sevmeden evlenip mutlu olan varmı???

N

nerisa

Ziyaretçi
nerden başliycagımı bilmiyorum ama ben çok hatalıyım... 1 ay kadar önce biten 8 aylık bi ilişkim vardı ailem ve çevremdeki hiç kimse onaylanamıyodu. 2 ay önce komuşumuz kuzeninin benden hoşlandıgını söylemişti.. benimde kafam karıştı...komşumuzun kuzenide ögretmen çok sosyal ve çevresi tarafından çok sevilen bi kişi. Aklım belki bu yüzden karıştı Bunu ögrendikten sonra ben çıktıgım kşiyle ilgilenmemeye başladım o ne söylerse tam tersini yapar oldum ve 1 ay önce ilişkimiz bitti.. İlk günler hiç üzülmüyodum... Ta ki komşumuzun kuzeniyle çıkmaya başlayana kadar... Şuan onunla çıkıyorum.. ama her gece sabahlara kadar digeri için aglıyorum çünkü ben onu çok özlüyorm... Bazen yolda yürürken burnuma kokusu geliyo sagıma soluma bakıyorum ama o yok... komşumun kuzeni gerçekten çok iyi biri herkesin istedigi hayal ettigi gibi bi erkek arkadaş sürekli bana sürprizler yapıyo yanıma çiçek almadan gelmiyo vs. vs Ama benim aklım digerinde digerinede dönmem imkansız gibi çünkü ailem iistemiyo onu ve komşumun kuzeniyle çıktıgımı biiyolar..Anliycagınız doluya koysam olmuyo boşa koysam dolmuyo lütfen bana yardım edin çıkar bi yol gösterinsenağlamasenağlamasenağlama

canım benim bende aynı şeyleri yaşadım.ailem istemedi bittti başkasını aldım hayatıma 1 yıl boyunca diğerini düşündüm ama ailem sitemiyosa vardır bişiy dedim sabrettim. okadar iyiydiki şuan nişanlıyız.inan bana muyluluk seni sevende gizli sevmeden mutlu olan varmı demişsin sevmeden mutlu olnumaz ama sevmek için biraz zaman gerekli sadece .ona alışmaya çalış zamanla varlığı sana huzur verecek bana inan.ve diğerimi ne olcak o sadece bi anı güzel veya kötü sadece bi anı .yaşandı ve biti.tamma tatlım

diğerini istememelerindeki sebep neydi?
onu istememelerinde gerçekten doğru bir sebep varsa maziyi unutup önüne bakıcaksın...çünkü haklı olabilirler senin(aşıkndan ötürü) göremediğin veyahut farkedemediğin şeyleri onlar farketmiş olabilir...
şimdiki arkadaşına gelirsek iyi biri diyorsun...ama için ısınmadıysa zorunlu değilsinnki onunla görüşmeye...bitirir yoluna devam edersin..ilerde daha çok sevebileceğin biri muhakkak çıkacaktır....

çevremde görduklerımden cıkardıgım sonuc eger aileler istemeden yapılan evlılıkler sağlıklı olmuyuor yada uzun süreli olmuyor.
8 aylık geçmişini bir anda silemezsin ,8 aylık verdıgın bır erkegı bır anda yok sayamazsın, biraz kendine zaman ver bunları yasaman dogal hala onu özlemen dogal ama hayatını onu beklemek yada ona dönmeyı dusunmekle harcama belkı hala kendını sorguluyorsundur dogrumu yaptım dıye ama bence bunları bırak yoluna devam et. eger suanda bırlıkte oldugun erkege bıraz bırseyler hıssedebılıyorsan emın ol bu acı bıttıgınde mutlu olacaksındır.

Son düzenleme:
8 yıl deil 8 aymış canım...ya ailen istemiomuş diğerini bitrmişsinde artık unutmaya çalış..bunu da sevmiosan daha fazla oyalama bunada yazıkk

sevmeden evlenip mutlu olan var mı?

Hmm annemle babam galiba. 21 senelik evliler. ılk başta birbirlerini sevdiklerini sanmıyorum.

diğerini sevmiş olsaydın onunla çıkarken yeni sevgili adayını düşünmezdin

gerçekten sevseydin karşındaki her yönden mukemmel biri olsaydı da dönüp başkasına bakmazdın

seninki sevgi değil de "vicdan azabı" olmasn :uhm:

asıl sorununa gelince

bence

evlilik sadece sevgi ile olmaz. öyle olsaydı "mantık evliliği" diye birşey ortaya çıkmazdı.

