Şifon Elbisem ve kumaş boyası

Lavanda

Başını eğme dik tut
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2008
824
3
kızlar modelini çok beğendiğim bi şifon elbisem var ama rengi arkadaşlarım tarafından karışık bulundu mavili kahverengili karışık gerçekten her neyse bu şifon elbiseyi kumaş boyası ile boyamak istiyorum ne dersiniz kumaş boyası kullanıp olumlu yada olumsuz bi görüşü olan var mı

Bu konuda kimsenin bir bilgisi yok sanırım bende öğrenmek istiyorum deneyimli kullanıcılardan...

canim ben siyah rengi kullandim siyah bi kotumda hatta beyaz bi penyeyide siyah yapmistim hic geri renk atmadi ama sifon elbiseyi tutarmi bilemem kumasa bagli ama tahminimce tutar yinede boya kutusunun arkasini oku belki hangi tür kumaslarda etkili yaziyordur umarim iyi sonus alirsin

cnm benim elbisem şifon değil penye, demek sen sonuç aldın peki nerde buldun bu boyayı?

güzelim ben burdan aldim yani avusturyadan bipa,dan genelde temizlik ürünleri deterjanlar bölümünde bulabilirsin tr de nerde bulursun onu bilemem güzelim

bende istiyorum ya bu boyadan
temizlik ürünleri satan yerlerde oluyomuş sanırım
arkadaşım demişti banada

dalolım ilgine teşekkür ederim bizim topikde yani Bebeklerimiz ve Biz deki arkadaşlara da sordum,
Aktardan aldım toz halinde boya ve renk sabitleyici sıvı toplam 3 tl verdim. elbiyesi makineye attım, boyayı sıcak suda eritip deterjan bölümüne sabitleyiciyide yumuşatıcı bölümüne söktüm 90 derece ayarlayıp yıkadım. ( arkasındaki talimatta aynen böyle yazıyordu), yaprak yeşili elbisem siyah olmasada koyu yeşil oldu, bu şekildede biraz giyindikden sonra bir siyah denemesi daha yaparım :),

3 tl ye yeni bi elbisem olmuş oldu.

Önemli: makinede boyadıkdan sonra ya bir sefer boş çalıştırın yada arkasından siyahları yıkayın ki sonu kabus olmasın.

sewgiler.

dalolım ilgine teşekkür ederim bizim topikde yani Bebeklerimiz ve Biz deki arkadaşlara da sordum,
Aktardan aldım toz halinde boya ve renk sabitleyici sıvı toplam 3 tl verdim. elbiyesi makineye attım, boyayı sıcak suda eritip deterjan bölümüne sabitleyiciyide yumuşatıcı bölümüne söktüm 90 derece ayarlayıp yıkadım. ( arkasındaki talimatta aynen böyle yazıyordu), yaprak yeşili elbisem siyah olmasada koyu yeşil oldu, bu şekildede biraz giyindikden sonra bir siyah denemesi daha yaparım :),

3 tl ye yeni bi elbisem olmuş oldu.

Önemli: makinede boyadıkdan sonra ya bir sefer boş çalıştırın yada arkasından siyahları yıkayın ki sonu kabus olmasın.

sewgiler.

canim sevindim bulmus olmana evet sonra ya makinayi bos calistir yada siyahlari yika bide sadece o rengini degistirmek istedigin elbiseyi at makineye cok elbise oluncada cok iyi tutmaz boya umarim ikincide tam sonuc alirsin

ha bu arada baya ucuza almissin ben 18 milyona aldim türk parasiyla onun yerine yeni elbise bile alabilirdim o paraya ama kotumu cok seviyordum rengi solmustu bide beyaz bi penye badim vardi onuda beyaz diye giyemiyordum ikisini biarada attim makineye ikiside kömür gibi oldu

X