Kekler - Pastalar UzmaN'dan ''Meyveli Kolay Parfe'' Tarifi (Resimli)

UzmaN

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
5.078
10
Hafif mi hafif,lezzetli mi lezzetli ve bir o kadar pratik..Daha ne olsun :)

Malzemelerin temini yeterli.
Vanilyalı krem şantiyi sütle hazırlayıp,bir süre dolapta bekletiniz..
Çikolata sosunu da önceden yapıp soğutmanız,vakitten kazanç sağlayacaktır.

1 Adet Büyük Boy Elma(tatlı olsun)
1 Adet Muz
1 Adet Şeftali
1 Adet Kivi(isteğe bağlı)
1 Paket Finger Bisküvi
1 Paket Vanilyalı Krem
Şanti
2 Su Bardağı Süt
1 Paket Çikolota Sosu

Bir paket finger bisküviyi çok ufaltmadan iri parçalar halinde küçültünüz.
Ayrı bir kapta vanilyalı(sade) krem şantiyi bir bardak soğuk süt ile çırpıp,buzdolabında dinlenmeye bırakınız..
Ufaladığınız bisküvilerin içine,elma,muz,kivi ve şeftaliyi doğrayınız..Küçük küpler şeklinde olması daha iyi olur.
Bisküvi ile meyve parçalarını şöyle bir karıştırıp,içine önceden hazırladığınız krem şantiyi ekleyiniz ve malzemelerin birbirlerine karışmasını sağlayınız..
Elde edilen malzemeyi,cam borcama eşit olarak yayınız.
Bir cezve yada küçük tencere de, bir bardak süt ile çikolata sosunu pişirip soğumaya alınız.
Çikolata sosu soğuduktan sonra borcama yerleştirdiğiniz parfenin üstüne zevkinize göre az yada çok miktarda ekleyebilirsiniz..
Tüm işlemler bittikten sonra,parfeyi buzdolabında yaklaşık bir saat kadar beklettikten sonra,kare dilimler şeklinde servis yapabilirsiniz..
Afiyet olsun..
pic0178.jpg

Kadınlar Kulübü Yemek Tarifleri :nazar:

Son düzenleme:

pic0178.jpg

Ben bu tarifi evimde sık sık yaparım..Gerek misafirlerime gerekse aileme sıkça yaptığım bu lezzeti gönül rahatlığı ile sizlere tavsiye ediyorum..a.s

Tarifde ki maddelere bakıp uzun bir tarif yazdığımı zannetmeyiniz lütfen,topu topu 20 dakikanızı alacak bir pastadır.

Parfenizi daha başka meyveler ile de zenginleştirebilirsiniz..Hatta en üst kısmı hindistan cevizi ile süsleyebilirsiniz.yerimseniben

Bu tarifin kuru yemişle olanı da var,onu da en yakın zamanda yapıp sizlerle paylaşacağım..:asigim:
Herkese afiyet,bal,şeker olsun..yerimseniben

cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook
ellerinize saglik
cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook
zemuszemusben pratik tariflerin kadiniyim zatenzemuszemus
:eek:zorlari hic becerememde:eek:
cokacimcoookhaffif lezzetlerde benim damak zevkime hitab ediyo dayimacokacimcoook
:asigim:görüntü süper:asigim:
:eek:bir dilim rica etsem ayip etmis olurmuyum acaba:eek:

Ellerine sağlık üstadım..
:KK66:
Parfe;kolay ve lezzetli bir pastadır hakikaten ben içersine jöle parçacıkları da katıyorum seviyorsanız tavsiye ederim..
Ayrıca limon da çok yakışıyor..

serin serin ne güzel giderdi şimdi :cokacimcoook: hem lezzetli hem de besleyici bir tatlı, çok da şık görünüyor, ellerinize sağlık...

Ula bugün birsürü tarif aldım, hepisini hepisini yapıcamdelikafaduldenalkisalkisalkis

X