Aile Planlaması En ıyı ve yan etkısız korunma yontemı hakkında bılgı verırsenız sevınırım....

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

selinayca88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008
407
1
35
ben 2 ay sonra evlenecegım ama hemen bebek ıstemıyorum aslında yasım 27dı ama evlılık hayatına tam adapte olup alıstıktan sonra ıstıyorum yenı evlenen arkadasım yasmın kullanıyor ve yan etkısını cok yasıyor her bunyede farklı etkı yapar ama kısa donem ıcın kullanmayı dusunuyorum bırde ben her gun su saatte ılacımı alıyım dıyıpte takıp bana stres yapar onun ıcın aylık ıgne dusunuyorum benı bu anlamda deneyımı olanlar kullananlar varsa ve benımle paylasırsa sevınırım....

Cnm bu kıŞıden kıŞıye deĞıŞır Önce gıt bu muayne ol
bana sorarsan hap kullanma eŞın korunsun
tabı bu benım fıkrım ÇÜnkÜ kımısınde prezervatıf alerjı yapıyo kımısınde hap .
BÜnye meselesı yanı bırazda yaŞayarak gÖreceksın.
EŞın dıkkatlıyse korkmana gerek yok
hayırlı olsun Şımdıden evlıĞınız

arkadaslar bız nısanlımla konustuk zaten nısanlım ılac kullanmamı ıstemıyor yan etkılerınden dolayı uzun surelı korunma olmayacagı ıcın nısanlım ben korunurum dıyor ama prezervatıflede hamıle kalma ıhtımalı oldugundan ve ılk gece prezervatıf kullanılmadıgını soyluyorlar onun ıcın kendımı rıske atmak ıstemıyorum aylık ıgneyı tavsıye edermısınız ne yapıyım guzel dıleklerınız ıcınde tesekkurler....

arkadaslar bız nısanlımla konustuk zaten nısanlım ılac kullanmamı ıstemıyor yan etkılerınden dolayı uzun surelı korunma olmayacagı ıcın nısanlım ben korunurum dıyor ama prezervatıflede hamıle kalma ıhtımalı oldugundan ve ılk gece prezervatıf kullanılmadıgını soyluyorlar onun ıcın kendımı rıske atmak ıstemıyorum aylık ıgneyı tavsıye edermısınız ne yapıyım guzel dıleklerınız ıcınde tesekkurler....

ilk gece prezervatif kullanacagınızı sanmıyorum canım.ilk gece hamile olmassın bence tasalanma.tabi bu birazz eşine bağlı.ama eger ki çok korkuyorsan ertesi gün hapı al dursun.nolur nolmaz diye.mutluluklar..

Prezervatif kesin bir yöntem deildir hamile kalma olasılıgın var bence öncelikle suan için sonraki gün hapı kullan daha sonra eger uzun süreli hamile kalmayı düşünmüyorsan ria taktırmanı öneririm canım.

Doğum kontrol hapını öneriyorum canım ne kadar kullanırsan kullan zarardan cok sana bir sürü yararıda oluyor..

bizde eşim korundu 1.5 yıl sonra hemen hamile de kaldım, ama hap olsaydı bu kadar çabuk kalabilirmiydim bilmiyorum.....

Slm arkadaşlar 1,5 aylık evliyim.Korunma olarak hap yada aylık iğne düşünüyordum.Yalnız Ebe tavsiye etmediği için ve zararlı bulduğu için prezervatif kullanmaya ikna etti.Ama ben hiç rahat değilim.Hamile kalmakta istemiyorum.Bu ay iğne yada hapa başlamak istiyorum.Yan etkileriniden çekiniyorum.Hangisini önerirsiniz.?

X