Tatlı Tarifi Sekerpare Tatlısı

naneliseker

bu bekleyiş beni yoruyor
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2009
5.919
4
pratik ve hafif bir tatlı, denemelisiniz arkadaşlar

3 su bardağı şekeri ve 4 su bardağı suyu küçük bir tencerede kaynatın.
Kaynadıktan 5 dakika sonra yarım limonun suyunu ekleyip kısa bir süre daha kaynatın.
Ateşten alıp ılıtın.
Şekerpareler piştiği zaman fırından çıkarıp 3 dakika bekletin. 3 dakika sonunda ılık olan şerbeti şekerparelerin üzerine gezdirin.
(püf noktası; şekerpareler sıcak, şerbet ılık olmalı)

Hamuru için:
1 paket margarin,oda sıcaklığında
1 su bardağı pudra şekeri
4 yemek kaşığı irmik
2 yemek kaşığı hindistan cevizi
2 yumurta
4 su bardağı un
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu

şerbeti için :
3 su bardağı şeker
4 su bardağı su
yarım limonun suyu

Şekerparelerin hazırlanması:
Malzemeleri sırasıyla karıştırarak yumuşak bir hamur elde edin. (unu her zamanki gibi azar azar ekleyin.)
Hamurdan kurabiye yapar gibi küçük parçalar alıp hafif düzleyin
parçalarınız büyük olursa çatlama yapar
Hepsini tepsiye dizip üzerlerine birer fındık ya da badem yerleştirin.
Önceden ısıtılmış 200 derece fırında pembeleşene kadar pişirin.
AFİYET OLSUUNNNNNN .......

oooh ohhhh ellerine sağlık tatlım yaaaa süper ben çok severimmm gerçi ben hertürlü tatlıyı genel olarak çok severim ama şekerparenin yeri ayrıdırrrrrrrrrrrrrrrrrrr

oooh ohhhh ellerine sağlık tatlım yaaaa süper ben çok severimmm gerçi ben hertürlü tatlıyı genel olarak çok severim ama şekerparenin yeri ayrıdırrrrrrrrrrrrrrrrrrr
afiyet olsun canımmmmm, sen gel ben yaparım sana her türlü tatlı opuyorumnanaktankaydirigubbakcemile5

http://www.kadinlarkulubu.com/tatlilar/311033-sekerpareresimli.html
buyrun bu denenmişi. tarif yüzde 90 aynı. portakal ağacından almıştım ben de ama siz aynen kopyala yapıştır yapmışsınız. ben tarifi yorumları okuyarak şerbet miktarını arttmıştım. aynı zamanda deneyip, resmini çekip beğendikten sonra buraya sizden önce ekledim.
yoksa internetten bulduğumuz her tarifi buraya aynen kopyalasak kaç tane tarifimiz olur değil mi?

hayatım ben bu tarifi aynı şekil yapıyorum nefis oluyor sahidende ellerine sağlıkcokacimcoook

X