Çatlatma iğnesi ile gebe kalanlar

ben varım canım.
ovitrelle çatlatma iğnesi ile ilk vurulmamda hamile kaldım .
bebeğim erkek
allah izin verirse 5 ekim pazartesi günü doğum var dualarınız bekliyorum arkadaşlar.

ben varım canım.
ovitrelle çatlatma iğnesi ile ilk vurulmamda hamile kaldım .
bebeğim erkek
allah izin verirse 5 ekim pazartesi günü doğum var dualarınız bekliyorum arkadaşlar.

canım Allah bağışlasın bebişini inş. sağlıcakla kucagna almayı nasip etsin çok sevindim senin adına, bende ilk kez kullandım klomeni ve çatlatma iğnesini bugün iğnemi olalı 13. günüm inş.bende bekliyorum bebişimi... canım ne gibi belirtilerin oldu şimdi bizler bunun merakıyla yaşıyoruz paylaşırsan bizimle çok mutlu oluruz tekrardan bebişini sağlıkla kucagına almayı nasip etsin Allahım:Saruboceq:

inşallah canım.Bu arada az önce bir başka bölümde kan testi yaptırdığını okudum.Tebrik ediyorum inşallah hızla yükselir değerlerin.Bİz çok çalışmaya devam:)))

canım evet öyleydi ama malesef adet oldum yani kimyasal gebelikmiş:CüvCüv:
hayırlısı olsun artık
hadi bakalım iyi çalışın da senden güzel bi haber alalım:jeyyar:

bende ilk denemede çatlatma iğnesiyle hamile kaldım. şu an 21+4 günlük ve bebeğim erkek:)

merahaba benimde 3 tane yumurtam gelişti ve pazar günü ovitrel çatlatma iğnesi oldum. doktırum pazartesi,salı ilişki olsun perşembe günü görücem dedi. öğrenmek istediğim senin kaç yumurtan vardı.ve gebeliğin ne kadar süre sonra belli oldu. Darısı başıma inşallah.

arkadaşlar bende ovitrelleyle hamile kaldım fakat 2. ayında düşük yaşadım. şimdi tekrar iğne oldum sonucu bekliyorum bakalım hayırlısı inş.

Bende Dün 11 de 2 tane 5000mg lık pregnyl vuruldum.klomen kullanmıştım. 2 yumurtam vardı biri 20 öteki 16cm... şimdi çalışmalara devam ediyoruz... Umarım sonuç alırım.

arkadaslar bısey sorucam sadece catlatma iğnesi olmustum ıkı ay once yanı yumurta geliştirici ilaç kullanmadan yumurtam 18 mm ken ıgne oldum sadece ama sonrasında kıst olustu yanı sadece catlatma ıgnesıyle kıst olusabılırmı bilmiyorumkismile
yumurtan çatlamadıysa iğneye rağmen oluşabilir.

saol canım cvp ıcın kaydirigubbakcemile5
sımdı benım derdım acaba kıst ıgnedenmı oldu cunkı bugune kadar hep takıpteydım ve bı uzucu deneyımım var hkaydirigubbakcemile5ıc kıst falan yoktu ama ıgne oldugum ay olustumafoldumben bır ay dogum kontrol ılacı kullandım erımedı bır ay duphaston dıye bı ılac kullandım erımedı bugun doktordaydım ılac verıcem yumurtalar ıcın ama kıstte buyucek o yuzden bu ayda yumyumları kendı halıne bırakalım sadece iğne yapalım dedı sımdı benımde kafamda kocamamda kocaman bı soru ısaretı var ya bu ıgneden olduysa bu kıst kontrol var bır hafta sonra sorcam ama once belkı basına gelen vardır dedım:gitme::gitme:

Canım o kist muhtemelen adet görünce kendiliğinden yok olacaktır.Eğer yumurtalarında büyüme problemi yoksa doktorun o nedenle ilaç vermemiştir. şöyle düşün normalde yumurtan yeterli boyuta geliyorsa bide ilaç içersen fazlasıyla büyür ve kist halini alır. O nedenle yumurtanın büyümesini kendi haline bırakıp sadece çatlamasına müdehale etmek istemiş doktorun... Bence onun dediklerini uygula aynen ve evham yapma... Rahat ol... Pozitif düşün...

mrb bende bebek istiyorum ama olmuyo 2 aydır doktora gidiyoruz eşimle aşılama yapılmasını düşünüyo doktor ama ben aşılamadan korkuyorum allah herkes için hayırlısını nasip etsin aşılama olanlar lütfen bana yardım etsin zorluklarını ve kolaylıklarını anlatsın

kızlar bu çatlama iğnesiyle hamile kalmak ne oluyor..
benim bu konuda bilgim yok..
bende anne olmak istiyorum artık
ama adetlerim çok düzensiz
bana anlatabilirmisiniz bu çatlama iğnesini??

