Trkiye Hastanesinde doum yapanlar

su79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2009
8
0
Selam arkadaşlar 3 aylık hamileyim ve Türkiye Hastanesini düşünüyorum fakat doktorlarını ve hastanedeki doğum bölümünü bilemediğim için çok kararsızım yardımcı olursanız sevinirim.:uhm:

berbat hastane ve dktorlar...hıç dusunme derım bende yaptım o hatayı kurtuldum çok şükür..

b ende 21 haftalık hamileyim. türkiye hastanesini düşünüyorum. ancak doktor konusunda kararsızım.hangisine gitmeliyim.nihal çakır, nevra hanım,ayşe duman ve mehtap karaaslan.
bilgisi olan varsa nolur cevap dönsünler.....

arkadaşar,
türkiye hastanesinde dün (10.07.2010 cumartesi) nihal çakır ile yaşadığım ve sarsan bir konuyu sizlerle de paylaşmak istiyorum.
24 haftalık gebeyim.20 haftalığa kadar memorialde kontrollerim olmuştu. tüp bebek tedavisi görmüştüm. hale hanımdı doktorum. mükemmel ir hastane ve mükemmel bir doktor. ancak çalıştığım kurum orayla anlaşmasını bitirince doğumda bütcemi zorlayacağını düşündüğüm için Türkiye hastanesine karar verdim. tüp bebek yöntemiyle hamile kaldığım için türkiye hastenesinde tüp bebek uzmanı nihal çakıra gitmek istedim.22 haftalıkken ilkkez gittim. muayene etti.2 hafta sonra izne çıkacağını ve şeker yüklemesi testi için izne gitmeden önce randevu almamı söyledi.bende dün için randevu aldım. ancak bana labratuara götüreceğim istek kağıdını vermediği için bende hemşiresinden rica ettim.oda c.tesi günü 8de hastanede olacağını hemen benim istek kağıdımı hazırlayacağını ve sonucunu çıktıktan sonra doktora gösterebileceğimi söyledi. labratuarla konuştum.8de verdiğim tahlil sonucunun 10da çıkacağını söyledi.bende sonuçlarım ve muayenem için 10a nihal hanıma randevu aldım. çünkü kasık ağrılarım çok artmaya başladığı için muayene olmak istiyordum.
8de hastaneye gittik eşimle. tüm hastane personeline nihal hanınmın hemşiresinin gelip gelmediğini sordum ve gelmediğini söylediler.8.40 a kadar bekledim doktorun kapısının önünde.hemşiresini daha önce görmediğim ve tanımadığım için gelip gelmediğini bilmiyordum. halbuki çookktan gelmiş hastaneye.obenden habersiz ben ondan habersiz 40 dk.a bekledim. halbuki daha önce bu randevu konularında çok titiz ve hassas olduğumu söylemiş ve istediğim labr.istek kağıdını önceden hazırlamsını rşca etmiştirm. ancak kabul etmedi.c.tesi geldiğim gün yapabileceğini söyledi.neyse uzun beklemelerim ardından nihal hanımın yerine kaşesine imza attıktan sonra bana istek kağıdını verdi ve labratuara yönlendirdi. sonuçlarınız çıkıncada doktora girmemizi söyledi. bizim tahlil sonuçlarıda doğal olarak sarktı ve saat 11.30 da çıktı.hemen nihal hanıma gittik.2 tane bekleyen hastasından sonra beni aldı.yaklaışık yarım saat sonra!!! neyse dedik ve girdik içeri.allaha çok şükür şeker testimde bir sorun yoktu.hafta başından beri işyerinde bile sıkınılı anla yaşamama sebep olan kasık ağrılarından bhasettim..oda herşeye olduğu gibi bunada normal diyerek geçiştirdi.ben ultrasonla muayene olmak istediğimi söylediğimde ise bana daha 2 hafta önce baktığımızı ve zararlı olduğunu söyledi. ancak ben kasık ve karın ağrılarımdn dolayı çok tedirgin olduğumu mauyene olmak istediğimi tekrarladım.ancak bu defada randevulu hastalarının olduğunu ve benim emrivaki yaptığımı belirtti. bende kendisine benimde hasta olduğumu ve hatta saat 10da randevumun olduğunu hatırlattım. ultrasonun bebeğe zarar verebileği bilincinde olduğunu söyledim. çok muayne olmak istiyosan tüm hastalarımı bekle yada salı günü gel yada haftaya cumartesi günü gel dedi. bende madem sık sık mauyene olmak zarralı ozaman neden bana alternatifler sunuyorsunuz dedim.beni bi odadan kovmadığı kaldı.dışardaki birçok hasta ssk lı. halbuki ben para verip muayene oluyordum.yani paramla hastanaden doktor odasından resmen kavuldum.
benim tek zoruma giden bana ultrasonla bakmaması değil. beni sanki araya girmeye çalışan,randevusu olmayan hastalar yerine koymasıydı.. eşim hemşirsinin bizi geç ve yanlış yönlendirmesinden kaynaklı bo sorunu yaşadığımızı belirtti.ancak o hatanın kendisiyle ilgili olmadığını tekrar tekrar belirtti. nihal çakırın tahlil sonuçlarımı ve kasıklarıma ilgili şikaayetlerimi dinlemesi yaklaşık max.2-3 dk. sürdü.ama benimle sırf muayene etmemek için girdiği münakaşa 10 dk. dan fazla sürdü. bende bu süre zarfında zaten muayene etmiştiniz dediğimde ise yapılan ultrason muayenesinin küçümsememek gerektiğini söyledi. halbuki onun beni muayene etmek istemeyişinin en önemli sebebi dışardaki randevulu hastalarının beklemesiydi.bebek için ultrasonun zararlı olduğunu gerçekten önemsemiş olsaydı bana değişik alternatifler sunmazdı.
ogün odadan çıkınca eşime sarılıp ağladım. bebeğiminde bu duruma çok üzüldüğünü düşünüyorum.
memorial ile türkiye hastanesi arasındaki farkı bu örnek bile anlamama yetti.
sırf bebek yoğun bakımı olmasıve çok iyi yeni doğan bebek doktoru olması sebebiyle tercih ettiğim hastane ile yaşadığım sorun beni çok üzdü.nihal çakırın hali ve tavrı ssk okmeydanındaki o suratsız doktorlardan hiç bir farkı yoktu!!
sizlerlede bu yaşadığım üzücü olayı paylaşmak istedim. ayrıca bu konuyu pazartesi günü farklı kurumlarla da paylaşmak istiyorum.

2010 ocak ayındanberi yoğun tüp bebek tedavi sürecinden geçtim. maddi ve en çok manevi anlamda. çok yıprandım.tutucakmı olucakmı,sağlıklı mı derken allaha çok şükür bu günlere geldik. ancak dün yaşadıklarım hepsini unutturacak boyuttaydı.böyle birşey şimdiyekadar ne duydum nede duydum nede şahit oldum.
türkiye hastanesinde böyle kalitesiz doktorların var olması çok şaşırttı beni. çünkü burası devlet hastanesi değilki sana hastalar tonlarca para harcayıp muayene oluyorlar.

uzun lafın kısası yorum ve görüşlerinizi paylaşmanızı rica ederim.
allah minik meleklerimizi sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin inşallah. tüm bu kötü şartlara rağmen...

X