kızlar siz nasıl yapıyorsunuz?

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
yetişemiyorum.. herşey benden bir adım önde.. işe başladım bakıcı buldum.. bakıcı süper.. ama sabah okula gidiyorum ki henüz öğrenciler yok, eve geliyorum bebeğimi alıyorum bakıcıdan. yemek yiyorum, oğlumu doyurup uyutuyorum, ben de emzirirken sızıp kalıyorum. uyanıyorum hadi mutfağa yemek yapmaya. bi yandan oğlan acıkır, ağlar, oyun ister, hadi oğlanı attaaa götür, gel yemek yap. yemek ye oğlanı uyut, mutfağı topla,, derken sızıp kalıyorum.
.
.
ya ne zormş çalışan anne olmak. bi de öğrenciler başlayınca derse hazırlan yazılı hazırla, test hazırla, performans ödevi zart zurt... kaç gündür temizlik yapmadım, yıkanan çamaşırları katlamadım... ev aldı başını gidiyor. napıcam ben. nasıl yetiştiricem. sabahçı olmak güzel öğleden sonra boşsun güya ama öyle uykusuz kalıyorum ki. yoruluyorum. şeytan diyo al ücretsiz izin otur evinde paşalar gibi...

kızlar siz nasıl yetiştiriyorsunuz işleri? plan program mı yapıyorsunuz? bana bir akıl nüffen..

Bakıcı siz eve dönünce hemen evine mi gidiyor?3 e kadar falan evde kalsa evdeki ufaktefek ütüvs. işleri siz evdeyken yapabilir.

bakıcıdan memnun olamana sevindim..ben çalışmadığım halde zor yetişiyorum sen çalışıyosun bide..Allah yardımcın olsun..

bakıcıdan memnun olamana sevindim..ben çalışmadığım halde zor yetişiyorum sen çalışıyosun bide..Allah yardımcın olsun..

evet canım. cok iyi bir bayan. öğretmen olmak çok zor ya. bekarken çok eğlenceliydi ama şimdi stresli ve yorucu

eve haftalıkçı birini alman en mantıklısı bu drumda.
hem ütün ve diğer işlerin yapılır hemde rahat edersin bence..

ben hafta ıcı full cumartesı oglene kadar calısıyorum hemen eylulu alıyorum bıraz onla ılgılenıyorum saat oluyor 6 yemek yapıyorum iftarı acıyoruz babasıyla oynarken sofrayı topluyorum 9 gıbı banyo yaptırıyorum
saat 11 e kadar onla bırlıkteyım eylul uyuyor musfaga gırıp bulasıkları makıneye dızıyorum dolapları buzdolabını dopluyorum soyle bı sılıyorum
sonra oturdugumuz odayı topluyorum eylülün cantasındakı kırlılerı kırlı sepetıne atıyorum banyoyu topluyorum kuvetı felan
eylulun cantasını hazırlıyorum saat oluyor 1145 dus alıyorum 10-15 dk tvnın karsısında meyve yıyorum
sonra yatıyorum 330da sahura klkıyorum 430 da yatıyorum sabah 830 da kalkıyorum 845 bakıcıya bırakıyorum 9 da otobuse bınıp ıse gelıyorum
halen evım temız degıl bugun yapmayı planlıyorum camasır kurudu askıda duruyor toplancak makınada camasır var yıkancak yarın yemeklı mısafırım var benım gunumde boyle gecıyor
anlıycan hayatım gun yetmıyor yapılcak ıslere ve kendıne

eve haftalıkçı birini alman en mantıklısı bu drumda.
hem ütün ve diğer işlerin yapılır hemde rahat edersin bence..

aslında benim planım şuydu 4 gün çalışıyorum ya bulduğum bakıcı 4 gün çalışacak, 1 gün evimi temizleyecekti. ama güvenilir birini bulamadım. bulduğum bakıcı da kendi evinde bakıyor. evet ya temizlik ve ütü yapıcak birini alırım olmazsa.

