Kzlar di eti uzamas yardmm :((

noa_21

ömerimmgeldiii :)))
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2007
295
0
kızlar benim problemim bazi günler sağ,üst azı dişlerimden 2 tanesinin arasından diş eti uzuyor. bi defa farketmedim, arasında birşey kaldı sandım çıkarmaya çalıştım kanadı.dişimi fırçalayınca geçiyor.sizce neden ara ara uzuyor?iltihap mı acaba?yada başka birşeyy ???

merhaba, be de de benzer bır durum olmustu dolgum dusmustu uzun sure dıscıye gıtmeye korkunca o boslugu buyuyen dıs etım doldurmustu, sonra kestıler fazla dıs etını ve bıttı cok da canım tatlıdır neredeyse hıc acımadı bır dızcıye danısın

Canım o bölge yeterli olarak temizlenmediği için diş eti büyümesi olmuş.Yani bir nevi enfeksiyon oluşmuş .O bölgeyi kanasa bile düzenli olarak fırçala,diş ipi kullanmaya çalış.En kısa zamanda bir dişhekimine başvur ve diş taşı temizliği yapsın sana.Başka türlü iyileşmez.
Daha sorun olursa yardımcı olabilirim:)

vitamin eksikliğinden olabiliyor birde o bölgenin temizliğinin daha dikkatli yapılması gerekiyor.dişinizi fırçaladığınızda geçtiğini sizde farketmişsiniz zaten. tekrarlayan bir durum olduğu için dr. a görünmenizde fayda var.

hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.en iyisi dişçinin yolunu tutmak.kaçmakla olmuyor :KK43:((

X