devlet hastanesinde dogum yapanlar

jade_06

Guru
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2008
878
396
selamlr,merak ettiğim bişey var
devlet hastanesinde dogum yapar yapmaz koluna bilekliğini takıyolarmı
yada ne yapıyolar alıp götürüyolarmı

doğumevinde dogum yapanlar paylasırsa cok sevinirim çok merak ediyorum

canım meraba
ben etlik zübeyde hanımda doğum yaptım ama sezeryan.
hemen koluna senin yanında adını yazıp takıyolar.
doğumun normalmi olacak senin

bende eskişehir doğumevinde sezeryanla doğum yaptım hemen koluna bileklik takıolar bu arada çocuk doktoruda bebişi kontrol edio eğer genel anestezi ile doğurursan sen ayılana kadar bebek yenidoğan servisinde 1-2 saat sen tam olarak ayılana kadar kalıo ama spinalle yaptıysan yada normal doğurduysan bebektebir sağlık problemi yoksa hep senin yanında kalıo

evet inş aksi bi durum olmazsa normal dogum yapmayı düşünüyorum ama çocuk dogunca o kadar dogum olan bi hastanede karıştırma gibi bi durum söz konuusu olabilirmi gibi değişik sorular geliyo alklıma cevremde dogumevinde dogum yapmış birinide tanımıyorum.

yok canım ya..Allah korusun bunları düşünme..
bende samsun doğumevinde yaptım doğumumu.ameliyathaneden kardeşimin kucağında çıktı alya,banada onada hemen bileklik takılmıştı zaten..
böyle şeyleri hiç düşünme sen..
Allahın izni ile al yavrunu kycağına inşallah

Sağolun ne bilim.Herşeyi çok düşünüyorum.bide devlet hastanesinde dogum yapan biriyle hiç konusmadım.
Herkes özelde yapıyo saırım artık

artık devlet hastanelerindede güvenlik hat safhada canım
ben kocaelide alikahya doğum hastanesinde yaptım doğumumu
hiçte pişman değilim özel kadar güzeldi ilgi
ve amelyata girerken benim bileiğime adım takıldı kızımınkinede bebek .... yazıldı
doğduğu gibide takıldı

her devlet hastanesinde ilgi aynımıdır acaba :) sanırım özellerin en güzel yanı bu bana göre tabi

Zekai Tahirde doğum yaptım, önce spinal sonra uyuşmadığım için genel anestezi yedim. Dikişlerim dikilirken uyandım ve hemen kendime geldim sanırım genel anesteziyi az vermişlerdi. 10 dk sonra kuzumun yanındaydım. Onda da bende de bileklik vardı. Büyük doğumda yapacaksan doğum servisini ve ameliyathaneleri bu sene yenilediler tertemiz ve çok düzenliydi. Ayrıca C blok adında özel servisi var. Ben çok memnun kaldım ve sıkıntı yaşamadım. Aynı yerde doğum yapacaksan merak ettiklerini özelden sorabilirsin yardımcı olmaya çalışırım.

ben aslında lokman hekim hastanesine gidiyodum özele.Ama muayene oldugum doktorumla aynı hamılelik donemı geçirdiğimiz için doğumuma giremicek.Hangi doktorun nasıl dogum yaptırcagını bilmeden özel hastaneye gitmek gereksiz gibi geldi.vede tam teşekküllü dyeni doğan ünitesi olmayan bi hastaneye o kadar para vermek anlamsız.
Suanda etlik dogumevine gidiyorum.Oranın başhekim yardımcısıyla görüştüm.Çok iyi anlayışlı ve acıklayıcı bi bayandı.Bana devleti önerdi.Tekrar bi özel hastane araştırma cabasına girmek istemedim.vede baynaın dogum konusunda anlattıklarından sonra dogumevleri konusunda içim rahatladı açıkcası.
Ama tabi yinede devlet hastanesi olunca günde 70-8o tane dogumun oldugunu duyunca insan aklına hertürlü soru geliyo.Ama sağolun içim rahatladı bu konudada .İnş Allah herkesi saglıkla sıhhatle bebişini kucagına almayı nasip eder

X