Aşılama aşılamadan kaçgün sonra adet oldunuzz???

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

fakelove

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2007
3.661
0
merhaba arkadaşlar ben 18 ağustosda aşılama oldum drum 15 gün içinde adet olmam lazım dedi ama benim bugün 21 gün oldu ama hala adet olmadım
aşılama yaptıran arkadaşlar siz ne zaman adet oldunuz

ben 17-18 gün sonra adet olmuştum ,,stres ve hormonlardan dolayı gecikebiliyor ,, sen test yaptınmı canım?

iki asilamadan sonra da 14.gün kanamam baslamisti..
sende eger negatif ama hala adet olmadiysan ilaclar yüzünden olabilir...doktorunla konus bi kan testi daha yaptirin sonrada adet söktürücü ilac verir sana

canım ben de aşılamadan 12.gün sonra adet olmuştum benimde erken olmuştu ilaçların etkisi olabilir senin de bu nedenle gecikmiş olabilir

bende ilk asilamamdi asilaminin 11.gunu adet oldum ama ilk gun kahverengi bikac damla geldi ertesi gun tam basladi

Her kadının yumurtlamanın 14. veya 15.gün sonrasında adet olması gerekirmiş. Bu 14 günlük süre kadında sabitmiş. Aşağıdaki bilgi jinekoloji sitesinden alıntıdır.

Yumurtlama sonrası yumurtalıkta oluşan Sarı Cismin ömrü tüm kadınlarda 12-14 gündür.Gebelik oluşmazsa Sarı Cismin işlevi 14 günde biter. Sarı Cismin hormon salgısının durmasıyla kanda progesteron hormonu seviyesi kısa sürede düşer ve bu rahim iç tabakasının desteğini kaybederek “yıkılmasına” neden olur. Bu “yıkılmaya” adet kanaması denir.
Yani yumurtlamadan sonraki 12-14 gün sonrasında adet olmazsanız ya yumurta kiste dönüşmüştür ya da yumurtlama gününüz yanlış olmuştur.
Sarı Cismin ömrünün sabit olarak 14 gün olmasının özel bir anlamı vardır: 28 günde bir adet kanaması gören bir kadında yumurtlama 14. günde olmaktadır, halbuki 30 günde bir adet kanaması gören bir kadında yumurtlama günü 30-14=16. gündür. Aksine 26 günde bir adet kanaması gören bir kadında ise yumurtlama günü 26-14=12. gündür.

Herkese merhaba, 12. gunumde regl oldum,3 gun erken oldum .yani tutmadi. Doktorla gorustum o da dogruladi, yarin muayene olacagim ve hersey uygunsa ikinci tedaviye baslancak. Buyuk hayalkirikligi yasadik, ama olan ve olene care yok. Beterin beteri var ve herzaman hayirlisini istedik, demekki bizim icin dogru zaman degilmis. Dilerim Allah hepimizin gonlune gore versin

bende ekimin 12 sinde ilk aşılamamı yaptırdım. anlayacağınız yüreğim ağzımda bekliyorum. bende ve eşimde gebeliğin oluşamaması için hiç bir neden yok. fakat malesef olumlu sonuç alamadık.:1no2::1no2:

ben aşılama yaptırdıktan sonra 13.günde adet oldum
geçen ayla aynı günde geldi yani gecikmede olmadı erkende gelmedi

Ben ilk asilamamda 11. gun yazmistim ama yanlis yazmisim cunku asilama gunu saymamistim yani 12.gun olmusum.Simdi ikinci asilamam bugun 13.gun henuz olmadim insallahta olmam nolur dua edinnnnn

Ben 15 gunumde olmustum

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X