ben hafta ıcı full cumartesı oglene kadar calısıyorum hemen eylulu alıyorum bıraz onla ılgılenıyorum saat oluyor 6 yemek yapıyorum iftarı acıyoruz babasıyla oynarken sofrayı topluyorum 9 gıbı banyo yaptırıyorum
saat 11 e kadar onla bırlıkteyım eylul uyuyor musfaga gırıp bulasıkları makıneye dızıyorum dolapları buzdolabını dopluyorum soyle bı sılıyorum
sonra oturdugumuz odayı topluyorum eylülün cantasındakı kırlılerı kırlı sepetıne atıyorum banyoyu topluyorum kuvetı felan
eylulun cantasını hazırlıyorum saat oluyor 1145 dus alıyorum 10-15 dk tvnın karsısında meyve yıyorum
sonra yatıyorum 330da sahura klkıyorum 430 da yatıyorum sabah 830 da kalkıyorum 845 bakıcıya bırakıyorum 9 da otobuse bınıp ıse gelıyorum
halen evım temız degıl bugun yapmayı planlıyorum camasır kurudu askıda duruyor toplancak makınada camasır var yıkancak yarın yemeklı mısafırım var benım gunumde boyle gecıyor

ben 4 gün yarım gün çalıştığım halde feleğimi şaşırdım bu hafta. senin işin benden zormuş canm

hepsı zaten bır gunde yapamazsın artık yavas yavas yapıcaksın
mutfaga gırıyorsan buzdolabını dolapları sıl bır gun
sonrakı gun camasırını yerlestır makınaya camasır at
sonrakı gun evı supur zaman kalırsa toz al
sonrakı gun sıl
yanı boyle duzen kur yoksa hepsını aynı gun yapamazsın bende ısterım boyle olmasını ama olmuyor

Birde bunun üstüne bir çocuk daha ekleyin lütfen. Üstelik sabah 9 akşam 6 ctesi yarım gün mesaiyide please.:nazar:

Pregant şimdi bocalaman çok çok normal. :teselli:Ama inanki o kadar şanslısınki. Şansın şurda yarım gün çalışıyor olman. Üstelik sadece 4gün. yani 2 tam gün çalışacaksın. Bundan daha süper birşey olabilirmi.

Bu hayata alışman hatta uzman olman sanırım 1 ay filan alır. Ondan sonra otomatiğe bağlamış gibi olursunkaydirigubbakcemile3, artık neyi ne zaman yapacağını planlamış hatta bilinçaltına bile işlemiş olursun. Uzman olmak bir tarafa İhtisas bile yaparsın üstüne

Eşinin yardımı çok önemli. Sen bebeği doyururken o da bir çorba karıştırabilir, dağınık odayı toplayabilir. Sabahtan evinin dağınık olmasını istemiyorsan, öğlen eve geldiğinde mis gibi düzenli bir evle karşılaşmak için akşamdan heryeri topla. Dağınık birşey bırakma. Böylece ertesi gün daha az yorulursun.

ben senin gibi olsam havada kırk takla atarım yeminle

canım ben de ing öğretmeniyim ücretsiz izindeyim nisana kadar. üstelik üçüzlerim var ve işe başlayınca sanırım 2 yardımcı bulacam!!!!!!! hem çalış hem bebeler hem ev işi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sonumu pek hayırlı görmüyorum ben de.hele hele okulda yaptığımız gereksiz ıvır zıvır evrak işleri, performans projeler dahası yazılılar......ALLAHIIMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!! bana kalırsa da haftalık bir bayan gelsin ve işlerini görsün. haftada 1 dip köşe temizlik ve çamaşır ütünün yapılması seni baya rahatlatır heralde. amaaaaaaaaaaaannnnnnn napalım yani bizim evler de hergün değil haftada süpürülsün............

canım ben de ing öğretmeniyim ücretsiz izindeyim nisana kadar. üstelik üçüzlerim var ve işe başlayınca sanırım 2 yardımcı bulacam!!!!!!! hem çalış hem bebeler hem ev işi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sonumu pek hayırlı görmüyorum ben de.hele hele okulda yaptığımız gereksiz ıvır zıvır evrak işleri, performans projeler dahası yazılılar......ALLAHIIMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!! bana kalırsa da haftalık bir bayan gelsin ve işlerini görsün. haftada 1 dip köşe temizlik ve çamaşır ütünün yapılması seni baya rahatlatır heralde. amaaaaaaaaaaaannnnnnn napalım yani bizim evler de hergün değil haftada süpürülsün............

anaaamm 3 bebek :ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek:

ay ben halime şükredeyim o zaman arkadaşlar.

