Maske Tarifleri Siyah noktalar için peeling tarifi

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
lilly bilmiyorumki misir unu olmazsa zaten ozaman normal kil maskesi gibi birsey oluyor.misir unuyla kil karisimi siyah noktalarin cikarmasini sagliyor ben önceden sadece kil yapiyordum pek bir faydasini görmedim ama bu tarif tamamen yok etti siyah noktayi :dance:

evet demin yaptım maskeyi mısır unumuz da varmıs tam tarifi uyguladım 5 6 dk tuttum yüzümde ovarak cıkardım sonra yüzümden... sonra baktım yüzüme porselen olmadı tabi hemen :) ama siyah noktalar belirginleşti derimi gernce top top görünüo ama cıkmadı yüzümden noolcak ..ellemedm hiç .Bi de kaç günd ebi yapıosunz 3gündemi 1 haftada mı?
cildm de iidr ya beter olmasın korktum bi an

canim peelingi yapmadan önce buhar tut yüzüne sonra bu peelingi yap.üc günde bir yapsan yeter cildin hassas ise cok yapma kil zarar verebilir.:1no2:

3gün sonra bidaha yapıcam sonra haftada bir kez yaparım..siyah noktalar tam cıkmadıysada b igüzel oldu sanki ..işe yarıcak sanırsam :1yes2:

gülgün canim kremi tek basina sürmüyorsunya karistirarak sürdügün icin zarari olacagini sanmam kremi karistirmazsan ozaman maske kaygan olmaz peeling yapmazsin heralde ama tabiki hérkezin cilt tipi farkli
ölcekelr ; bir yemek kasigi misir unu
bir yemek kasigi kil
bir cay kasigi kadarda herhangi bir krem
bunlarin hepsini karistir krem kivamina gelecek kadarda su ekle bu ölcekler sna cok geliyorsa yemek kasigi yerine corba kasigi kullan.ben yüzümün her yerine sürdügüm icin anca yetiyor :1yes2: bana cok faydasi oldu yüzüm gercekten mermer gibi oldu tabi baska maskelride kullaniyorum.umarim sanada faydasi olur:teselli:

gülgün canim kremi tek basina sürmüyorsunya karistirarak sürdügün icin zarari olacagini sanmam kremi karistirmazsan ozaman maske kaygan olmaz peeling yapmazsin heralde ama tabiki hérkezin cilt tipi farkli
ölcekelr ; bir yemek kasigi misir unu
bir yemek kasigi kil
bir cay kasigi kadarda herhangi bir krem
bunlarin hepsini karistir krem kivamina gelecek kadarda su ekle bu ölcekler sna cok geliyorsa yemek kasigi yerine corba kasigi kullan.ben yüzümün her yerine sürdügüm icin anca yetiyor :1yes2: bana cok faydasi oldu yüzüm gercekten mermer gibi oldu tabi baska maskelride kullaniyorum.umarim sanada faydasi olur:teselli:

ben b,r çaykasıgı mısır unu,bir çay kasıgı kil,bir çay kaşıgı krem ve su koydum arttı bile diyebilirm..bi yemek kaşıgı cok diilmi ya :S

:Roflol: canim bana anca yetiyor cünkü yüzüm cok büyük

kıssslar ya bişey diycem ya bu karışımı her cilt tipine uygulayabilirmiyiz ki aklım karıştı mesela benimm cildim çok kuru ve derim ince....yada bide cilt tipine göre siyah nokta,sivilce, vs..topic mi açsak ne gözden kaçırıyoruz bazen güzelleşelim derken mazallah daha beter olmayalım

Bu mısır unu kil we su karışımını bende yapıyorum...gerçekten cildinizin elastikiyetine , siyah noktaların kayboluşuna, cildinizin berraklığına, yumuşaklığına hayret ediceksiniz...fakat haftada bir yapmalısınız...önce 1 tatlı kaşığı kille bir tatlı kaşığı suyu karıştırıp kili açın...sonra 1 tatlı kaşığı el kremi we bir tatlı kaşığı mısır ununu ilawe edin iyice karıştırın..sonra kirden arındırılmış cildinize sürün we 20 dk bekletin..sonra yüzünüze su sürün ama maskenin yüzünüzden çıkmamasını sadece maskenin ıslanıp yumuşamasını sağlayın..sonrada yüzünüzdeki maske parçalarını hafif hafif masajla yüzünüzde peeleng etkisi yapacak şekilde owun..sonra soğuk suyla yıkayın...
bu suna dumankayanın bence bir iksir olarak adlandırılacak bir tarifi şahane etkileri war..

