların bi zararını gören olduğunu hiç sanmıyorum. yaptırmakta fayda olduğunu düşünüyorum: kaybedecek birşey yok. ben de gelecek hafta yaptırıcam.

yaptırıpta zararını goren varmı acaba
bende kararsızım yaptırıp yaptırmama konusunda ?

ben de dün gidip sağlık ocağına yaptırdım
bugün biraz ağrım var o da kolumu hareket ettirdiğim zaman oluyor

bende yaptıracam arkadaşlar
hatta önemi çok fazla vurgulanıyolar bu aşının
iki doz halinde mutlaka yapılmalı hatta gebelik tamamlandıktan sonra
5 e tamamlanmalıdır
önemli yaniiii

Eğer tetavax marka aşı yaptırırsanız tek doz yeterli. Eczaneden alıp doktorunuza yaptırabilirsiniz. Tek dozda işi bitiriyorsunuz. Bu aşı tek kullanımlık şırınga içinde. Eczaneden alırsanız yanında buz aküsüyle istemeyi unutmayın. Zaten eczacı siz istemeden öyle verecektir. Sağlık ocaklarında ne marka kullanıldığını bilmiyorum. Birde sağlık ocağındaki aşı açılıyor, buzdolabında saklanıyor fakat o aşı açıldıktan sonra ne kadar zaman içinde tüketiliyor meçhul. Bana doktorumun tavsiyesi bu yöndeydi. Sizler yine de kendi doktor tavsiyelerinize uyun.

Bende 18 haftalık hamileyim dün ilk dozumu oldum sağlık ocağında,doktoruma da danıştım yinede olmanda hiç bir sakınca yok dedi..zaten bebeğe geçebilcek canlı mikroorgamizma içermiyomuş..hatta doğumdan sonrada 5 e tamamlanıyormuş sanırım..Şuan kol ağrım yok denecek kadar az,ara sıra gelip geçiyo,kolumu yormaya bağlı..
doktorunuza danışarak olmanızı tavsiye ederim..

21 haftalık hamileyim, özel hastaneye gidiyorum. doktorum 2 hafta sonra tetanoz aşısı vurulmamı söyledi. hatta sağlık ocağında ol aşını, özelde yaptırma dedi. nedenini sorduğumda sağlık ocaklarında dosya açılıyormuş adımıza ve ömür boyu saklanıyormuş o dosya, özel hastanelerin böyle bir durumu yokmuş.

Bende özel hastaneye gidiyorum.Doktorumda bana sağlık ocağında yaptırmamı söylemişti.Bende iki doz yaptırdım.Doğumda ve doğumdan sonra hem bebeği hem seni koruyor.Sağlık ocağında sana ayrı bir dosya açıyorlar,hem seni hemde doğduktan sonra bebeğini takip altına alıyorlar.Çok güzel bişey,önceden sana herşeyi hatırlatıyor oradaki ebe.Bebeğinin aşılarını da çok rahat takip edebilirsin,zaten zamanını geçirmeden seni ararlar,aşısı var gel diye.Gittiğim sağlık ocağından çok memnunum,çok ilgileniyorlar.

Bende özel bir hastaneye gidiyorum, 18 haftalık hamileyim,geçen gün oldum aşımı bir sonraki dozuda 4 hafta sonra olacakmışım,sağlık ocağına 12 haftalık hamileyken gidip dosyamı açtırmıştım,oradaki hemşire aradı takip zamanımın geldiğini söledi,gidiyorum valla ilgileniyorlar,tansiyon ölçümü kan ölçümü falan yapıyorlar valla..doğumdan sonra da bebek aşıların için takip edeceklermiş..Güzel bir uygulama olduğunu düşünüyorum..

bende dün yaptırdım bir tane daha var bir ay son ra ama kendi doktoruma daha sormadım..

Ben tetanoz aşısı olmadım :)) Sezeryan la bebeğim dünyaya geldi... Hiçbir sorun yaşamadım :)

bende oldum
ilk bebeğimide sezeryanla olmuştum
ama onda olmamıştı tetanoz aşısı
ama bunda olmamamın iyi olacağını düşündüm
çünki baya araştırdım ve sordum:)))))

benim doktorumda istersen yaptır dedi.bence gerekli birer ay arayla 2 kere oldum 6 ay sonra tekrar olucam.doğumdan sonrada 2 kere olucam.sonuşta herhangi bir ameliyatta filan mikrop kapmamak için .

ben bugun yaptırdım bebek ıcın gereklı bırsey sonuçta bebek doguktan sonrada 3 sene koruyormuş anneyi bırde bu aşının onemı dogumda gobek kordonu kesılırken sezaryanda yada dogumda kullanılan aletlerden cocuga ve anne saglıgana bır zarar gelmemesıymış Allah korusun kucuk kazalarda var tabi...En basıtı genıtal bolgenızı jıletle alıyorsanız jıletle alırken kesılse bu bebege zarar cunku tetanoz var işin ucunda küçük bir ornekti ...bence üşenmeyın korkmayın yaptırın bebeklerımız ıcın ...:)

Son düzenleme:
banada mayısın 5 ne gün verdi sağlık ocağı yaptırmayı düşünüyorum dr bişey demedi yaptır dedi bencede faydalı yaptırmalıyız

kesinlikle bende yaptırıcam 20.haftada gel dedi sağlık ocagındaki dr. walla özeldeki dr dan daha fazla ilgi gördüm

X