Her eyim olsun istiyorum

sophronie

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
912
264
doyumsuz bi insan olduğumu daha önceki konuda anlatmıştım. her şeye sahip olmak istiyorum. her şeyi başarmalıyım, her şey benim kontrolümde olmalı, herkes beni sevmeli vs. vs. yanlış olduğunun farkındayım ve bundan kurtulmak istiyorum artık. ay her şeyde gözüm kalıyo resmen. insanların her şeye sahip olması mümkün değil ah bide bunu kendime anlatabilsem.. sahip olduklarımla yetinip mutlu olsam..

merhaba,
yazdıklarını okudum. peki istediklerine sahip olabilmek için gerçekten tüm gücünle savaşabiliyor musun ,yoksa sadece olmalarını dileyip bekliyor musun?

inanki bekleyerek hiçbir şey elde edemiyor insan,harekete geçmen gerekiyor.daha iyi bir iş,daha iyi arkadaşlar ya da iyi bir hayat ancak çaba gösterirsen gerçekleşiyor..

uzman yardımı almayı denemelisin...hayatta her şeyin istediğimiz gbi olmayacağını biz sana 1000 kere de söylesek kar etmeyecektir...

merhaba,
yazdıklarını okudum. peki istediklerine sahip olabilmek için gerçekten tüm gücünle savaşabiliyor musun ,yoksa sadece olmalarını dileyip bekliyor musun?

inanki bekleyerek hiçbir şey elde edemiyor insan,harekete geçmen gerekiyor.daha iyi bir iş,daha iyi arkadaşlar ya da iyi bir hayat ancak çaba gösterirsen gerçekleşiyor..

iyide kızcaaz ben neden herşeyi istiyorum diye soruyor niye istediklerim olmuyor diye sormuyor kii yanılmıyorsam ..kesinlikle profesyone yardım alman lazım allah kolaylıklar versin ..sevgilerimle ..

iyide kızcaaz ben neden herşeyi istiyorum diye soruyor niye istediklerim olmuyor diye sormuyor kii yanılmıyorsam ..kesinlikle profesyone yardım alman lazım allah kolaylıklar versin ..sevgilerimle ..

haklısın.. yanlış anlamış ve yanlış yorumlamışım galiba :eek:

doyumsuzluk psikolojik bir sorundur yardım alman lazım bir uzmandan canım:)

aynen bnde böle hissediyorum canm alıştım artık çevremdeki herkes yetrsiz gelio kendim bile öle hiçbirşeyi begenmiorum istediklermi de elde edemiyorum hep beklemek hep beklemek nereye kadarsa işte

ya bu sorun bende de var cnm.bişeyi almak isteyipte alamayınca çok mutsuz oluyorum.halbuki ihtiyacım yok biliyorum ama o nesnenin benim olması gerek.sadece benim diyebilmek için.eşimlede çok tartışıyoruz bu yüzden.eğer o an alacak imkanım varsa yani para varsa yanımda (ama o para başka bişey için lazım)akan sular duruyo hemen gidip alıyorum.eğer kendimi engellersem bir hafta acı çekiyorum neden almadım diye.ben napıcam bilmiyorum.eşimle tartışmalarımızın %99 u bu yüzden değişirmiyim sizce?

Doyumsuzluk bence çok insanı bişey doyabilen yaratıklar olsaydık hala daha mağaralarda yaşıyorduk emin olki hepimiz doyumsuzus ama bizde bi fren mekanizması var mesela bendeki fren ''amaan kim uğraşıcak beee '' cümlesidir.
Kimse düşündüğün kadar masum değil Yani herşeye sahip olmak herşeyi başarmak herşeyin kendi kontrolünde olmasını kim istemezki ama bazımızın kafası meşgul oluyor bazımız tembel oluyoruz ve bu hırsa odaklanamıyoruz haliylede dert etmiyoruz.
Benim tavsiyem odaklarını değiştir mesela bi saksıya domates ek büyümesini bekle
ne biliim git bi huzur evini ziyaret et meteryallerden kurtulmanın yollarını ara.
tabi bide işin islami boyutu var belki kurtuşu orda bulursun onuda araştır.

Tabi bunların hepsi bence yani uzaman değilim belki çok yanlış tavsiyeler vermiş olabilrim bi uzmana danışmandada fayda var.

En güzeli elinden gelenin en iyisini yapmak,durum ne olursa olsun haline razı olmaktır,bunu sabırla gerçekleştirirsen zamanla istediğin bir çok şeye sahip olursun bence.

X