:dance:ya bu peeling süper bişe deneyin lütfen günbatımını teşekkürler

çok güzel ya bu zamana kadar aldıgım okadar cilt bakım ürünlerini çöpe attım keşke daha önceden keşfetseydiniz bunu okadar para çöpe gitti:)

peki kızlar bişii sorcam.. bu peelingi uyguladıktan sonra tonik kullanıomusunuz?? yani sonuçta gözenekler açılıo tonik kullanmak gerek???

ben yaptım bu maskeyi ayynen,yıkadım kuruladım.ve inanın şu anda kendi üzümü okşamaktan kendimi alamıyorum,acayip yumuşak oldular yaa gerçekten böyle olacağını düşünmemiştim.hem gerginlik hissi hem de olabildiğince yumuşaklık hissi.şimdi nemlendirici krem sürmeye kıyamıyorum sanırım böylece yatıcam:roflol:.ben tarifi uygularken 1 çay kaşığını baz aldım,tam yetti.denemenizi tavsiye ederim kızlar,çok hoş gerçekten:1hug:

arkadaşlar bu forumda okuduklarımı birrazcık karıştırarak gelirştirmek istedim önce yüzümüze buhar banyosu yapsak kokusuna dayanabilen suyun içine elma sirkesi atsın bi topicte daha etkili olduğu yazılmıştı.sonra bu peelingi yapalım. maskeyi yüzümüzden temizledikten sonra tonik niyetine elma sirkesi sürelim biraz sonrada nemlendirmek amaçlı nemlendiricimizi veya bepanthen sürelim sonra doğruu yatağa nasıl olur sizce ben bu şekilde deniycem. eğer sonuç alırsam haftada bi kere yapacağım yada 3 günde bir kere. ne dersiniz farklı fikirleriniz var mı ?

Bu mısır unu kil we su karışımını bende yapıyorum...gerçekten cildinizin elastikiyetine , siyah noktaların kayboluşuna, cildinizin berraklığına, yumuşaklığına hayret ediceksiniz...fakat haftada bir yapmalısınız...önce 1 tatlı kaşığı kille bir tatlı kaşığı suyu karıştırıp kili açın...sonra 1 tatlı kaşığı el kremi we bir tatlı kaşığı mısır ununu ilawe edin iyice karıştırın..sonra kirden arındırılmış cildinize sürün we 20 dk bekletin..sonra yüzünüze su sürün ama maskenin yüzünüzden çıkmamasını sadece maskenin ıslanıp yumuşamasını sağlayın..sonrada yüzünüzdeki maske parçalarını hafif hafif masajla yüzünüzde peeleng etkisi yapacak şekilde owun..sonra soğuk suyla yıkayın...
bu suna dumankayanın bence bir iksir olarak adlandırılacak bir tarifi şahane etkileri war..

Önce buhar banyosu.
Mısır unu, Kil ve krem sadece öyle değil mi ? yoksa su katmalı mıyım ?
Krem nemlendirici olanından değil mi ?

En sona sıkılaştırmak için tonik kullanmalı mıyım ?

Nasıl uygulamam gerek ?
Önce buhar banyosunu yaptıktan sonra mı siyah noktaları çıkarayım yoksa kil maskesinden sonra mı siyah noktaları çıkarmalıyım ?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
ben bir iki haftadır kil maskesi yapıyorum. kil, kayısı çekirdeği yağı, lavanta yağı, bir kaç damla limon ve zeytinyağı koyuyorum. biraz abartıyorum sanki ama neyse. maskeyi uyguladıktan sonra cildi yumuşacık oluyo ama siyah noktalarımın tam olarak kaybolduğunu söyleyemem. bende denicem bu tarifi tabi yağlarımdan da katarım birazcık:)
bide arkadaşlar size bi tavsiyem karışımı hazırlamak ve yüzünüzü temizlemek için kullandığınız suyun hazır olmasına dikkat edin çünkü çeşme suları gözenekleriniz açıldığı için mikrop kapmasına neden olabiliyo. yüzünüzü yıkarken çeşme suyuyla yıkadıysanız bence bi tonik kullanabilir yada saf gülsuyunu tonik şeklinde yüzünüze sürebilirsiniz.
bende bu gece hemen bu piling tarifini denemeyi düşünüyorum.
bide arkadaşlar cildiniz kuru ise kesinlikle bu tarifi denemeyin derim. çünkü kuru ciltte soyulma ve tahriş oluşabilir. zaten bu yeşil kil yağlı ciltler için, kuru ciltler için beyaz kil kullanıldığını duymuştum. bende söylemesi...

kızlar valla bugün yaptım bu maskeyi.acayip mutluyum.siyah noktalarım şimdi azıcık görünüyor.yarın yine yapıcam heralde tamamen yokolurlar.çok çok güzel oldu cildim sağlıklı bir şekilde parlıyor hem de regl öncesi gibi zor bi dönemde.çok çok sağolsun bulan da buraya yazanda.

Arkadaşlar şu el kremi dediğiniz şey ne mesala. Bepantenin normal krem olanı olur mu? yada arkonun yağlı ciltler ile ilgili olanı olur mu?
Ben killi maskeye çay zeytin yağı ilave ederek bir kere yapmıştım. Bu sefer sizin dediğinizi yapıcam bakalım nasıl bir sonuç vericek.

X