sevmeden evlenip mutlu olan bir sürü kişi var :smiley-cool:

canım benim bende aynı şeyleri yaşadım.ailem istemedi bittti başkasını aldım hayatıma 1 yıl boyunca diğerini düşündüm ama ailem sitemiyosa vardır bişiy dedim sabrettim. okadar iyiydiki şuan nişanlıyız.inan bana muyluluk seni sevende gizli sevmeden mutlu olan varmı demişsin sevmeden mutlu olnumaz ama sevmek için biraz zaman gerekli sadece .ona alışmaya çalış zamanla varlığı sana huzur verecek bana inan.ve diğerimi ne olcak o sadece bi anı güzel veya kötü sadece bi anı .yaşandı ve biti.tamma tatlım

teşekkürederim inş bende senin gibi unutup mutlu olurum ilerde

diğerini istememelerindeki sebep neydi?
onu istememelerinde gerçekten doğru bir sebep varsa maziyi unutup önüne bakıcaksın...çünkü haklı olabilirler senin(aşıkndan ötürü) göremediğin veyahut farkedemediğin şeyleri onlar farketmiş olabilir...
şimdiki arkadaşına gelirsek iyi biri diyorsun...ama için ısınmadıysa zorunlu değilsinnki onunla görüşmeye...bitirir yoluna devam edersin..ilerde daha çok sevebileceğin biri muhakkak çıkacaktır....

İstememelerinin sebebi onun ailesinin ailemize yakışmiycagını ilerde benim üzülmemei istemedikleri için Bide onun fırlama olması

çevremde görduklerımden cıkardıgım sonuc eger aileler istemeden yapılan evlılıkler sağlıklı olmuyuor yada uzun süreli olmuyor.
8 aylık geçmişini bir anda silemezsin ,8 aylık verdıgın bır erkegı bır anda yok sayamazsın, biraz kendine zaman ver bunları yasaman dogal hala onu özlemen dogal ama hayatını onu beklemek yada ona dönmeyı dusunmekle harcama belkı hala kendını sorguluyorsundur dogrumu yaptım dıye ama bence bunları bırak yoluna devam et. eger suanda bırlıkte oldugun erkege bıraz bırseyler hıssedebılıyorsan emın ol bu acı bıttıgınde mutlu olacaksındır.

evt hala dogrumu yaptm yanlışmı yaptım diye kendimi sorguluyorm ama bir türlü karar veremiyorum

diğerini sevmiş olsaydın onunla çıkarken yeni sevgili adayını düşünmezdin

gerçekten sevseydin karşındaki her yönden mukemmel biri olsaydı da dönüp başkasına bakmazdın

seninki sevgi değil de "vicdan azabı" olmasn :uhm:

asıl sorununa gelince

bence

evlilik sadece sevgi ile olmaz. öyle olsaydı "mantık evliliği" diye birşey ortaya çıkmazdı.

sevmeden evlenip mutlu olan bir sürü kişi var :smiley-cool:

Evt haklısınızdır belki onu sevmiyor vicdan azabı çekiyor olabilirim bunu anlayamıyorm tek bildigim canımın çok yanması bu gün onu aradım sesi hala heycanlandırıyo beni

Eşim bana görür görmez aşık oldu ve başında kavak yelleri emeye başladı.Bana gelince evlenene kadar ona aşık olamadım,sadece iyi biri olduğuna,güvenilir olduğuna inancım sonsuzdu.Mantık evliliği yaptım diyelim.Sonra beraber vakit geçirdikçe birşeyler paylaştıkça sevmeye başaladım.Şu an 11 yıllık evliyim bütüm samimiyetimle söylüyorum eşimi çok seviyorum.:nazar: O az bulunur huy ve karakterde bir eş,onunla huzurluyum..:asigim:Umarım sende mutlu ve huzurlu olursun..

hatalı davranıyosunuz..
sevıyosunuz sayıyosunuz neden onla mutlulug yakalamak yerıne devamlı aklınzıa getırıpde gozyası dokuyosunuz..
sadece gozyaslarınzıa yazık bırakın ailenızın bı bıldg vardır geneldede haklı cıkarlar zaten..
hangı aile evladının mutsuzlugnu ısterkı!..
sizin bı evladınız olsa onun ıcın zararlı seylerı yapmasın ıstermısınız?..
olaylara hep degısık acılardan bakmayı deneyın..
sevmeden dıyosunuz ozaman neden onla bırlıkdesınız..
sevmeden evlenıpde mutlu olanda cok vardır merak etmeyın..
cıftler evlendıkden sonra asıl tanımaya baslar bırbırını ve bu donemde tanıdıkca sevgı saygı dahada artar aralarında madem kı saygın sevıyelı duzgun bırı ıle bırlıkdesınız neden hala kendınızı uzuyosunuz kı..