kızlar bu çatlama iğnesiyle hamile kalmak ne oluyor..
benim bu konuda bilgim yok..
bende anne olmak istiyorum artık
ama adetlerim çok düzensiz
bana anlatabilirmisiniz bu çatlama iğnesini??

canım öncelikle adet döneminden ve adetinin belli günlerinde doktor kontrolü yapılıyor sana.yumurta takibi için. yumurtaların gerekli büyüklüğe gelebiliyor mu ve geldikten sonra yumurtanın döllenebilmesi için çatlaması lazım bu gerçekleşiyor mu diye. eğer bunlarda sorun varsa doktor gerekli tedavileri uyguluyor.
Eğer yumurtaların gelişmiyorsa doktor klomen,gonaphene yada serophene gibi yumurtala geliştirici hormon ilacı veriyor.adetinin 5. gününden itibaren 5 gün kullanıyorsun ve 12 yada 14. gğün doktor kontrole çağırıyor.eğer yumurtaların gerekli boyuta gelmişse sana çatlatma iğnesi veriyor ve söylediği zamanda onu vuruluyorsun.çatlatma iğnesi vücudun yumurtayı çatlatması için gerekli LH hormonunu içerir. Çatlatma iğnesinden sonraki 36 saat en kritik zamanlarç bu sğre içinde ilişki öneriyor doktorun.bu süre içinde ve sonrasında ilişkiye devam ediyorsun ve adet tarihine kadar bekliyorsun.Eğer hamile kalırsan adetin gelmiyor kalmadıysan yaklaşık 16-20 gün sonra adetin geliyor.

arkadaşlar bendede pko vardı.. 1,5 yıl önce kimyasal geçirdim. o zamandan beri istiyorduk ama kısmet şimdiyeymiş inşallah.

bu ay klomen+çatlatma iğnesi + duphaston+glukapen
alternatif tıp olarak : hayıt otu civan percemi aslan perçesi,bal çörek otu tarçın..

çok dua ettim meryem süresini okudum..

perşembe akşamı idrar testi yaptım önce negatif sandım ki bir baktın hafiften ikinci çizgi belirlenmeye başladı. 3 tane testi yaptım üçündedesilik ikinci çizgiyi gördüm Allah'a şükür.. hastaneye gittim betahcg 255 çıktı 4+4 iken şimdi 4+6'yım dua edin arkadaşlar keseyi görelim kalp atışını duyalım hayırlısıyla hayırlı ve sağlıklı evladımız olsun. Allah isteyen herkesede versin..

Belirtilerim ise:
sağ kasığımda tatlı bir batma göğsümün üstünde pötürcükler oluştu.
kabızlık yok. bir gece uyurken sıtma geldi..
sırtımda ağrı yok denecek kadar . çok az ağrıdı.
idrar rengim kou değil

merhabalar ben yeni geldim aranıza.ben de 5 ocakta çatlatma ignesi oldum.bekliyorum pek umudum yok ama neyse.....

merhabalar ben yeni geldim aranıza.ben de 5 ocakta çatlatma ignesi oldum.bekliyorum pek umudum yok ama neyse.....

Slm canım... ayy hem Ankaralısın hemde 5 Ocakta çatlatma iğnesi vurulmuşsun... bende 5 Ocak sabah 11'de vuruldum 2 tane pregnyl iğne. İnşallah birlikte veririz müjdeyi. herhangi bir belirtin var mı? iğneden sonra ağrın oldu mu?

Slm canım... ayy hem Ankaralısın hemde 5 Ocakta çatlatma iğnesi vurulmuşsun... bende 5 Ocak sabah 11'de vuruldum 2 tane pregnyl iğne. İnşallah birlikte veririz müjdeyi. herhangi bir belirtin var mı? iğneden sonra ağrın oldu mu?

ne tesadüf yaaa...bende 5 ocak saat 10da vuruldum.kasıklarım ağrıyor doktora gittim soğuk almıssın dedi,yumurtam da catlamıs ama daha bisey soylemek için erken dedi.sen de var mı belirtiler?insallah tutturursun canım yaa

ne tesadüf yaaa...bende 5 ocak saat 10da vuruldum.kasıklarım ağrıyor doktora gittim soğuk almıssın dedi,yumurtam da catlamıs ama daha bisey soylemek için erken dedi.sen de var mı belirtiler?insallah tutturursun canım yaa

valla canım belirti falan yoklamıyorum artık zaten çok erken belirti için fakat iğneyi vurulduktan sonra 2 gün adet sancısı gibi ağrı ve gerilmelerim oldu. sonra geçti 3. günü bir yere uzanırken yada yerden bişey kaldırırken kasıklarımda batmalar oldu.Fakat o da geçti. Şimdi bariz hiçbir belirtim yok. beklemedeyim. İnşallah müjdemizi veririz.

Sen devlet hastanesine mi gidiyorsun? özele mi?

X