Emekleme,Sıralama,Yürüme

sheylaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2008
1.480
0
44
bebekler ne zman emekler?ne zaman sıralar?o miniş ayaklarıyla attıkları o ilk adınlarını ne zaman görücez?işte tüm bunları paylaşmak için sizleri buraya davet ediyorum...

ayy çok heyecanlı ben bunların ayakta kendi başlarına durabileceklerini düşünemiyorum çok minikler sanki.geçende kızımı ayaklarının üstünde yürütmeye çalıştım ayaklarına ağırlık vermeden hemen ortadaki sehpaya gitti kaydirigubbakcemile3 demekki ne zamandır bunu istiyomuş kaydirigubbakcemile3 yaramaz olcak benim kızım.bu arada boyu da sehpayı azcık geçiyo çok komik görünüyodu minicik dev adam gibi.yürüse karıştırcak orayı burayı demek ki...tabi önce emeklemesi lazım henüz bir iki kere geri poposunu kaldırıp hamle yapabildiğini gördüm.tembel teneke dönerken bile ağlıyo yardım istiyo.koca popolu kızım benim,kaldıramıyoki poposunu :roflol:

hadi bakalım hayırlı olsun topiğimiz. benimki daha popişini kaldırıyo, kendini öne itiyo, yaylanıyo, bacaklarını ilerletiyo ama kollarıyla koordine edemiyo. kolları altında kalıyo... aman öğrenecekler. hepsinin sırası var...

benim kızım 24 mart dogumlu.yere koyar koymaz dönüyo ve ayaklarıyla kendini iittirmeye calısıyo ama malesef kollarını kullanamıyo daha ve geri dönmeyide bilmediğinden başlıyo aglamaya.onu ayagının üstüne diyelttiğimde cekyatın üstündekilere dalıyo ve hepsinin tadına baktıktan sonra atıyo yere :)
bu arada arkadaslar sizin bebekleriniz hem sırt üstü hemde yüz üstü dönebiliyolarmı? benim bebegim sadece yüzüstü dönüyo ama hala geri dönmeyi başaramadı

yok alyadada henüz bir şey yok..
uzanmak için kendini ittirebiliyor,dönebiliyor ama herzaman ellerini kurtaramıyor..ağlamıyorda:)
tembel bu kız tembel:)

chosen benim kızım da 24 mart doğumlu :)
ada yuvarlanabiliyo solucan gibi poposunu kaldıra kaldıra ilerliyor ama daha ellerini kullanmıyor bazen ben de yürütüyorum çok tatlı oluyor kendisi de şaşırıyo nooluyo yahu der gibi kaydirigubbakcemile3 desteksiz 10 sn falan anca oturuyor

benim oğlum dönebiliyor her iki yana, hatta yana dönerek uyumayı çok seviyor...(özellikle sağa) 1 Mart doğumlu, ama emekleme yok, yüz üstü yatırıp oyuncaklarını bir karış ilerisine koyuyorum çabalıyor ama olduğu yerde sayıyor, çok azcık cm ilerliyordur belki :))) ayakta durmaya bayılıyor tabiki benim yardımımla, evdeki herşeye dikkatle bakıyor.:))))

benim kızım da geri geri gidiyor artık :))
rahatlıkla hem surt üstü hemde yüz üstü dönebiliyor
desteksiz 15 20 saniye oturabiliyor zayıf ama oldukça haraketli
herşeyi görmek dokunmak istiyor kıpır kıpır yürüse bir dakka durmıcak sanırım

benim kız 4 mart doğumlu.yüzüstü dönüyo elini de yeni yeni kurtarmaya başladı ama ters dönemiyo tekrar.öyle kalıyo arada popoyu kaldırabilirse geri gidiyo ayaklarıyla iterek ama bir defalığına ve yarım karış anca. sonra başlıyo ağlamaya al beni burdan diye.bide oyun halısından da sıkıldı.ne yapcağımı bilemiyorum bol kucak ve gezme.bazen ayaklarını bastırttıyorum yere yürür gibi götürüyorum çok seviniyo bakınıyo heryere şaşırıyo :)

benim kızımda yüzüstü dönünce kolunu çok rahat kurtarabiliyor tekrar sırtüstü dönebiliyor. yerde bir uçtan bir uca döne döne gidebiliyor.
çoğunlukla soluna yan yatıyor ama hala emekleyemiyor
1-2 dk. desteksiz oturuyor
kanpelerin kenarlarına tutunup dakikalarca kalabiliyor en çok da bunu seviyor :)

bizde her yöne dönüp yuvarlanıyoruz.Desteksiz oturup oyuncaklarla oynayabiliyoruz.Emeklemeye çabalıyoruz :)

