Bebek Beslenmesi Bebeğim Kaşık Maması Yemiyor..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ipeknaz005

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2009
31
0
bebegim kaşık mamalarını yemiyor. tatlı oldugu için yemedigini fark etdim.sabahları kahvaltı veriyorum öglen çorba arada meyve tekrar çorba yogurt tabiki bu aralarda anne sütüde var daha sonra tekrar çorba ve gece yatarken biberon maması.bana alternatif birşeyler önerirmisiniz.çok çorba vermek istemiyorum.gün içerisinde 3 ögün olmasını istemiyorum.bazende dolma içleri falan veriyorum.neler yedirebilirim ana ögün olarak

bebeginiz kac aylik?

kasik mamalarinin her türünü deneyip bebeginizin damak tadini bulmaniz gerekiyor..

saniri manca bu sekilde yedidebilirsiniz.

bebegim 8.5 aylık tatlı olan hiçbirşeyi yemiyor biberon mamasınıda anca alıştırdım.evet anne sütü alıyor fakat herzaman anne sütüyle doymuyor.neyseki zor zar biberon mamasına alıştırdım en azından sadece gecelerı biraz olsun tok tutuyor.çorba çok seviyor tuzlu olan herşeyi büyük bir zevkle yiyor ama tatlı muhallebi kaşık maması falan olunca 2.kaşıgı yediremiyorum bile.bu sorunmu acaba bılemıyorum

bebegim 8.5 aylık tatlı olan hiçbirşeyi yemiyor biberon mamasınıda anca alıştırdım.evet anne sütü alıyor fakat herzaman anne sütüyle doymuyor.neyseki zor zar biberon mamasına alıştırdım en azından sadece gecelerı biraz olsun tok tutuyor.çorba çok seviyor tuzlu olan herşeyi büyük bir zevkle yiyor ama tatlı muhallebi kaşık maması falan olunca 2.kaşıgı yediremiyorum bile.bu sorunmu acaba bılemıyorum

benim kızımda aynı 18 aylık daha muhallebi ve kaşık mamasını ağzına sokmamıştır.

ama biberon mamasına katabileceğin mamalr var tahıllı biberon maması ile hazırlananlar mamay eklersen biraz tok tutar biberon kıvamında olması için az koyduğundanda çok tatlı olmaz mesela

nestle yoğurtlu tahıllı
milupa 8 tahıllı ballı
bebelac ilk tahıllar bunlar çok tatlı değil

Ben kızıma ( 11 aylık) hiçbir çeşit kaşık mamasını yediremedim. Olan parama oldu çöpe gitti. Boşa israf.
Neyse. Şimdi kahvaltı, öğlen çorba yada yemek. ( En çok kabak seviyor bende gün aşırı yapıyorum ama artık mevsimi geçtin tadları da bozuldu zaten yeni bir sebze bulmalıyım) ikindide yoğurt artı meyve akşam da köfte yiyor. Eğer yoksa emiyor. Muhallebi yapıyorum
alışsın sevsin. Şker yerine pekmez koyuyorum.
Bu arada 8. ayı doldurana kadar sadece anne sütü aldı. Hala daha beslenmesinin yarısı anne sütü.

X