Gelin teli...

eskiden gelinlerin duvaklarına saçlarına takılan gelin tellerinden
istiyorum nerden bulabilirm acaba yada gelinliklerle duvaklarla satılıyormudur acaba.ben eskiye özeniyorum birazcık.

canım a bende istiyorum onlardan bi gelinlikçiye sordum istanbulda çiçekçilerden belki bulabilirsin dedi eeğer sen bulursan yazarmısın benim aday bile yok ama bende çok istiyorum en azından alıp koyarımsırnaşık şey

gelin aksesuarları satan yerlerde oluyor...ayrıca gelinliğini diktirdiğin yerden de tedarik edeblrsn ..onlar mutlaka bulur...

vereliniortak Yaaaa ben de çok istiyorum gelin teliiiii. Ama çok acillll. Yok mu nereden bulunabileceği hakkında bilgisi olan fisfisfis

Ayyy çocukken en çok özendiğim şeydi, bizde adetti küçük kız çocuklarına hatta evlenecek genç kızların saçlarına bile bir tutam tel takarlardı nasıl güzel görünürdü. Ama ne o adetler kaldı, ne de gelin teli takanlar hiç görmüyorum yıllardır. Değişik olabilir kına da düşünebilirim bende. Bu arada umarım gelin telini bulmuşsundur.

bencede çok güzel olur kenardan takarsın

bide o gelin tellerini saklarlar sandıklarında eskiler ne güzel eskiden herşey güzeldi ben ilk okula giderken halam evlenmişti bende takmıştım saçıma özenirim hep ama eğerki günün birinde evlenirsem rabbim nasip ederse nerden nerden bulup takmak istiyorum rabbim hayırlı kişiyi hayırlı zamanda karşımıza çıkarım hayırlı evlilikler yapmayı nasip etsin inşşş hepimize ...:gitme:

bu gelin teli dediğiniz nasıl bişey ya ben bilmiyorum :KK43: merak ettim şimdi...

yaa kizlar o gelin teline soyle bi gelinlik yakismaz mi ama yaaa :KK69::KK69::KK69:Eki Görüntüle 113113

model claire pettibone 2011 tasarimi

çok hoş duruyo gelinlik bayıldım.. ama değişiklik hoşuna giden arkadaşlar beğenebilir sanırım..

evett kesinlıkle ben de bayildim, giymeyi cok isterdim ama benim damat konseptime uymuyor ne yazik ki :KK30::KK30: bu gelinligin yanina kaytan biyikli osmanli erkegi modunda bi damat lazim
ayy bi de klasik bi araba kiralamak lazim bu gelinlikle.. bir gelin telinden nerelere geldim yahuu:KK1:

tuhafiyelerde makara ile satılır ucuzca da bir şey..

Kızçeler gelin tellerini kına gecenizde gelin buketlerinizde kullanabilirsiniz... Ve gelin teli gibi düğünle ilgili aksesuarlar için doğru adres benim gelin telleri kırmızı ince tülle süslenir ve evinize kadar kargoyla gönderilir... Bir de bizde adettendir gelinlik yaşa gelmiş kızlara dağıtılır. kına gecesinde kızlar bu telleri takar.

Annemin gelin saçında da varmış resimleri çok güzel valla bende saçım açık bi gelin olsam tellerden vazgeçmezdim asla

bu başlığı görünce şaşırdım doğrusu, bende hep istiyordum :) kına gecemde çiçeğime takmak ve kız çocuklarına dağıtmak..eskiden olduğu gibi. buluruz inşallah bzde:)

Bende gekin telini cicegimde düsünmüstüm bu sekilde

Eklentiler

• $IMG_20130402_122459.jpg
    $IMG_20130402_122459.jpg
    46,9 KB · Görüntüleme: 343
X