Beyaz Diler iin doal nerileriniz..

freesecret

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2009
85
1
kızlar dişler için limon duymuştum beyazlatıyormuş ama nasıl kullanmalıyız bilmiyorum bide sizin bildiğiniz doğal önerileriniz varsa paylaşırmısınız şimdiden çok teşekkürler opuyorumnanaktan

canım limonun kabuğunun iç kısmıyla(beyaz tarafı varya)dişlerini ovala bilniyordur büyük ihtimal ama söylemiş olayımkaydirigubbakcemile3

O beyazlatıyo mu? Ben bi kere denedim cok igrendim ya
dedim ya dayanabilirse diye bende denedim iğrençti gagrgara yapayım dedim çıkarıyordum nerdeyse:kedi: ama diş üstündeki lekeleri alıp düzenli kullanımı sonrasında beyazlatıyormuşa.s bana mantıklı geldi hani elma da dişler içn ii denilir yayerimseniben

karbonat dişleri çizdiği için zararlı.

ben bi yerde oksijenli su diye okumuştum.

pamuğa damlatıp dişlerini ovuyorsun.

dişlerim beyazdı bembeyaz oldu:))

açıkcası karbonat gibi taneli şeyler çiziyo dişleri
kötü bi his uyandırıyo
ben sadece
limon kabugunun bayaz kısmıyla ovalıyorum beyazlatıyo gerçekten
denedikce daha iyi anlıyosun

Yani arkadaşlar diş beyazlığı kemik yapısıyla alakalı birşey malesef ki,
bende hakiki zeytinyağı ve üzerine bir kaç damla limonu haftada bir olarak duymuştum denedim dişlerimi çok güzel bir şekilde temizledi ama zaten dişlerim kendi beyazlığının son raddesinde o yüzden renk değişikliği oldumu ben fark edemedim birde misvak kullanmanızı tavsiye ederim...
Dediğim gibi beyazlıkta mucize olmayacak ama dişlerin derinden temzilenmesini sağlayacak ve benim diş eti kanamlarımı %90 civarında azalttı...

dedim ya dayanabilirse diye bende denedim iğrençti gagrgara yapayım dedim çıkarıyordum nerdeyse:kedi: ama diş üstündeki lekeleri alıp düzenli kullanımı sonrasında beyazlatıyormuşa.s bana mantıklı geldi hani elma da dişler içn ii denilir yayerimseniben

Aslında dişlerim sarı degil ama bembeyaz olsun isterim zaten tellerim cıktıgında beyazlatcaklar ama daha cook var. Limonun beyaz yeriyle ovalıyormussunuz tellere zarar verir mi ki? Herseyi de yapamıyorum nolur nolmaz.

beyazlatmak için değil belki ama temizlemek için iyi sanıyorum..
ağzınızı bir iki yudum sirke alıp gargara yapın..
dişler de temizleniyor..

Sirke dişler için değil ama dişetleri için faydalı olabilir,tabi gerek duyulması tartışılır.Sirke antiseptik görev yapacaktır,kanamaları durdurup mikropları öldürebilir.
Limon biliyorsunuz asit içeriklidir.sürekli limonla ovma işleminin de dişlere zararlı olduğunu söylememe gerek yok herhalde.
Karbonat gibi bir aşındırıcıyı da sürekli kullanmanız dişlerinize zarar verecektir.
Dişinizi doğal renginden daha da açmak için evde yaptığınız her işlem dişinize zarar verir,unutmayın.Ne kadar hızlı dişinizin rengini açarsanız da o kadar hızlı geriye dönüşümü olacağını bilin!!
Biz hekimler bile muayenehanelerde yaptığımız cila ve diş taşı temizliğinin en az 6 ay sonra tekrarlanacağını söylüyoruz.Bu işlem günlük yapılırsa dişlerinizde geri dönüşümü olmayan hasarlar oluşacaktır...

karbonat dişlerinizi çizer ben kullanmayın derim
ama limonu kullanabiilirsiniz. (yinede çok kullanmayın çünkü içindeki asitler dişler için hergün uygulandığında zararlıdır)

arkadaşlar bi tavsiyem var karbonat :) ben dişlerimin dha beyaz gözükmesi için arada bi karbont kullanıyorum hatta annemde kullanıyor ve gerçkten işe yarıyor alkisalkisalkis

Beyaz ve saglikli disler icin kesinlikle ve siddetle MISVAK oneriyorum.
Hem dogal hem de agiz sagligi disinda birsuru saglik sorununa da iyi geliyor. Psikolojik rahatlama sagliyor.
Yillardir dis fircasi macunu kullanmiyorum. Onceden irsi olarak dis hassasiyeti problemim falan vardi, birkac yildir hic fircalamadigim halde misvak sayesinde bembeyaz ve daha saglikli dislerim var cok sukur :)

limon dis minesine zarar veriyor demisti dis doktorum.
karbonat ve tuz icin de ciziyor diye biliyorm.
oksijenli suyu da ilk kez duydum.
Ha bir de elma disleri cok guzel temizliyor, bilginize...

X