Kilo vermem durdu ne yapabilirim?

galadrielll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2009
14
2
Merhaba,
Mayıs 2009 da beslenmeme dikkat ederek, bol su içerek ve yürüyüş bandında haftada en az 3-4 gün birer saat geçirerek kilo verme sürecine girdim. Haziran sonuna kadar 82 kilodan 75 kiloya indim yani 7 kilo verdim. Yaz boyunca beslenmeme dikkat ettim. Bu arada şunu da belirtmeliyim dikkat etmek derken düzenli öğün yeme alışkanlığım hala yok ama kilo verirken de yoktu. Şekeri kestim, ekmek makarna vs çok az. sebze yemezdim salata şeklinde tüketiyorum artık ve az da olsa meyve yiyorum. Ayrıca yazın yüzdüm, yürüyüş yaptım, üstüne hafif egzersize de başladım. Ama iki aydır kilom sabit kaldı. 75 in bir gram altına inmiyor. Vücudun direnç gösterebileceğini biliyorum. Sizce iki ay direnç göstermesi normal mi? Çok güzel kilolar veren arkadaşlar var başarı öykülerini okudum. Lütfen bilen varsa yardımcı olsun çünkü yardıma ihtiyacım var :KK43:(
Şimdiden çoook teşekkürler.

canim bence daha düzenli yesen verirsin..mesela 6 ögün sabah kahvalti sonra ara ögün meyve ,öglen yemegi yine ara ögün, aksam yemegi yine ara ögün 4 saat arayla yemek ye yemeklerden 1.5 saat öncede ara ögün..vücut belli bir süre sona alisiyor o düzenede kilo vermede duruyor..bende 13 temmuzda 80 kiloyla basladim ramazandan önce 71 dim simdi ramazandada cok dikkat ediyorm 69..bence yeniden yeme seklini degistir..

yeme şeklini değiştirebilirsin mesela.reyyan arkdşmzn dediği gbi

benimde aynısı oldu 2 aya yakın 63 ten bi gram assagı inemedim 5-6 ögün le beslenıordum vücudunu sasırt mesela bigün 2 top dondurma ye vücut sasırcaktır buna veya normal yeme düseninin aksini yap fisiksel aktiviteni deistir yemek saatlerini deistir hep aynı seyleri yiorsan farklı seyler yemeye basla 2-3 hafta kılo duruor sabırlı ol we sakın pes etme sonra tekrar kılo wermeye baslıor vücut

canim bence daha düzenli yesen verirsin..mesela 6 ögün sabah kahvalti sonra ara ögün meyve ,öglen yemegi yine ara ögün, aksam yemegi yine ara ögün 4 saat arayla yemek ye yemeklerden 1.5 saat öncede ara ögün..vücut belli bir süre sona alisiyor o düzenede kilo vermede duruyor..bende 13 temmuzda 80 kiloyla basladim ramazandan önce 71 dim simdi ramazandada cok dikkat ediyorm 69..bence yeniden yeme seklini degistir..

ben sana ne dediiim

vücudun bır direnme sınır varmış o kilo bı sure aynı kalırmış sen kilo veremıyorum diye sakın bırakma mesela uzun süredir altına inemediğimiz kilo sınır kilomuz ve bayadır üzerimizde olduğu için yakılmasıda zor yani inatçı sen diyetine devam et arkadaşım iradene sakın yenilme veremıyorum diye bı süre sonra kilolar takır takır gitmeye başlayacak
bol kılo vermeler

öğün sayını arttır metabolizmayı hızlandır... diyetisyenim öyle demişti......biraz sabret vermiyorum diye devam edersen verdiğin tüm kiloları geri alırsın..........bekleme sürecinden sonra tekrar hızlanır kilo vermen....sadece sabret......

Çok teşekkürler arkadaşlar. Bende forumlarda okuduklarımdan sonra ve melocumun da özelden verdiği gazla bugün 3 ana 3 ara şeklinde 6 öğün yedim. Bundan sonra da devam edicem tabi. ıki ay kilo vermenin durması için çok uzun bir süre. Onca zaman azimle devam ettim ama moral bozukluğu oluyor işte.
Bakalım bu şekilde beslenince neler olacak. Gelişmeleri yazarım :))

Reyyan bu arada tebrik ediyorum seni. Temmuz ortasından bu yana 11 kilo. Söylediklerine benzer şeyleri meloşda söyledi ve başladım. Hep beraber atalım kilolarımızı :)))

şekerim diyetisyene git,maddi gücün yetiyorsa,ben cana aksoya yada sevil nasa gidcektim,nil şahine gittim,2 ayda 8 kılo verdim,şimdi karar değiştim,randevumu aldım cumartesi nurcan bıçakçıya gidiyorum ümraniyede,yakınsan gel aylık 85 lira dört görüşme,yanı dört hafta

ben okullar açıldığından beri 77 kiloyum arada 75 e düşüyorum geri 77 ye cıkıyor cok sinirlerim bozuluyor 4 aydır bu böyle .

X