sebze ve meyveler daha daha uzun süre saklanabilir mi?

alpolat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2009
15
0
38
meyveleri sebzeleri yesillikleri buzdolabimda sakliyorum fakat cok kisa surede bozuluyolar. renkleri degisiyo,curuyolar. bunun olmamasi icin neler yapabilirim?:çok üzgünüm:

mavi isik teknolojisi varmis. reklamlarda soyluyorlar bende ordan duydum. sonra arastirma yaptim. gercekten ise yaradigi soyleniyor. bende henuz denemis degilim ama buzdolaplarinin bu ozelligi sayesinde korunuyormus tazelik. zemuszemus

esas iyonizerli koruma sistemi bakterileri yok edip oluşturduğu taze hava ile gıdaların ömrünü uzatıyormus. ben yeni buzdolabi aldigim icin cok yakin zamanda arastirmistim bayagi. aldigim dolapta iki ozellikte var. o yuzden icin cok rahat olarak beko onerebilirim. gardrop tipi aldim ben. 4 kapisi var. baya heybetli bisey. ama gercekten ozellikleri cok iyi. süprizzzzz

kuru saklamak lazim. yikayip kurutup konulabilir. normal sartlarda yani ekstra ozelligi olan bi buzdolabi degilse naylon poset olmadan kaselerde yada vakumlu kaplarda saklamak disinda pek bi secenek yok sanirim. varsa benide aydinlatin. ayrica o buzdolabindaki bahsettiginiz ozellik gercekten ise yariyormu deneyim sahibi olan varsa paylasirsa sevinirim.

esas iyonizerli koruma sistemi bakterileri yok edip oluşturduğu taze hava ile gıdaların ömrünü uzatıyormus. ben yeni buzdolabi aldigim icin cok yakin zamanda arastirmistim bayagi. aldigim dolapta iki ozellikte var. o yuzden icin cok rahat olarak beko onerebilirim. gardrop tipi aldim ben. 4 kapisi var. baya heybetli bisey. ama gercekten ozellikleri cok iyi. süprizzzzz
su reklamalrda 4+ dedikleri dimi? icim gidiyo gordukce aslinda ama mutfagim inanilmaz kucuk. ondan sadece bakiyorum.:uhm:

iki ozellikte lazim aslinda.oyle gorunuyor:)vereliniortak

vakumlu kaplar denenebilir. piyasada cok var artik. ama sinirli sayida sebze koyabiliyosunuz. yani 2 kilo domatesi koyamazsiniz mesela:S

vakumlu kaplara ben sadece maydonoz nane marul kivircik gibi seyler koyabiliyorum. domates filan zaten cok zor.

vakumlu torbalara koyuyorum ben sebzelerimi meyvelerimi sonra vakumluyorum
hic bise olmuyo sebzelere meyvelere kuru yiceklere

vakumlu torbalara koyuyorum ben sebzelerimi meyvelerimi sonra vakumluyorum
hic bise olmuyo sebzelere meyvelere kuru yiceklere

buzdolabi icin vakumlu torbalar var mi?
benim hic haberim yok.. vakumlu kaplar var ama onlarada sigmiyor hakkaten pek bisey. torbalari nerden bulabiliriz?

ben tencere seti aldim onun yaninda verdiler cnm tr de varmi bilemiyorum boy boy torbalar vakum icin makinesi var

bende vakumlu kaplari biliyorum ama torbalari hic gormedim.. keske olsa gercekten. kaplar cok kullanisli degil hakkaten. torba daha sekil alabildigi icin iyi olurmus. yazilanlari okudum aslinda en kolayi temiz kuru sekilde saklamak dolapta. dolabi degistirmek bi seecenek. ama simdilik kuru saklamakla yetinicem gibi:S

bild0006c.jpg

baya buyukmus torbalar. cok guzel.burda gormedim ben hic. gelir en kisa zamanda umarim. ama alpolat bence yinede buzdolabini en kisa zamanda degistirmeyi dusun:)

X