kocaya kavuşmak....

E

EU2

Ziyaretçi
aslında çok kolay bana kalırsa, bir teorim var;
umarım yardımcı olucaktır...

hiçbir zaman birisi için fedakarlık yapmaya gelmez, mesela adam dedi ki ailem sen doktor olursan sevicek bizi onaylayacak, okurken doktorluk okuyalım dedi, hayır, ileride bir başka vasıf istemeyeceği ne malum belki özelde doktor olalım diyecek yine kabul diyeceksin neden çünkü ipleri bir defa vermişsin onun yolunda ilerliyorsun ve beraberlik şartlarından birine uymuşsun fedakarlık etmişsin, diğerine de uyman bekleniyor, ne yapalım kabul etmeyelim ailen begenmiyorsa begenmesin mi demeli, aslında evet çünkü bu beraberliğin olmayacağına dair bir sinyaldir bu aile isteği kuralı, eger olabilecek olsaydı kabul ederler bir istek koyarlardı ama şart koşmuşlar, nasıl ki sevgili sana diyorsa daha güzel ol daha zayıf ol annem daha begenicek şimdi senin için eh dedi diyorsa, o zaman annesi için onun için güzel olmamak lazım kendin için oluyorsan olursun gerisi umrun olmamalı, çünkü zaten sen gözünde bir basamak aşağıdasın ki sana bunları diyebiliyor, diyememesi lazımdı, demek o kişi size denk değil. Adamın yakışıklılığı kültürü aile yapısı bunlara da bakılmalı ama denklik sürecinde bu da önemli bir kıstas. Çünkü aşağlayabilen bir adam bir maddeyi yerine getirmedin diye sevgili olmamayı düşündürecek adam zaten sizi siz olduğunuz için sevmek yerine o özellikleriniz olur ise sevecektir. O özellikleri hep saglamanız beklenecek hep koşturuyor layık olmaya calısıyor olacaksınız, ve bu insanı hayattan mutsuzlaştırıp soğuklaştırabilir. Dikkat edilmeli

Yıllardır çözemediğim bir sorum var

Merhaba Kızlar,yıllardır hep aynı kısır döngü içindeyim.Kendimi bildim bileli..Hayatım boyunca karşıma çıkan erkeklerden benim istediklerim beni istemedi ve beni isteyenleri ben istemedim...O hoşlandı ben hoşlanmadım,ben hoşlandım o hoşlanmadı...bunun neden olduğunu hiç anlayamadım...bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?Neden böyle oluyor acaba?
Yas 30

şöyle yapabilirsin;

kendı özellıklerını bır kagıda sırada

sonra neler ıstıyorsun beklentılerın neler onları da sırala

onlara uyan eş adayın olunca uygunu bulmus olucaksındır..

Mesela
Arabası olsun ben ugrasmıyım obenı gezdırsın
Ev alabılcek para gelsın ya da parası olsun evlenınce ev alırız
İşi olsun ama işi satıs olmasın her an kadınlarla iç içe olmasın
Ailesi benım aıleme yakın olsun benzer özellıkler taşısın
Yaşı bana yakın olsun ya da küçük/büyük olsun
Arkadaslarımız ortak olsun sıkıntı çekmeyeyim
Ben çalışsam da çalışmasam da desteklesin ki zorda kalmıyayım...

bak bunun gibi sırala

kendi özelliklerini de açıkça yaz

Cok guzelım ama cok bakımlıyım bakımsız çok hoş olmuyorum
Bıraz asabı sinirli ve çekilmezim
Cok zeki geciniyorum ama aptallıklarım var
Kendımı begenmişim biraz bencilim
Bıraz inatcıyım ama sevgi doluyum.

Mısal bunları sıraladın, adamın da böyle özellıklerı varsa kabul edıceksın
adamın
şahane mukemmel alçak gönüllü falan beklemıyceksın
sen nasılsan o da öyle olacak...
3 ev 5 araba falan beklıyorsan
bu mukemmel kişilik özellıklerınden kısıcaksın bıraz
adam daha az zekı olacak
ya da daha az ıyı yureklı olacak
hepsı mukemmel olamaz

bır kere düşün sen 4-4 lük müsün,
öyleyım dıyorsan ben bılemem tabi..

bu şekılde bakınca cok daha rahat bulucagına ınan.

Ne çok yardımcı olmuşsun paylaşımında..
Teori senindi değil mi?O zaman çok kafa patlatmışsın..

yanı......ne oldu......benmi anlamdım bir gariplikmi var......okudum okudum.....
nasıl yani.....?

yanı......ne oldu......benmi anlamdım bir gariplikmi var......okudum okudum.....
nasıl yani.....?

şekerim olay şu koca bulmak mı istiyorsun evde mi kaldın arkadaşımızın taktiklerini uygulayacan kocaya kavuşacan... :icecream::teytey:

vaşşşşşşşş...öylemi yapılıyo artık...akannehir

şekerim olay şu koca bulmak mı istiyorsun evde mi kaldın arkadaşımızın taktiklerini uygulayacan kocaya kavuşacan... :icecream::teytey:

hı anladım kocaya kavuşunca başımız gögemi ericek.........kaydirigubbakcemile3
evlenen bin pişman evlenmeyen kraliçe......-tatlicadiarzu-

herkes bi liste çıkarsın eyvallah.
ama bir tanemizin bile listesindekilerin tamamına uyan adam yoktur ki.
bu arada ben ne koca arayacam, koca beni arasın :ecrin_bebek:

Kk da tercÜman varmı nasıl bıŞey bu yawww

Kk da tercüman varmı nasıl bişey bu yawww

Kolonya,losap,Simgolos,ondan böyle konular çıkar kızlar bilmiyonuz mu?:içelim:

sizi eseflen kınıyorum kızlar çok ayıp, kızcağız şurda iyi niyetiynen siz evde kalmış kız kurularına taktik veriyoo, kıymetini bilin biraz yaa:roflol::roflol::roflol:

Son düzenleme:
elaleme tabak tabak akıl dağıtacağına azıcık kendi nasiplense ya bunlardan..kendi nerde yanlış yapıyor acep..başlıkta ayrıca şahane 'kocaya kavuşmak'...

