Miyom.

ezel06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2009
41
0
merhaba arkadaşlar ben 2 aylık evliyim ,
evlendikten sonra 1 hafta sonra rahtsızlandım sanırım enfeksiyon kapmıştım .
Dr.Gittim muayene filan derken bende 3 tane miyom çıktı ..
bu ileride hamileleğimde sorun olurmu acaba .. doktora sordum sorun olmaz ama düşük tehlikesi olur dedi .. her 6ayda muayene gel miyomların büyüyüp büyümediklerine bakalım dedi ... büyürse ameliyatla alınacakmış

yinede içimde hep korku var ilerde hamile kalamassam diye ..

canım aynı sorun bendede var.bende 1 yıllık evliyim.artık çocuk istiyorum.ara kanamalarım sebebiyle doktora gittim.rahim girişinde yara olduğunu ve rahim arkasında intramural miyom denilen 7 cm büyüklüğünde bir miyom olduğunu söyledi.önce yarayı yakacağını sonrasında hamile kalmayı denememi eğer olmazsa ameliyat olacağımı fakat bununda riskli bir ameliyat olduğunu söyledi.başka bir doktora daha gideceğim.Miyomlar hamilelikte daha da büyürmüş.Ne yapalım Allahın takdiri.sende sıkma canını.herşeyin hayırlısı.

canım aynı sorun bendede var.bende 1 yıllık evliyim.artık çocuk istiyorum.ara kanamalarım sebebiyle doktora gittim.rahim girişinde yara olduğunu ve rahim arkasında intramural miyom denilen 7 cm büyüklüğünde bir miyom olduğunu söyledi.önce yarayı yakacağını sonrasında hamile kalmayı denememi eğer olmazsa ameliyat olacağımı fakat bununda riskli bir ameliyat olduğunu söyledi.başka bir doktora daha gideceğim.Miyomlar hamilelikte daha da büyürmüş.Ne yapalım Allahın takdiri.sende sıkma canını.herşeyin hayırlısı.

evet bndede tam yumurtalık kısmındaymış büyük olan , eğer büyüme varsa alınacak demişti.. sanırım bunlar iyi ve kötü huylu diye 2 gruba ayrılıyor..
ihmal etme sende kontrollerine düzenli olarak git ...
birde adet döneminde adetin bitince ara ara kanama oluyor normalde 3 gün süren ara ara ile 6-7 gün sürüyor.

X