Benim tosun paşa da genelde sağ tarafına doğru döne döne yuvarlanabiliyo. Kolunu çok rahat kurtarıyo.. Kanepeye dayalı 8-10 saniye durabiliyo.. Örümceğe koyuyorum. Evin her tarafını geziniyor. Sehpaların üzerindeki örtüleri ve uzanabileceği şeyleri kaldırdım çünkü hemen saldırıp bulduğunu ağzına götürüyo Allah korusun.Ve genelde ayakta durmayı seviyor..

kızlar ne zamandır kimse buraya bişey yazmamış bebişler nasıl bakalım
Ada artık sıralamaya başladı koltuk kenarlarından tutuna tutuna gidiyor bide arada bi dönüp bize bakıyor bakıyormuyuz ona diye sonrada şımarıyor kaydirigubbakcemile3
fıldır fıldır emekliyor tahminimizce kurban bayramına yürür diye düşünüyoruz opuyorumnanaktan bakalım ne olacak gelişmeleri aktarırım size

ehuehe damla bi bizimkilerde emekleme sıralama var galiba.. bıraksam saatlerce tutunup kalır öyle ayakta..

ama çok zor kızlar.. yemek yaparken bi bakıyorum ayağımın dibinde resmen koşarak emekliyor.. tutunuyor kalkıyor.. bi koltukdan diğer koltuğa geçiş yapacak kadar sıralıyor..
Babası 9 aylık yürümüş ben yaşımda. Herşeyi babasına çekmiş.. Sanırım biz 1 aya kadar yürürüz:)

Zaten facebookdan görmüşsünüzdür bazılarınız. emekleme ve ayağa kalkma vardı orda.. bir tanede sıraladığından çekip eklerim.

Ama çok zor yaa.. kola şişesi görse tutunup kalkmaya çalışıyor..pat küt yere :)

Ada cadısı amuda kalkmaya çalışıyor ehueheueheuheueheue popyu en tepeye dikleyip kafasının üzerine bastırıyo takla atcak sanki sıpaa...yaylanıyoruz ve ulaşmak istediğimiz şeye ulaşıyoruz ama sürünerek ama dönerek ama kendini ittirerek...desteksiz oturabiliyoruz ama bir süre sonra sağ veya sola meyilleniyoruz ehueheuehue koltuğun kenarına tutunup ayakta durabiliyrouz 15 saniye kadar..

Ada cadısı amuda kalkmaya çalışıyor ehueheueheuheueheue popyu en tepeye dikleyip kafasının üzerine bastırıyo takla atcak sanki sıpaa...yaylanıyoruz ve ulaşmak istediğimiz şeye ulaşıyoruz ama sürünerek ama dönerek ama kendini ittirerek...desteksiz oturabiliyoruz ama bir süre sonra sağ veya sola meyilleniyoruz ehueheuehue koltuğun kenarına tutunup ayakta durabiliyrouz 15 saniye kadar..

yakında emekleyecek kesin o zaman. Ali Tuna da öyle başlamıştı :) yerim ben o popoyu..

süperler yaaa kuzucuklarım benim yerim ben onları
melekcim dediğin gb iş yapmak çok zor pıtı pıtı peşindeler sürekli yada olmadık yerlere giriyorlar napcaz bunlarla valla işimiz gittikçe zorlanıyor hele yürümeye başlayınca habire düşücekler düşe kalkada öğrenicekler dimi :)

selam kızlar ben geldim bence buraya bi liste yapalım,emekleyenler,sıralayanlar,yürüyenler diye.tabi bide benim kızım gibi yan gelip yatanlar,popoyu devirip uyuyanlar olsun he he heeeee

X