Doğuma Hazırlık Bebegin cinsiyeti kaç haftada belli olur?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
S

Sevil_83

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi Sevil_83
Arkadaşlar ben 9-10 haftalık hamileyim ilk ne zaman girmeliyim ultrasona bebegin cinsiyeti ne zaman kaçıncı haftada belli oldu sizde?:CüvCüv:

• Konu Sahibi Sevil_83
canım benim doktorum yoğun ısrarıma dayanamayıp 11. haftamda tahminde bulundu 12. haftamda ikili testte kesinleşti ama benim bebeğimin gelişimi 1 hafta önden gidiyor yani12. 13. haftada iyi bir ultrason aletinde belli oluyor

• Konu Sahibi Sevil_83
biz 12 haftada 2li test yapmak için gimiştik
eşin cinsiyetini sordu erkek dedi
erkeler daha erken belli oluyormuş diyorlar

• Konu Sahibi Sevil_83
bende gittim ama sırtı dönük yatıyomuş.:emir_bebek:bu aysonu belli olcak.16 haftalıkmış.a.sa.s

• Konu Sahibi Sevil_83
benimkini 13 haftalıkken bilmişti, dr nin tecrubesine ve ultrason aletinin kalitesine bağlı sanırım

• Konu Sahibi Sevil_83
16 da kesin belli oluyo oglansa özellikle..

• Konu Sahibi Sevil_83
benimki 14+2 de belli oldu yani bugünn oğlumuz oluyor..........:)

benim bebişimin cinsiyeti 25 haftada belli oldu...:1rolleyes:..

ben 13.haftadayım dün doktorum kız dedi.o kadar sevindimki.5 yaşında bir oğlum var zaten.doktorum 16.haftada kesinleştiririz dedi.umarım yanılmamıştır.

ben 12.haftada öğrenmiştim bebişimin cinsiyetin %90 erkek demiştii...erkek bebek daha erken belli ediyomuş kendini...doktorlar biliyo aslında ama emin olmak için söylemiyolar
kızlar bide ultrasound resimlerinde minicik bi bebek gibi bacakları kolları kafası gövdesi falaln seçilen bebekler erkek,,et parçası gibi görünen uzuvları ayırt edilemeyenler ise kız oluyo benim gördüğüm kadarıylaa

12.haftada ögrendim kız olacagını.bence doktor iyi oldugu sürece çözebiliyorlar.

benim bebek 12.haftada nerdeyse her yeri belli seçiliyo.kafası elleri.gövdesi resmen net bi minik bi insan gibi duruyordu.ama kızı olacak bebegin duruşuyla ve o an çekilen resimle alakalı....
ozaman benimkininde erkek olması gerekirdi dimi....

bende 12 hafta 3 günlük hamileyim benimki dada belli olmadı

12. haftadan sonra tespit edilebilebilr tabiki tespit edilebilecek en erken zaman bu herkes için aynı şey geçerli değil bebişin gelişimene ve pozisyonuna bağlı :))

bende12+1 de öğrendim ama ısrarlarıma dayanamayıp söyledi doktor.

Bende 12+5 günlük hamileyim henüz doktorum birşey söylemedi bende sormadım belli olurmu şimdiden bilmiyorum ama pazartesi kontrolüm var o zaman soracağım :))

benim bebiş son sata göre 16 haftalık ama doktor henüz ultrasonda bakmadan 15haftalık dedi ve bu haftada cinsiyet şekillenmez dedi sinir oldum,milletinki nasıl şekilleniyor...

ilk bebeğimde 15 haftalıkken öğrenmiştik.özel hastaneye gidiyordum doktorum ilk bakışta erkek demişti.şimdi devlete gidiyorum hemen söylemiyorlarmış bakalım kaçıncı haftada öğrenebilicez.

evet devlette hemen soylemıyorlar bende devlete gıdıyorum. ama ozel bır tıp merkezı vardı oraya gıttım 16 haftalıkken ogrendım. muayene ucretı sgk anlasmalı 12 tl odedım sadece. daha sonrada aynı yere 4 boyutlu ultrasona gıdıp 25. haftada bebegımın resımlerını aldım bunu sgk karsılamıyormus 80 tl odedım. fıyatlar o kadar ucuk deıldı. bu sekılde ozel tıp mrerkezlerınde de ogrenebılırsınız. Devlet hastanesınde 6 bucuk aylıkken falan ben sormadan kendısı soyledı doktor. bana da gosterdı. :emir_bebek: her ıkısıde erkek dedı kesınlesmıs oldu boylece...

Son düzenleme:
X