ilk mesajımı bu şekilde yazmak istemezdim ama kendine yazık etmişsin canım.
artık geri dönüşün yok ise zamandan başka hiç birşey sana yardım edemez.
bazı arkadaşlar sevginin tam olamdığı yazmış. sevseydin başkasını düşünmezdin şeklinde.
katılmıyorum. senin yaşın daha küçük bazı hataları yaparak büyüyoruz.
ama bazı hatalar varki geri dönüşü çok zordur. geri dönsen bile kabul edecekmi eski sevgilin

Eşim bana görür görmez aşık oldu ve başında kavak yelleri emeye başladı.Bana gelince evlenene kadar ona aşık olamadım,sadece iyi biri olduğuna,güvenilir olduğuna inancım sonsuzdu.Mantık evliliği yaptım diyelim.Sonra beraber vakit geçirdikçe birşeyler paylaştıkça sevmeye başaladım.Şu an 11 yıllık evliyim bütüm samimiyetimle söylüyorum eşimi çok seviyorum.:nazar: O az bulunur huy ve karakterde bir eş,onunla huzurluyum..:asigim:Umarım sende mutlu ve huzurlu olursun..[/QUOT

çok teşekkürederim umarım ömür boyu böyle mutlu ve huzurlu olursun

hatalı davranıyosunuz..
sevıyosunuz sayıyosunuz neden onla mutlulug yakalamak yerıne devamlı aklınzıa getırıpde gozyası dokuyosunuz..
sadece gozyaslarınzıa yazık bırakın ailenızın bı bıldg vardır geneldede haklı cıkarlar zaten..
hangı aile evladının mutsuzlugnu ısterkı!..
sizin bı evladınız olsa onun ıcın zararlı seylerı yapmasın ıstermısınız?..
olaylara hep degısık acılardan bakmayı deneyın..
sevmeden dıyosunuz ozaman neden onla bırlıkdesınız..
sevmeden evlenıpde mutlu olanda cok vardır merak etmeyın..
cıftler evlendıkden sonra asıl tanımaya baslar bırbırını ve bu donemde tanıdıkca sevgı saygı dahada artar aralarında madem kı saygın sevıyelı duzgun bırı ıle bırlıkdesınız neden hala kendınızı uzuyosunuz kı..

hatalı davrandıgımı biliyorum ama elimde degil Kendimi üzmemin sebebi hala digerini sevmem

ilk mesajımı bu şekilde yazmak istemezdim ama kendine yazık etmişsin canım.
artık geri dönüşün yok ise zamandan başka hiç birşey sana yardım edemez.
bazı arkadaşlar sevginin tam olamdığı yazmış. sevseydin başkasını düşünmezdin şeklinde.
katılmıyorum. senin yaşın daha küçük bazı hataları yaparak büyüyoruz.
ama bazı hatalar varki geri dönüşü çok zordur. geri dönsen bile kabul edecekmi eski sevgilin

emin edegilim ama önce biraz burnumu sürter sonra kabul eder..

laelaelaelaelae
Evt haklısınızdır belki onu sevmiyor vicdan azabı çekiyor olabilirim bunu anlayamıyorm tek bildigim canımın çok yanması bu gün onu aradım sesi hala heycanlandırıyo beni

bi müddet ikisinden de uzak durup düşünmeyi denesen daha iyi olurCADIARZU

ne istediğini tam bilmiyorsun:1ninca:

evlilikte ailelerin onayı elbette önemlidir ama nihayetinde o hayatı iki kişi paylaşırbuyrunnnnnnnnn

uzak dur ve yaşadıklarına dışardan bakarsan sonraki hayatın için daha sağlam adımlar atacagını düşünüyorum
CADIARZU

evt hala dogrumu yaptm yanlışmı yaptım diye kendimi sorguluyorm ama bir türlü karar veremiyorum

eger şuanda birlikte oldugun kişinin yanında mutlu olabiliyorsan ve onunlayken diğer ilişkini hatırlamıyorsan veya çok az aklına gelıyorsa bence dogru yapmıssın derım. ama en dogrusunu zaman gösterır tabıkıde.

benim teyzemde senin bahsettiklerinin aynısını yaşadı ben o zamanlar küçüktüm ama hatırlıyorum sürekli ağlardı. Şimdi soruyorum evlendiğine pişman mısın diyee kesinlikle hayır ben o zamanlar boşuna ağlamışım şimdi üzüldüğüm tek nokta kendimi o kadar gereksiz yere üzmem diyor. Ayrıca dünya ya bir daha gelsem yine eşimle evlenirdim iyi ki evlenmişim diğeri aklıma bile gelmiyor şimdi diyor. Bencede iyi biriyse zamanla seversin.

X