Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi tel sarar,gel babası :)) ne zaman yapmaya başlarlar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

ohcanimadeysin

♥pamugum ve prensesim ♥
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2009
6.873
31
biraz komik bi başlık oldu gerçi ama 6 aylık kızım var...tel sarar ve gel babası yapıyorum ama bakıyor 1 kere yapıp kafayı çeviriveriyor..çok hareketli sürekli sağa sola saldırıyor..ne zaman dikkatlerini toplayıp tam olarak yapmaya başlarlarakannehir

Canım benim bebeğim 6.ayında inatetmiştim öğreteceğim diye dediğin gibi 1 kere yaptı kafayı çevirdi sonra üzerine düşmedim bir baktım kendisi yapıyor...6 aylıkkne yani gel yapıyordu...konuşuyordu ...

canım benim bebeği 4. ayından beri gel babası yapabiliyor birde 6. ayından buyana çak oğlum diyince elini havaya kaldırıp eline vurmayı bekliypr ama baska bişiler öğretmek istiyorum bir kere bakıp baska yone çeviriyor kafasını er yada gec ögrenicekle yavas yavas merrak etme canım

benim kızım 4.ayından beri gel babası,6.ayından beri tel sarar yapıyor eller hepp tel sarar şeklinde:)
1 aydır bye bye deyip el sallıyor,çirkin oluyor:)
yapar cnm merak etme çok üstüne düşersen yapmıyolar kendi haline bırak biraz

cnm bnm kızımda 4 aydan beri gel babası 6 aydan beride tel sarar bye bye 7 aydada alkış yapmaya basladı şimdide sordugum biecok seyi gösteriyo tv ışık agzı gözü burnu kulakları ali ayagı ve göbeğini sordugumda gösteriyo hee bide sütceler nerde dediğimde bnm gögüslerimi acıyo:)))

ayy yaşasın 2 gündür gel babası yapıyor ve çirkin oluyor...ama inat ettim valla..sürekli oyuncaklarla,etraftaki eşyaları kurcalamakla meşgul..boş bi anına gelince hemen yaptım...öğrendi..aslında 4 aydan beri ara ara yapıyordum..1 kere 2 kere yapıp bırakıyordu..
herşey zamanla ama işte anneler hemen herşeyi yapsın istiyor

gel babası elini yumruk yapıp açmak değil mi? gel gel gel gel
gel babası gel gel gel

ben oğluma geçen gün akşama kadar babababa demeyi öğrettim. ertesi sabah babababa diye uyandı.

kızlar gel babası elini gel gel yapmak..pregantında dediği gibi gel babası gel gel gel diyorsunuz yaparken
tel sarar da elini deli yapar gibi çeviriyorsunuz
tal sarar oğlum/kızım tel sarar diye:))

benim oğlum 6 buçuk aylık gel gel yapıyor alkış ve çak yapıyor zamanla artıyor işte öğrendikleri gözlemleri çok önemli bu aralar hafıza sünger gibi ne verirsen çekiyor

kızlar bende onu kızıma (gel babası gell gell ) diye öğretmiştim meyer( tel sarar gel babası )ymış sırnaşık şey :roflol:

benim kızımda neredeyse 5 aylık olacak gelsin kızım gelsin kızım yapıyorum ellerimi açıp kapayarak ama öylece bana bakıyor hiç tepki vermiyor sadece gülüp kafasını çeviriveriyor. bugünlerde acayıp dönüyor. halının bi ucundan diger ucuna kadar gidiyor valla koyduğumuz yerde bulmak mümkün değil artık.....

ay ben bunları hiç bilmiyorum ya

benim kızım 2gün sonra 3aylık olacak dünyadan bir haber şuan sadece yaptıklarıma gülerek cevap veriyor kaçıncı ayda beni taklit etmeye başlayacak

bizimki 5 aylıktan bu yana gel babası gel yapıyor ama şu alkış ve bay bayı bir türlü öğretemedim walla bizimkisi çok isteyince yapmıyor zaten kendi haline bırakınca yapmaya başlıyor sıpacım:)) bu günlerde de bol bol söylediği hadi-evet-al demek:))

X