Gelin teli...

blnk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2007
231
3
34
eskiden gelinlerin duvaklarına saçlarına takılan gelin tellerinden
istiyorum nerden bulabilirm acaba yada gelinliklerle duvaklarla satılıyormudur acaba.ben eskiye özeniyorum birazcık.

canım a bende istiyorum onlardan bi gelinlikçiye sordum istanbulda çiçekçilerden belki bulabilirsin dedi eeğer sen bulursan yazarmısın benim aday bile yok ama bende çok istiyorum en azından alıp koyarımsırnaşık şey

gelin aksesuarları satan yerlerde oluyor...ayrıca gelinliğini diktirdiğin yerden de tedarik edeblrsn ..onlar mutlaka bulur...

eskiden gelinlerin duvaklarına saçlarına takılan gelin tellerinden
istiyorum nerden bulabilirm acaba yada gelinliklerle duvaklarla satılıyormudur acaba.ben eskiye özeniyorum birazcık.

vereliniortak Yaaaa ben de çok istiyorum gelin teliiiii. Ama çok acillll. Yok mu nereden bulunabileceği hakkında bilgisi olan fisfisfis

ben gelinliğimi bi modaevine diktirtiyorum
gelin teli,çiçeği duvağı kuşağı hepsi verilecek bana çiçekçiylede anlaşmaları varmış

ıstanbul'da olsaydınız Sarıyer taraflarında Telli baba türbesi vardır. Ordan alabilirdiniz ama varsa tanıdık halledebilirler belki.

Ayyy çocukken en çok özendiğim şeydi, bizde adetti küçük kız çocuklarına hatta evlenecek genç kızların saçlarına bile bir tutam tel takarlardı nasıl güzel görünürdü. Ama ne o adetler kaldı, ne de gelin teli takanlar hiç görmüyorum yıllardır. Değişik olabilir kına da düşünebilirim bende. Bu arada umarım gelin telini bulmuşsundur.

bencede çok güzel olur kenardan takarsın

bide o gelin tellerini saklarlar sandıklarında eskiler ne güzel eskiden herşey güzeldi ben ilk okula giderken halam evlenmişti bende takmıştım saçıma özenirim hep ama eğerki günün birinde evlenirsem rabbim nasip ederse nerden nerden bulup takmak istiyorum rabbim hayırlı kişiyi hayırlı zamanda karşımıza çıkarım hayırlı evlilikler yapmayı nasip etsin inşşş hepimize ...:gitme:

bu gelin teli dediğiniz nasıl bişey ya ben bilmiyorum :KK43: merak ettim şimdi...

ayy bnde pazartesi gelinlikçime gidicem ve sorucam gelin telini
ben çiçeğime taktırıcam ama:)

kız telli baba türbesinden alıver dolu vardır orda yakın civardada satılır bol bol ...:hulya:

nasıl bişey kızlar o kaynanamda bana dedi de gelinliğine karışmam ama gelin teli takılırdı eskiden çok isterim ondan takmanı falan dedi

Bu arada ben de nostalji katmak adına bir şekilde kullanmak istiyordum gelin telini.Hatta bir tek ben düşündüm sanıyordum ama başka arkadaşlarında aklına gelmiş. Saçta biraz zor ama çiçekte kullanmak daha uygun gibi. Eminönünde varmış sanırım. Bulan olursa bizide bilgilendirirse seviniriz.

gelin çiçeğinde simli, parlak teller bulunur, kızlar bu tellerden çekerler, tel ne kadar kısaysa evlilik o kadar yakın olur derler

tamam şimdi bildimmmm..ama o düğün zamanı benım aklıma bıle gelmez.amaanboshayallersmile

ay çok güzel bir konu bende düşünüyordum . inşallah allah kısmet ederse bende takayım :eek:

nasıl birşey olduğunun resmini koyucm ama nette hiç bulamadım bile resmini.resmini bulamadım kendini hiç bulamam benim düğüne daha var yani şimdi evlenıyo değilim ama nerde satıldığını falan merak ettim konu açtım.böyle gri sim gibi ama tel işte bildiğiniz gibi duvaklara takılır yan taraftan.

X