2 Aylık Bebeğim

nesquik_24

Deniz Bebeğin Annesi
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2008
1.578
2
38
Ya 2 aylık bebeğim sürekli parmağını yumruğunu emiyor :KK43:

neden acaba şaşırdım kaldım..Nasılda şapur şupur sesler çıkarıyor...sütüm çok şükür var emiyor ama yinede elinden parmakalrından vazgeçemiyor...

bilgisi olan varmı?

canım o aydaki bebeklerde çok normal onun içi bi refleks emmek. emzik vermeyi dene zaten kendiliğinden bırakacaktır merak etme.

oyyy oyyy..Alyada öyleydi hala öyle..
genelde bebeklerde mevcut bu durum canım sıkma canını:teselli:

ya evet benim bebeğimde şapur şupur emiyo elini.. gördüğüm zaman çekiyorum ama her fırsatta elini azına götürüyo çok şeker oluyolar yaa :)

Benim kızım da emmeye bayılıyor. Emzik hariç herşeyi emiyor. Gazını çıkarırken omzumu, yıkarken bacağımı emiyor. Emecek bişey bulamazsa afiyetle elini emiyor. Biz çok eğleniyoruz. Kameraya bile çektik. Rahat ol canım. Refleks nedeniyle emiyordur.

benmki de tam 2 aylıkken öleydi canım hatta bu parmaklarda bal mı var die merak ediorum aç oldugundan değil yani :)

benim oğluşumda öyle şapur şupur emiyor elini ercektende çok tatlı oluyorlar ALLAH hepimizinkine uzun ömürler versin.

kıslar benim kızım oldu 3 buçuk aylık itina ile baş parmağını ağzına yerleştiriyo ve emiyo.. hatta öle olunca kendi kendine uyuyo. damak yapısı bozulur yada parmağı ince kalır gibi şeyler duyuyorum ve endişeleniyorum. ne yapmalıyım sizce?

bu temmuz bebeklerinin bir aliskanligimi aceba benim kizim da üc ayliktan beri parmagini emiyor..Simdi 15 aylik hala emiyor,parmagi ince olmadi hatta digerinden kalin.Gündüzleri emdiginde parmak diyorum brakiyor,gece uyuyana kadar emiyor,dalinca birakiyor ara ara emiyor tekrar.Ben korkmuyorum birsey olacak diye..Babamda emmis bir problem yok suanda .
Ama bebeginiz akilliysa problemi yoksa yani cok aglamiyorsa emdirmeyin kazaginin koluyla felan kapatin.(büyüdükleri icin eldiveni agziyla cikarta bilirler)Benim cok huysuzdu o yüzden biraktim sussunda emsin tek dedim..
neyse cok uzattim,2 yasinda kremi varmis birakmazsa onu alirim artik.....

benim kızımda 3,5 aylık önceleri yumruk yapıp emmeye calısıyordu şimdi elini ağzına rahatlıkla götürmeye başladıgı için parmaklarını emiyor bütün bebekler yaptıgına göre açlıkla alakalı değil demekki:ecrin_bebek:

X