Bebek Beslenmesi kızım 2,5 aylık ve 3-4 gündür yeşil ve sümüksü kaka yapıyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
G

gülenyüz

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gülenyüz
kızım 2,5 aylık ve 3-4 gündür yeşil ve sarı karışık sümüksü kaka yapıyor korkuyorum araştırdım bilgisayarda pek bir şey bulamadım doktora götürecek sanırım kaka tahlili oluyormuş başına böyle bir şey gelen var mı arkadaşlar ne yapmam lazım

• Konu Sahibi gülenyüz
benim bildiğime göre bağırsak enfeksiyonu bende netten araştırdım nekadar doğru bilmiyorum doktorunu ara bence

• Konu Sahibi gülenyüz
benim bildigim gaz'i var ozaman cunku benim oglumdada vardi, Holladada yasiyorum burdaki hemsire oyle demisti, ama icin rahat etmesi icin sen yine doktoruna danis..

• Konu Sahibi gülenyüz
Çok yediği için yeşil kaka yapıyor olabilir.

• Konu Sahibi gülenyüz
benim bebişinde öyle oluyordu kakasınıniçinde sümüksü kıvam
dr.umuz yutkunduğu tükürüklerden dolayı olduğunu söyledi kakasının yeşil olması çok yemesinden veya annenin bol yeşillik yemesinden ve anne sütünden geçmesinden de oluyor

• Konu Sahibi gülenyüz
merhaba

bence ihmal etmeden doktora gidin.benim oğlumda da olmuştu ve dr amipli dizanteri dedi.kakasından tatlil yapıyorlar.ihmal edilecek birşey değil bu.

• Konu Sahibi gülenyüz
merhaba

bence ihmal etmeden doktora gidin.benim oğlumda da olmuştu ve dr amipli dizanteri dedi.kakasından tatlil yapıyorlar.ihmal edilecek birşey değil bu.

haklısın arkadaşımın benimde bebeim bigün çok ağlıyordu aradım doktorunu dinlettim bana dediği ağlama sesi amipli dizanteri olabilir kakasında sümük kıvamı varmı diye sormuşt ama benimkinde yoktu böyle bişey banyo yaptırırken ağzına pis su kaçmasından kaynaklandığını söylemişti.ama büyüklere göre ya üşüttüğü zaman yada gereği battığı zaman yeşil renkte kakası olur derler.........

• Konu Sahibi gülenyüz
merhaba,
benimde bebeğimde aynı aylarda böyle oldu. kakasıdan test yaptırdık mikrop çıktı ( öpmeyle banyoda ağzına kaçan sudan vs ) oluyormuş iğne yaptırdık 3 tane ... doktora başvur bence .

inanmıyorum çok yedigi için olurmu hiçmi bebek bakmadınız çocugun buyk ihtimalle bağırsak enfeksiyonu oymus yani dizanteri olabilir dikkatli ol aynısı benim kızımdada vardı

çok yediginden asla olmaz bir cocukugun kakasi böyle..kesinlikle bir dr götür canim üstelik içinde rahat eder..sürekli kafanda kurmaktan iyirdir..sümüksü kaka enfeksiyon belirtiside olabilir..geçmişolsun

cok gec kaldim bunu yazmak icin ama ayni yasadiklarimi siz de yasamissiniz, once yesil kaka seklinde basladi, 1-2 gun sonra ates yukseldi, kusma basladi, doktor dizanteri olmus dedi, muhtemelen amipli dizanteri.. ben hayatimda bu kadar aglamamistim, hala enfeksiyonu devam ediyor, 1 hafta oldu yesil mukuslu diski, ara ara kan var, ates ve kusmaya devam ediyor, ama tedavi yavas yavas sonuc vermeye basladi, dun bayginlik gecirmisti, bugun biraz daha iyi,en azindan 1 kere kustu... kimse ihmal etmesin bence, cok ciddi bir hastalik, bebegi cok yipratiyor..

Benim kızı.mdada benzer bir durum olmustu. Doktorumuz ya üşütmüştür yada o dönem Emziriyordum göğsünde
Catlak var o buna sebep oluyor diye solemisti. İcin rahatlamasi icin sen genede bi muayene ettir derim.

X