Hamile olup da boğazında yanma olan var mı?

Hadise_5426

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2009
90
2
35
merhabalar 31 haftalık hamileyim yaklaşık 3 haftadan beri boğazımda bir yanma meydana geliyor hani zehir içersiniz ya o derece bi yanma 1 hafta sonra doktor kontrolüm var bunu söyleyeceğim doktora... böyle boğazı yanan var mı ne yapılmalı acill yardım lütfen :KK43::KK43::sm_confused:

bende 13 haftaligim ilk defa dün gece yasadim cok kötü...öldürdü bitirdi beni...mide asitleri yemek borusunda yanma yapiyomus hamilelikte...ne yapilmali bilmem ama babannemden görmüstüm bu durumda hep sicaga yakin süt icerdi bende denedim ve gecti..

ahhh ahhh ben varım kezzap içsem ancak bu tat olur herlade midem yansa bukadr kötü olmaz herhalde renneduo iyi geliyo druna sor kullan derim

Bende aynı dertten muzdaribim. Öyle her gün olmuyor ama oldumuda tam oluyor.Doktorum Gebelik reflüsü diyor. Yüksek yastıkla yat.Rennie duo yada Gaviscon iç iyi gelecektir.

Bu konuda en çok doktora gidenlerdenmim herhalde.Burda bu konuyu çok açtık arkadaşlarla... Benim 6.haftada erken başlayan reflüm nedeniyle sürekli araştırma halinde olmam çareler düşünmem ve doktora zırt pırt gitmem neticesinde bir yol alamayınca en son dün gittiğim gastrolog tedaviye başladığını söyleyerek iki ilaç yazdı dün başladım içmeye.Bakalım bir fayda görecekmiyim? Gavıscon ve rennıe nin içindeki nane aromları beni yaktı bu nedenle başka bir ilaca geçtik.Bu arada midem yüzünden demir alamıyorum yani kadın doğumcumun verdiği gyno ferro sanolu içemiyorum doğal yoldan almam gerektiğini söyledi doktor...

Bu arada gastrolog bana süt içme dedi.Gerçektende süt midemi iyice ekşitmişti içememiştim.Onun yerine ayran yoğurt ve peynir tüketiyorum.... Herkeste farklı oluyor sanırım kimisinede süt iyi geliyor.Fakat ben mide rahatsızlığını fazlasıyla yaşadığım için midemi yoracak her şeyden kaçınıyoruz şu an....

Zaman zaman bendede oluyor canım.Bende ya bir iki yudum soğuk süt içiyorum yada rennie şurup kullanıyorum.

arkadaşlar gerçekten çok kötü bişey bendede oluyor soğuk su içerek rahatlıyorum kafamçokkarıştı

mide şikayetiyle alakalı değil ama, boğaz ağrısı şikayetim var bugünlerde benimde. okulda hemşire olduğum için çalıştığım ortam hasta olmaya çok müsait. özellikle bu sonbahar aylarında grip salgınlarından nasıl korunacağımı düşünüyorum kara kara. bol ılık su içiyorum, bu da midemi yakıyo.
napalım katlanıcaz :emir_bebek:

bende varım bu şikayetten yakınan:sinifsinif:
özellikle akşamları yanmadan duramıyorum soğuk su içiyorum anca 2-3 dk geçiyo sonrada tekrar bazı geceler bu yüzden uyuyamadığım bile oluyormafoldumben
büyükler saç çıktığını sölüyorlar ne kadar doğru tartışılır:bbo:
napalım bebişler sağlıklı olsunlarda biz çekelim ALLAH sağlıkla kucağımıza almamızı nasip etsin :Saruboceq::emir_bebek:

ben dün gece ölüyordum nerdeyse boğazım çıkarmaktan dolayı tahriş oldu yemek borusu da öyle batıyordu sürekli.başım ağsırı , kollarımda hiç derman kalmadı ağladım ama bi fayda etmiyo tabi uyayamadım şimdi geçti ama biraz daha var yani.

aynı yanma sorunu bende de var , hamileliğimin 18.haftasındayım ve hala geçmedi.Doktorum gavıscon şurubu verdi ve gerçekten gayet iyi geliyor.

Bende 34. haftalık hamileyim. ve yaklaşık 6 aydır her gece boğazım ağrıyor. 3 kes doktora gittim. burnum tıkanık olduğundan boğazım faranjit olmuş. genizimden de mideme akıntı varmış..her gece ağrı ve bulantı şikayetiyle uyanıyorum..doktorun verdiği antibiyotik bile işe yaramadı..son gittiğimde artık dişini sık az kaldı dedi..çok zor bi durum..allah yardımcımız olsun.. tozdan klimadan soğuktan sııcaktan herşeyden ağrım artıyor.. sürekli ani terleme..:KK43:(

bende de var aynı dert özellikle geceleri saat 10 dan sonra başlıyor yatağa yatınca daha çok artıyor.doktorum gaviscon verdi onuda içerken çok midemi bulandırıyor.birde tuzlu leblebi çok iyi geliyor.

bende 13 haftaligim ilk defa dün gece yasadim cok kötü...öldürdü bitirdi beni...mide asitleri yemek borusunda yanma yapiyomus hamilelikte...ne yapilmali bilmem ama babannemden görmüstüm bu durumda hep sicaga yakin süt icerdi bende denedim ve gecti..
Benim 5. Haftamda başladı kbb ye gittim boğaz reflüsü dedi gaviscon kullanıyorum, aksamları yatmadan önce 3 saat yemeği kesiyorum ve yediklerimi cok dikkat etmeye basladım ekşi, asitli, sindirimi zor hiçbir şeyi yemiyorum biraz azaldı ama aksamları ve sabahları uyandıgımda var

Bende 34. haftalık hamileyim. ve yaklaşık 6 aydır her gece boğazım ağrıyor. 3 kes doktora gittim. burnum tıkanık olduğundan boğazım faranjit olmuş. genizimden de mideme akıntı varmış..her gece ağrı ve bulantı şikayetiyle uyanıyorum..doktorun verdiği antibiyotik bile işe yaramadı..son gittiğimde artık dişini sık az kaldı dedi..çok zor bi durum..allah yardımcımız olsun.. tozdan klimadan soğuktan sııcaktan herşeyden ağrım artıyor.. sürekli ani terleme..:KK43:(
Merhaba konuyu acalı cok uzun süre olmus ama nasıl geçti, ben de bir sürü doktora gittim mide asidim bogazı yakıyormus faranjit olmusum ama hicbise fayda etmedi siz neler yapınız sonrasında ne oldu merak ettim

Merhaba, boğazınızda acı geçti mi , hamilelik sonuna kadar devam mı etti? Ben de 6 haftalık hamileliğimden beri çekiyorum, boğaz reflüsü dedi doktor. Mide asidim tahriş ediyormuş nexium içmeme rağmen 1 hafta gecti 4 ayda sonra tekrar başladı, siz nasıl bir çözüm buldunuz acaba?

X