Laparoskopiden ne kadar sre sonra hamile kaldnz???

_baby_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2009
108
3
36
mrblar ben laparoskopi hakkında bir kaç şey daha yazmıştım merak ettiğim birşey var ben bu haftayı saymassak 2 haftaya kadar laparoskopi olacağım ama bir ark bana laparoskopiden sonra 8 ay korunmam gerektiğini söledi (diyende olmuştu laproskopiden tüplerinin açılması derdiyle,aynı benim gibi fakat onda başka problemlerde vardı yapışıklık,rahimde tümseklik gibi)acaba gerçekten o kadar bekletiyorlar mı??ne zman dan sonra hamile kalıyorsunuz??o ameliyattan sonra hamile kalan varmı??yada olup düştümü cvplarınız için şimddien tşrlera.s.

merhaba canm bu ameliyati bende oldum ama doktorum korunmam gerektigini falan söylemedi.aksine bi an önce cocuk yapmami söyledi.cok büyük hayallerim vardi ameliyat olup hemen hamile kalacagimi düsünüyodum ama 3ay oldu hala bisey yok.her bünye farklidir ümidini kirmak istemem ama ben laparoskopiden sonra hamile kalan cok az kisi duydum.allahm bizmde kucaklarimizi bos koymaz insallah.

BANA SADECE BİR AY İLİŞKİ YASAKLADI DAHA SONRA SERBEST DEDİ.mayıs 22 de ameliyat olmuştum.henüz kalamadım.

tşr iki tüpünüzdemi tıkalıydı kaç saat ameliyatta kaldınız?

bende 7cm cikolata kisti vardi dolayisiyla tüplerimide tikamis.ameliyatin 45dk sürdügünü söylediler.ben bilmiyorum tabi.sabah 8de girdim uyandigimda saat 11di.

ama sana sunu söyleyeyim kesnlikle korkma.bende cok korkmustum ama hic umdugum gibi olmadi.ben cok kan kaybetmsm hastanede biraz fazla kaldm ama hic biseym yoktu.agri aci hic bisey hissetmedim.eve gelince sadece gazdan dolayi bel agrisi cektm okadar.onun icin hic kafana takma bence

korkmuyorum umarım bende fazla kan kaybetmem çünkü kansızlık var bende anestezi öncesi kan bankasına kan verdin her ihtimale karşıı..herşey bebeğimiz için katlanıcaz artık :)

acaba laparoskopi ameliyatından sonra az da olsa kanama oluyormu??ona göre hastaneye tedbirli gideyim :)

sağol adet kanaması gibi birde birazz kızararktan sölüyorum ama kabızlık problemim var ben dr sölemeyi unuttum acaba bir problem oluştururmu??

zaten ameliyata ac giriyosun.bütün günde bisey yedirmiyolar.insallah ertesi günde hastaneden cikarsn.biliyosun bi problem olmadigi sürece 1gece yatiriyolar.onun icin bi sorun olmaz sanirim.

ben laparoskopi olduktan 5 ay sonra hamile kaldim simdi 7 aylik hamileyim... zaten ameliyattan sonra ilk 6 ay cok degerli sans % 80 artiyo..yapilan isleme göre doktorun seni bilgilendirir en fazla 1 ay korunma verir belki, sonrasinda o degerli vakti kacirmamaniz gerekli..bende sadece bazi endometrioz odaklari vardi onlari yaktilar tüpler acikti rahim düzgündü....
amelyiattan sonra organlari birbirinden ayirmak icin sana verilen gaz biraz omuz agrisina sirt agrisina ve dogal olarak kasikl agrisina yol acikcak...tüplerine bakmak icin ameliyat sirasinda tüplerine salinan mavi renkli su amleiyattan sonra biraz kanli biraz mavimsi olarak atilicak vücütündan..laparoskopide öyle cok sakir sakir kanama olmuyo...damla damla geliyo.. benimki 6 gün sonra kesilmisti....
insallah yardimci olabilmisimdir

çook tşrler bilgileriniz için ben 15 inde yatıcam 16 sında ameliyat olcam sanırım ameliyat bir gün sonrada yatıracaklar :KK43: kansızlık olduğu için.

ben 4 sene önce olmustum, doktorum hemen hamile kalabiecegimi söylemisti ama malesef hala hamile kalamadim.

ben 16 eylülde laparoskopimi oldum şuanda 2 günüm göbeğimden 4 dikiş ve bir kasığımdan 2 dikişim var alsında iki tarafım tıklalıydı ama bana ameliyat öncesi bir ilaç verdiler içime ve o sol tarafıma hiç ulaşmamış sağ tarafıma çokk azz gitmişş ve o yüzden sol tarafımı ameliyat etmediler yapışıklıkta varmış sağ tarafımı ameliyat ettiler fakat sonuçç kötüü hiçç açılma olmamış ve dr bana tüp bebekten başka şansın yok dedi belki 100 de 1 ihtimal normal kalırsın dediler ama bir iltimal iştee :KK43:( bakalım neler olcak umarım kalırım da çektiğim acıya değer gazımı çokkk nadirr çıkarttığımdan omuz ağrım var göbeğimdeki dikiş beni çook zorluyorr :KK43:

ne mutlu sana darısı inş benim başıma ama benim zor gibi görünüyo tabii ALLAHtan ümid kesilmez..

ne mutlu sana darısı inş benim başıma ama benim zor gibi görünüyo tabii ALLAHtan ümid kesilmez..

sagol canim benim,tabikide umidini yitirme,bende tam karamsariga dustugum an ogrendim hamile oldugumu,,,ALLAHIM kucagina biran once bebek versin:Saruboceq:

X