Son düzenleme:
elaleme tabak tabak akıl dağıtacağına azıcık kendi nasiplense ya bunlardan..kendi nerde yanlış yapıyor acep..başlıkta ayrıca şahane 'kocaya kavuşmak'...

tabii şahane canım ya, süper yazı dizisi ismi, kocaya kavuşmak1, kocaya kavuşmak2....kaydirigubbakcemile3

kocaya kavuşmak ne demek bir kere ya komik gerçektenlaelaelaelaelae

aslında çok kolay bana kalırsa, bir teorim var;
umarım yardımcı olucaktır...

hiçbir zaman birisi için fedakarlık yapmaya gelmez, mesela adam dedi ki ailem sen doktor olursan sevicek bizi onaylayacak, okurken doktorluk okuyalım dedi, hayır, ileride bir başka vasıf istemeyeceği ne malum belki özelde doktor olalım diyecek yine kabul diyeceksin neden çünkü ipleri bir defa vermişsin onun yolunda ilerliyorsun ve beraberlik şartlarından birine uymuşsun fedakarlık etmişsin, diğerine de uyman bekleniyor, ne yapalım kabul etmeyelim ailen begenmiyorsa begenmesin mi demeli, aslında evet çünkü bu beraberliğin olmayacağına dair bir sinyaldir bu aile isteği kuralı, eger olabilecek olsaydı kabul ederler bir istek koyarlardı ama şart koşmuşlar, nasıl ki sevgili sana diyorsa daha güzel ol daha zayıf ol annem daha begenicek şimdi senin için eh dedi diyorsa, o zaman annesi için onun için güzel olmamak lazım kendin için oluyorsan olursun gerisi umrun olmamalı, çünkü zaten sen gözünde bir basamak aşağıdasın ki sana bunları diyebiliyor, diyememesi lazımdı, demek o kişi size denk değil. Adamın yakışıklılığı kültürü aile yapısı bunlara da bakılmalı ama denklik sürecinde bu da önemli bir kıstas. Çünkü aşağlayabilen bir adam bir maddeyi yerine getirmedin diye sevgili olmamayı düşündürecek adam zaten sizi siz olduğunuz için sevmek yerine o özellikleriniz olur ise sevecektir. O özellikleri hep saglamanız beklenecek hep koşturuyor layık olmaya calısıyor olacaksınız, ve bu insanı hayattan mutsuzlaştırıp soğuklaştırabilir. Dikkat edilmeli

Yıllardır çözemediğim bir sorum var

Merhaba Kızlar,yıllardır hep aynı kısır döngü içindeyim.Kendimi bildim bileli..Hayatım boyunca karşıma çıkan erkeklerden benim istediklerim beni istemedi ve beni isteyenleri ben istemedim...O hoşlandı ben hoşlanmadım,ben hoşlandım o hoşlanmadı...bunun neden olduğunu hiç anlayamadım...bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?Neden böyle oluyor acaba?
Yas 30

şöyle yapabilirsin;

kendı özellıklerını bır kagıda sırada

sonra neler ıstıyorsun beklentılerın neler onları da sırala

onlara uyan eş adayın olunca uygunu bulmus olucaksındır..

Mesela
Arabası olsun ben ugrasmıyım obenı gezdırsın
Ev alabılcek para gelsın ya da parası olsun evlenınce ev alırız
İşi olsun ama işi satıs olmasın her an kadınlarla iç içe olmasın
Ailesi benım aıleme yakın olsun benzer özellıkler taşısın
Yaşı bana yakın olsun ya da küçük/büyük olsun
Arkadaslarımız ortak olsun sıkıntı çekmeyeyim
Ben çalışsam da çalışmasam da desteklesin ki zorda kalmıyayım...

bak bunun gibi sırala

kendi özelliklerini de açıkça yaz

Cok guzelım ama cok bakımlıyım bakımsız çok hoş olmuyorum
Bıraz asabı sinirli ve çekilmezim
Cok zeki geciniyorum ama aptallıklarım var
Kendımı begenmişim biraz bencilim
Bıraz inatcıyım ama sevgi doluyum.

Mısal bunları sıraladın, adamın da böyle özellıklerı varsa kabul edıceksın
adamın
şahane mukemmel alçak gönüllü falan beklemıyceksın
sen nasılsan o da öyle olacak...
3 ev 5 araba falan beklıyorsan
bu mukemmel kişilik özellıklerınden kısıcaksın bıraz
adam daha az zekı olacak
ya da daha az ıyı yureklı olacak
hepsı mukemmel olamaz

bır kere düşün sen 4-4 lük müsün,
öyleyım dıyorsan ben bılemem tabi..

bu şekılde bakınca cok daha rahat bulucagına ınan.
doktorluk okuyalım ne demek
tıp fakültesini bitirip doktor olmayı mı kastettiniz
doktorluk okuyalım diye bir cümle kurulamaz
siz doktorculuk oynamakla mı karıştırdınız
türkçeyi doğru kullanın

arkadaş konuyu açtı gitti ... kaydirigubbakcemile3
utandı bizden herhal.

pazardan elma alır gibi liste yapcaz demek
1 elma sarı olsun
2 biraz ekşi olsun
3 fazla büyük olmasın bitiremiyorum çünkü
4 bide biraz sulu olsun