Birde bunun üstüne bir çocuk daha ekleyin lütfen. Üstelik sabah 9 akşam 6 ctesi yarım gün mesaiyide please.:nazar:

Pregant şimdi bocalaman çok çok normal. :teselli:Ama inanki o kadar şanslısınki. Şansın şurda yarım gün çalışıyor olman. Üstelik sadece 4gün. yani 2 tam gün çalışacaksın. Bundan daha süper birşey olabilirmi.

Bu hayata alışman hatta uzman olman sanırım 1 ay filan alır. Ondan sonra otomatiğe bağlamış gibi olursunkaydirigubbakcemile3, artık neyi ne zaman yapacağını planlamış hatta bilinçaltına bile işlemiş olursun. Uzman olmak bir tarafa İhtisas bile yaparsın üstüne

Eşinin yardımı çok önemli. Sen bebeği doyururken o da bir çorba karıştırabilir, dağınık odayı toplayabilir. Sabahtan evinin dağınık olmasını istemiyorsan, öğlen eve geldiğinde mis gibi düzenli bir evle karşılaşmak için akşamdan heryeri topla. Dağınık birşey bırakma. Böylece ertesi gün daha az yorulursun.

ben senin gibi olsam havada kırk takla atarım yeminle

ben o kadar çalışsam evin yolunu bulamadan yığılır kalırım. ama arkadaşım öğretmenlik öyle zor ki. tüm gün çalışmış gibi yoruyor öğrenciler. sabahın köründe kalkıp gitmek de uykusuz koyuyo. benim dersim 7 30da başlıo. tabi o saatte derste olmak için kaçta kalkmak lazım siz düşünün

canım senden cok farklı değilim bnde ..birde eşimin vurudmduymazlığı eklenınce hepten uykusuz ve yorgun kalıyorum..suan kızkardesım bakıyor kızıma ama bayramda gıdecek o da bakıcıya başlayacgız.o zaman halım ne olur bılmyıorum..gercekten calsııp anne olmak cok zor..sabah 7 de uyanıyor kızım onu emzırıyorum saat 7 bucukta teyzesıne bırakıyorum..saat 2 bucukta süt iznim olduug için gelıyorum eve.ve maratıon başlıyor..gecenın 1 ıne kadar hiç oturamıyorum desem yerıdır..yagmurun karnını doyuruyorum.sagolsun kzıkardesımde cok yardıme dıyor ama onada cok yüklenıp bıktırmak ıstemyıorum.sonra yemek hazırlama telaşı başlıyor 1-2 saatte yemekelrı hazır edıyorum..eşim geliyor.iftarımızı yapıyoruz ..sonra yagmurla bi süre oynuyorum bu arada mutfagı kızkardesim temzılıyor sagolsun o gıdınce halim harap.sonra yagmuru banyo yaptır uyutmaya calıs derken saat 11 oluyor.11 de o uyuyor ancak çayımı içiyorum içebilirsem.bıraz cık dinlenebılırsem dinlenıyorum tabı bu arada gözümden uyku dökülüyor..eşim saattlerce yerınden kalkmadan oturuyor..bunu diel getırdıgımde abarttıgımı söyluyor..neyse daha fazla deıdkodu yapmayayım.saat 1 gıbı uykuya gecıyorum 3 te sahura kalkıp sahuru hazırlıyorum.4 bucukta gerı yatıyoruz..tabı bu arad yagmurda uyanıyor tabı şanslıysam yarım saat sonra gerı uyuyor..degılsem sabaha kadar oturuyoruz..yani sürekli bir koşturmaca.tek şanslı yanım kızkardeısmın yanımda olması o da gıdecek kızımla kendı dünyamızda kalacagız:KK43:

X